1. Discover Lexus
OBJEVTE LEXUS

ŘEMESLNÉ ZPRACOVÁNÍ

Přesnost. Oddanost. Dovednosti. To vše je neodmyslitelnou součástí jedinečného řemeslného zpracování každého vozu Lexus.

PŘESNOST MISTRŮ TAKUMI, ZDOKONALOVANÁ PO DESETILETÍ

Takumi je prastará japonská koncepce a tradice vyjadřující podstatu špičkového řemeslného zpracování. A to je základem celého našeho výrobního procesu. Naši mistři Takumi disponují velmi vytříbenými smysly a v průběhu let absolvovali ta nejnáročnější školení. Mistři Takumi se oddaně věnují vytváření mimořádných vozů a zprostředkování úžasných zážitků, plynoucích ze spojení tradičních metod a moderních technologií.

PRECIZNOST RUČNÍCH STEHŮ

Až příště vklouznete do sedadla některého z našich vozů, pokochejte se na okamžik krásou prošívaných stehů zkrášlujících interiér. Jejich jednoduchost a elegance vůbec nevypovídá o obtížnosti provedení.

Prošívání je nutné provést s maximální přesností – steh za stehem. Výsledek oceníte i díky krásnému kontrastu ručně vyvedených křivek a nejmodernějších ukazatelů a palubních přístrojů vozidla.

NOVÁ DIMENZE BAREVNÉHO TÓNU

Lak našich vozů je komplexní a mimořádně osobitý. Používáme postup vícevrstvého lakování, kterým zcela měníme vzhled vozidla i to, jakým způsobem odráží sluneční paprsky. Nanášíme pětici vrstev a lak čtyřikrát vytvrzujeme.

Lexus nepolevuje ve svých inovacích a představuje své sportovní kupé LC 500 v novém odstínu Structural Blue. Nový pozoruhodný a pokrokový odstín je vyvrcholením bezmála 15 let výzkumu a vývoje v rámci úzké spolupráce vědců, konstruktérů, návrhářů a specialistů na laky.

Vrstvené nanostruktury Structural Blue, inspirované proměnlivými modrými křídly motýlů Morpho, byly navrženy s cílem odrážet prakticky 100 % viditelného světla (většina laků odráží pouze cca 50 %), a vytvořit tak energičtější a dynamičtější barevný tón než jakýkoli existující modrý odstín.

PROCES MOKRÉHO BROUŠENÍ

Dokonalý povrch působí naprosto přirozeně, ale jeho vznik si vyžádal navýsost puntičkářský přístup. Po nanesení každé vrstvy základního laku je celá karoserie podrobena ručnímu mokrému broušení.

Povrch následně kontrolují svým zkušeným okem mistři výroby Takumi, ale ke slovu přicházejí i digitální skenery. Projít nesmí ani ta nejmenší vada. K naplnění našich náročných standardů se vyžaduje bezchybná hladkost.

PEČLIVĚ ODLADĚNÁ TECHNIKA

U zkoušek motorů se nespokojíme s automatizovanými metodami. Dodržování těch nejvyšších standardů zaručujeme za pomoci nejnovějších technologií, nicméně vše, co najdete pod kapotou, podléhá také pečlivé kontrole mistrů výroby.

Lidské ruce používáme hned vedle nejmodernějších systémů, jako je např. počítačová tomografie (CT), známá ze zdravotnictví. Tato zařízení oproti klasickým skenerům vidí přímo do každého motoru, abychom zaručili, že pohonná jednotka splňuje přísné kvalitativní požadavky Lexus.

Mistři výroby Takumi ve snaze zajistit konzistentní přesnost a kvalitu používají i další nástroje, např. tradiční stetoskop.

 

 

 

MISTŘI TAKUMI

Každý mistr Takumi se může pochlubit nejméně čtvrt stoletím praktických zkušeností. Společně přinášejí bezkonkurenční dovednosti, znalosti a intuici do všech fází procesu automobilové výroby.

BEZ JAKÝCHKOLI ZKRATEK

Ke špičkovému řemeslu vede pouze jediná cesta, a ta si žádá mimořádný důraz na každý detail. Mistři Takumi dokonce úmyslně ukrývají chyby a různé stopy na vozidlech, aby podobných úrovní schopností dosáhli i jejich spolupracovníci. Prostřednictvím těchto filmů se můžete přesvědčit o bezkonkurenční úrovni zpracování produktů Lexus, ať již se jedná o zkušební jezdce, kteří jsou testováni před silniční zkouškou, nebo místnost, kde si budoucí mistři Takumi trénují své smysly.

LIDÉ A TECHNOLOGIE

Bezkonkurenční řemeslný um je postaven na harmonické spolupráci robotů a lidí. Jedinečné smysly mimořádně zkušených řemeslných mistrů jsou v podobě programů přetaveny v konzistentní a efektivní pohyby robotů, jejichž výsledkem je bezkonkurenční řemeslné zpracování produktů Lexus.

NADLIDSKÉ SCHOPNOSTI

Na základě dlouhých hodin praktických zkušeností a školení si řemeslní mistři Lexus Takumi vyvinou bezmála nadlidské schopnosti. Zrak, který vidí stopy pro netrénované oko prakticky neviditelné, sluch, který dokáže s chirurgickou přesností naladit motor, resp. hmat, který odhalí drobné nedokonalosti čítající jen zlomek milimetru.

 

ŠPIČKOVÁ KVALITA

Mistrovství spočívá v detailu. Napříč celou naší modelovou řadou můžete obdivovat výsledky ručního prošívání, jedinečného provedení laku a přísných kontrol kvality, zaručujících dokonalost.

KDYŽ KVALITU, TAK LEXUS.