1. Electrified
  2. All-Electric
  3. Benefits
ELEKTRIFIKOVANÉ VOZY

VÝHODY

Nulové emise, nižší provozní náklady a úžasná kultivovanost: čistě elektrický Lexus nabízí výhody překračující hranice nekompromisního výkonu a skvělého pocitu při cestování.

NULOVÉ EMISE

Výsledkem 15 let průkopnického výzkumu je elektrický pohon, který neprodukuje žádné výfukové emise CO2. Čistší prostředí všude kolem a skvěle fungující elektromobil plně pod kontrolou.

Až baterie dospěje na konec své životní pouti, máme připraven program zpětného odběru pro její bezpečnou a zodpovědnou likvidaci.

NÍZKÉ PROVOZNÍ NÁKLADY

Úspory již od prvního okamžiku, kdy se vydáte na cestu. Nafta a benzín zcela vypadávají z rovnice, a tak již nebudete vydání na milost a nemilost světovým cenám ropy. Cena elektřiny je obecně stabilnější a je také snazší předpovídat její budoucí vývoj.

Také údržba je jednodušší. Elektromobily mají méně pohyblivých dílů, vůbec nepoužívají výfuk, mají menší a účinnější chladicí soustavu, nevyměňuje se motorový olej, nejsou zde žádné filtry motoru ani rozvodové řemeny. Nižší je i opotřebení brzd. Věnujte raději více času cestování než návštěvám servisu.

NÍZKÁ HLUČNOST

Odjezdy za brzkého rána nebo příjezdy pozdě v noci lze absolvovat i bez zbytečného rušení sousedů. Elektrický pohon odvádí pozoruhodnou práci, kterou doprovází sotva postřehnutelný hluk. 

Pro řidiče v kabině vozu je uklidňující ticho na palubě jedinečným zážitkem, kdy slyší jen odvalování speciálních pneumatik po asfaltu, dokládající působení mocných sil. Budoucnost je tichá

DŮKLADNĚ PROVĚŘENO

Nedílnou součástí úžasných zážitků za volantem je důvěra a jistota. Elektrické vozy Lexus absolvovaly praktické zkoušky čítající miliony kilometrů v rukou mistrů, kteří pomohli odladit i ty nejdrobnější výkonové parametry.

Všechny vozy jsou vybaveny vyspělým systémem Lexus Safety System+ a spolehnout se můžete i na vyšší míru kontroly díky lepší vyváženosti plynoucí z optimálního uspořádání komponent, jako je např. baterie a elektromotory. Technologie řízení Steer-by-wire odbourává mechanickou vazbu, a při řízení tak ve vás vyvolává pocit nespoutanosti s mimořádně citlivou zpětnou vazbou.

ÚSPORY NA DANÍCH A DALŠÍ POBÍDKY

Vzhledem k tomu, že vlády po celém světě pobízejí k přechodu na elektřinu prostřednictvím nižších daňových sazeb a dalších výhod (např. v podobě instalace nabíjecích stanic v domácnostech), možná si ani neuvědomujete, jak málo vás dělí od úžasných pocitů v elektromobilu Lexus.

SPOJTE SE S BUDOUCNOSTÍ