1. Discover Lexus
  2. Concept cars
  3. LF-FC
OBJEVTE LEXUS

SEDAN POHÁNĚNÝ VODÍKOVÝMI PALIVOVÝMI ČLÁNKY

LF-FC byl stvořen aby překonal vaše očekávání.

Nová generace luxusního koncepčního vozu LF-FC zasáhla Tokijský autosalon 2015 jako blesk z čistého nebe. Nový luxusní sedan, který byl tehdy odhalen, nešlo označit jinak než.

 

LF-FC ZHMOTŇUJE NAŠI IDEU POKROKOVÉHO LUXUSU A NEJNOVĚJŠÍ VIZE BUDOUCNOSTI.

Tokuo Fukuiči, Prezident Lexus International

01

PODMANIVÁ JEDNODUCHOST

Tentýž "plovoucí" motiv lze pozorovat kolem celého konceptu LF-FC, například i u nových markantních koncových svítilen s trojicí hrotů. Radikální stylistické ztvárnění tohoto jedinečného koncepčního vozu poprvé oceníte v okamžiku, kdy spatříte jeho celý boční profil. Protože tehdy odhalíte skutečný charakter LF-FC.
02

DESIGN S VIZÍ

Uhlazená linie střechy ubíhající přes celý profil naznačuje, že LF-FC bylo navrženo k polykání dálničních kilometrů stejně dobře jako k bravurnímu zdolávání horských serpentin. Dynamický naturel a eleganci profilu ještě podtrhují 21" litá kola s ráfky vyrobenými z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP).
03

NASTUPTE DO KABINY KONCEPTU LF-FC

Vstupte do futuristického světa intuitivních technologií a luxusu. Ihned po usednutí vás uvítá nevtíravé holografické zobrazení vznášející se nad středovým panelem. Bezdotyková technologie ožívá na pokyn jednoduchých gest rukou, kterými lze ovládat funkce autonomního řízení LF-FC, systém palubního infotainmentu a soustavu klimatizace.

LUXUS, KTERÝ VÁS POHLTÍ

Kabina byla při návrhu rozdělena do dvou zón; v horní polovině se klade důraz na pocit otevřenosti, aby se řidič mohl plně soustředit na vozovku vpředu bez jakýchkoli náznaků omezení. Přední sedadla čalouněná kůží s povrchovou úpravou semi-aniline budí dojem, jako by volně plula ve vzduchu v hladké návaznosti na dveře a přístrojovou desku.

POHON PALIVOVÝMI ČLÁNKY

Koncept s pohonem všech kol využívá jako zdroj energie vodíkové palivové články a pyšní se přesným rozdělováním hnacího momentu mezi kola přední a zadní nápravy. K optimálnímu rozložení hmotnosti LC-FC přispívá zástavba palivových článků do zadní části vozidla, řídicí jednotky vpředu a vodíkových nádrží v uspořádání do "T".