1. Discover Lexus
  2. Technology
OBJEVTE LEXUS

TECHNOLOGIE

Technologie vnímáme jako katalyzátor kreativity. Nikdy se nespokojujeme s pouhým využitím posledních inovací; snažíme se posouvat je kupředu a hledat nezvyklé a zajímavé směry.

Výjimečné technologie již ve standardu

Všechna naše vozidla, bez ohledu na modelovou řadu, nabízejí nejnovější a nejvyspělejší inovace. Technologie nejvyšší úrovně jsou vám k dispozici, připraveny zajistit nejvyšší požitek z jízdy. Technologie a luxus jdou ruku v ruce a jsou neodmyslitelnou součástí všeho, co děláme – od špičkových interiérů až po inteligentní a intuitivní bezpečnostní systémy, jako je LSS+.

ROZŠÍŘENÉ MOŽNOSTI

Řada z těch nejlepších prvků výbavy je již ve standardu, nicméně můžete si vybírat i z dalších nejnovějších systémů, zahrnujících prvky palubní zábavy, klimatizace či bezpečnosti. A výsledek? Kultivované cestování, ať již se vydáte kamkoli.

Za volantem je vše ve vašich rukou. Chcete-li změnit nebo vylepšit prostředí podle momentální nálady, stačí stisknout tlačítko na přístrojové desce.

AKUSTIKA DOVEDENÁ K DOKONALOSTI

V partnerské spolupráci se zvukovým specialistou Mark Levinson® vyvíjíme zakázková řešení ozvučení, která posouvají standardy palubní zábavy na zcela novou úroveň.

Odborníci z firmy Mark Levinson® se aktivně zapojují do všech kroků vývojového procesu. Přikládají ruku k dílu již v době, kdy teprve vzniká koncept nového vozidla, aby zajistili, že interiér bude přesně odladěn v zájmu optimální akustiky. Rozmístění a kalibrace reproduktorů se vždy nastavuje přesně pro daný typ kabiny.

PRO JEŠTĚ PŘÍJEMNĚJŠÍ ATMOSFÉRU

Atmosféru v kabině možná nevidíme, ale přesto na ní záleží. Pro nás je atmosféra velmi důležitá – dokonce natolik, že jsme zde uplatnili naši proslulou technologii Nanoe®, která sleduje kvalitu vzduchu v kabině na mikroskopické úrovni a podle potřeby ji upravuje. Tato inovace, zdaleka překračující schopnosti běžné klimatizace, zaručuje vrcholné pohodlí za všech okolností.

BEZPEČNOST LEXUS

Vaše bezpečnost je pro nás prioritou. Bezpečnostní paket Lexus Safety System+ nastoluje novou éru předcházení dopravním nehodám, aby zabránil jakékoli újmě - vás samotných, vaší posádky, osob v dalších vozidlech a chodců. Technologie Lexus Safety System+ rozšiřují a posilují vaše řidičské schopnosti, znásobují vaše smysly a dodávají vám potřebnou jistotu na každé cestě.

POSOUVÁME HRANICE VYNALÉZAVOSTI

Naše koncepty nastiňují budoucí technologie a jsou současně zdrojem nové inspirace. Koncepční modely LF-FC, UX Concept nebo koncepce sedadel Kinetic Seat představují výhledy do budoucna, ale současně jsou i jakousi průkopnickou laboratoří, v nichž testujeme nové neotřelé nápady a povolujeme uzdu fantazii na cestě k technologickému skoku.

SEDADLA Z NOVÉ PERSPEKTIVY

Na autosalonu v Paříži byla v roce 2016 odhalena revoluční koncepce sedadel Lexus Kinetic Seat. Na sedadla jsme se podívali ze zcela odlišného úhlu a vyvinuli pokrokovou síťovou konstrukci, nabízející vyšší úroveň pohodlí.

Radiálně vedená vlákna stabilizují pohyb pasažéra ve prospěch uklidňujícího pocitu bezpečí a opory. A tak když se posadíte, můžete nechat odpočinout nejen svoji hlavu, ale i tělo.

INTELIGENTNÍ ROZHRANÍ

Koncepční modely UX Concept a LF-FC ukazují na ještě snazší, přirozenější a lidštější způsoby interakce s vaším vozidlem. Tato vozidla budou zanedlouho schopna interpretovat vaše gesta i dotyky a reagovat na ně. A na obzoru jsou i hologramy.

