1. Discover Lexus
  2. Superior quality
OBJEVTE LEXUS

ŠPIČKOVÁ KVALITA

Každičký detail musí splňovat ty nejvyšší standardy, a to napříč celou modelovou řadou Lexus. Výsledkem harmonické souhry všech aspektů je kultivované a intuitivní prostředí pro řidiče i zbytek posádky.

PROŠÍVÁNÍ KOŽENÉHO ČALOUNĚNÍ

Naše úchvatné kožené čalounění je dílem těch nejlepších mistrů řemesla. Než je pracovníkovi dovoleno věnovat se čalounění vozů Lexus, musí nejprve úspěšně zvládnout desetistupňový program čalounického školení v dojo. Termín ‘dojo’ často označuje výcvikové sály bojových umění. U automobilky Lexus jde o speciální zařízení k odhalování a přísnému školení talentů. Cílem těchto snah je zaručit vrcholnou úroveň kvality každého modelu.

PŘESNOST RUČNÍHO ŠITÍ

Až si příště sednete do některého z našich vozů, udělejte si chvilku a pokochejte se krásou stehů zkrášlujících interiér. Jejich jednoduchost a elegance vůbec nevypovídá o obtížnosti provedení.

Prošívání je nutné provést s maximální přesností – znovu a znovu. Výsledek oceníte i díky krásnému kontrastu ručně vyvedených křivek, nejmodernějších ukazatelů a palubních přístrojů vozidla.

BEZCHYBNÉ ZPRACOVÁNÍ

Exteriér každého vozu Lexus je doveden až k dokonalosti. Podařilo se nám zdokonalit naše postupy lakování a pískování s cílem nabídnout úchvatně hladké povrchy, které doslova září svými bohatými barvami.

Výsledky naší snahy jsou zřejmé na první pohled – sami poznáte úroveň kvality, která podráždí vaše smysly.

PROCES MOKRÉHO BROUŠENÍ

 Dokonalý povrch působí samozřejmě, ale jeho vznik si žádá puntičkářský přístup. Po nanesení každé vrstvy základního laku je celá karoserie podrobena ručnímu mokrému broušení.

Povrch následně zkontrolují svým zkušeným okem mistři výroby Takumi, ale ke slovu přicházejí i digitální skenery. Projít nesmí ani ta nejmenší vada. K naplnění našich náročných standardů se vyžaduje bezchybná hladkost.

RUČNĚ KONTROLOVANÁ KVALITA

Stroje dokáží skenováním odhalit nedokonalosti, ale skutečnou kvalitu je třeba zkontrolovat lidským okem a zajistit dotykem rukou. Všechny vozy Lexus napříč celou modelovou řadou leštíme a kontrolujeme ručně. A v čele kráčejí bezkonkurenční mistři výroby Takumi.

V průběhu let dovedli citlivost svých rukou k dokonalosti - což platí i pro jejich tajuplnou schopnost 'číst' povrch prsty, a zajistit tak naprosto bezchybné zpracování.

STOP NEDOKONALOSTEM

Mistři Takumi dohlížejí na to, aby byl každý vůz po všech stránkách vyveden k dokonalosti. Často je můžete spatřit, jak si navlékají bílé rukavičky a hmatem se snaží odhalit i ty nejdrobnější vady, nedosahující třeba ani milimetru.

To, že jim naprosto nic neujde, je důkazem vybroušených smyslů a nedostižné soustředěnosti, postavené na mnoha letech školení a řemeslného umění.

PEČLIVĚ ODLADĚNÁ TECHNIKA

U zkoušek motorů se nespokojíme s automatizovanými metodami. Dodržování těch nejvyšších standardů zaručujeme za pomoci nejnovějších technologií, nicméně vše, co najdete pod kapotou, podléhá také pečlivé kontrole mistrů výroby.

Lidské ruce používáme hned vedle nejmodernějších systémů, jako je např. počítačová tomografie (CT), známá ze zdravotnictví. Tato zařízení oproti klasickým skenerům vidí přímo do každého motoru, abychom zaručili, že pohonná jednotka splňuje přísné kvalitativní požadavky Lexus.

Mistři výroby Takumi ve snaze zajistit konzistentní přesnost a kvalitu používají i další nástroje, např. tradiční stetoskop.

ŘEMESLNÉ ZPRACOVÁNÍ

MISTŘI VÝROBY TAKUMI