PRŮKOPNICKÉ VLASTNOSTI MODELU LS

Nový Lexus LS posouvá bezpečnostní technologie o notný kus kupředu. Staví na našem bezpečnostním paketu Lexus Safety System+, který doplňuje o nové vyspělé prvky, zprostředkující ještě vyšší úroveň podpory při řízení. K vylepšením došlo u předkolizního bezpečnostního systému (PCS), systému pro hlídání jízdních pruhů (LDA) a dynamického tempomatu řízeného radarem. LS díky svým pokrokovým funkcím pomáhá předcházet nehodám, kdy intuitivně a inteligentně uplatňuje např. systém upozorňování na chodce a aktivní asistent řízení, coby vylepšení a rozšíření řidičových smyslů.

ELEKTRIFIKOVANÝ LEXUS

Lexus již přes 15 let prosazuje a dovádí k dokonalosti technologie elektrifikace, které nacházejí konečné uplatnění v atraktivních, hospodárných a mimořádně spolehlivých vozech. Prakticky bezhlučné motory zprostředkují radost z dynamické jízdy a současně chrání planetu. Špičkové technologie slouží ve prospěch bezpečnosti, hladkého fungování a luxusního prostředí. Nová generace je zde a působí jedním slovem úžasně.

 

 

OBJEVUJEME NEČEKANÉ ZPŮSOBY VYUŽITÍ

Náš přístup k technologiím je dynamický, protože nikdy nepřešlapujeme na místě. Neusilujeme o využívání technologií v jejich stávající podobě, spíše je vnímáme coby inspirující výchozí bod na cestě k dalšímu vývoji. Vždy míříme kupředu a přemýšlíme kreativně a komplexně ve snaze přepracovat a zásadně vylepšit i ty nejnovější technologie.

CHYTŘEJŠÍ KONTROLA

Jelikož přemýšlíme neotřelým způsobem, vypůjčili jsme si od lékařů nejnovější skenovací metody CT. Proč? Protože nás napadl překvapivý a užitečný způsob využití pro vozy Lexus.

Tradiční postupy kontroly spalovacích motorů spoléhají na mechanické zkoušky a prohlídky zvenčí. Ale Lexus chce zaručit, aby každý z jeho motorů byl uvnitř v dokonalém pořádku.

Díky technologii počítačové axiální tomografie (CAT) jsme schopni zkoumat vnitřek každého motoru ve 3D. Každou nedokonalost odhalíme s absolutní přesností. Naše netradiční metoda také přináší nekompromisní výsledky.

 

NETRADIČNÍ MATERIÁLY

Spojováním přírody s technologiemi dokážeme pokrokovým způsobem využívat ekologicky šetrné materiály a odhalovat řešení vlídnější k naší planetě. Vychutnejte si výrazné interiérové prvky, z nichž čiší krása světa přírody. Odhalte stylové a současně funkční zpracování i zbrusu nové prvky a vlastnosti.

Příroda ve spojení s technologiemi přináší podmanivou akustiku výkonných reproduktorů CT. Našli jsme zbrusu nový způsob jak využít bambus k dosažení neuvěřitelné akustiky.

Reproduktorové membrány jsou vyrobeny z materiálu, který je směsicí bambusových vláken – mikroskopické struktury připomínající jehlice, vyskytující se na hranách bambusových listů – s dřevěným uhlím. Lehká a současně výkonná membrána je dostatečně tuhá k přesné reprodukci vysokých tónů, avšak současně i pružná k utlumení vlastních vibrací.

TESTOVÁNÍ VE VIRTUÁLNÍ REALITĚ

Díky virtuální realitě posouváme testování na ještě vyšší úroveň. Nyní dokážeme simulovat jízdní podmínky a reakce řidiče jako nikdy v minulosti. V prostředí, které řidiče svojí reálností zcela pohltí, dokážeme získávat zpětnou vazbu skutečných řidičů napříč širokou škálou bezpečnostních prvků. Tyto informace využíváme ke zlepšování a zdokonalování našich technologií pro ještě vyšší jistotu za volantem a pocit bezpečí.

Uvnitř elegantní kopule stojí Lexus LS. Obrazovky obklopující řidiče zobrazují vysoce realistické scény, simulující jízdu ve městě či na dálnicích. Pomocí válců zajišťujeme pohyb, naklápění a otáčení, abychom simulovali zatáčení vozidla, jízdu do svahu, zrychlování a zpomalování. Výsledný účinek završuje audiozáznam se zvuky motoru, vibracemi a svistem větru.

Možnosti simulace jsou prakticky neomezené. Například napodobováním monotónního řízení dokážeme zkoumat účinky únavy, což nám pomáhá při vývoji inteligentních systémů varování. "Právě toto je typ zkoušky, kterou bychom v reálném prostředí provádět nemohli," vysvětluje Takahiko Murano, odpovědný za návrh simulačních testů.