1. Discover Lexus
  2. Concept cars
  3. LF-SA
OBJEVTE LEXUS

ULTRA-KOMPAKTNÍ KONCEPT

KONCEPČNÍ VŮZ LF-SA

Naše evropské návrhářské centrum jsme pověřili úkolem stvořit koncept ultra-kompaktního vozu do města s uspořádáním 2+2. Výsledkem je koncepční vůz zaměřený na řidiče, odrážející atmosféru víkendových dobrodružství i každodenního cestování po městě. SA je zkratkou pro "Small Adventurer", tedy malý dobrodruh.

Koncepční model LF-SA Concept je smělou interpretací filozofie designu L-finesse značky Lexus, aniž by odsouval stranou potěšení z jízdy.

LF-SA Concept zkoumá budoucnost, v níž si majitelé vozů Lexus budou moci vychutnávat 'luxus' reálných řidičských zkušeností a současně si užívat tu nejvyšší formu palubní konektivity, zábavy a bezpečnosti.

SMĚLÉ TVARY KOMPAKTNÍ KAROSERIE

Přestože je ze stylistického ztvárnění více než zřejmá robustnost a sebejistota, návrháři konceptu usilovali o to, aby LF-SA zůstal prvoplánově kompaktní kvůli příkladné manévrovatelnosti a agilitě - což je nezbytná výbava každého vozu do města.

POKROKOVÝ DESIGN

Kontrast mezi konvexními a konkávními povrchy karoserie je akcentován efektním podseknutím nad podběhy kol. To celkovému ztvárnění propůjčuje jedinečné proporce a evokuje intenzivní pocit dynamiky a dopředného pohybu.

DOBRODRUŽSTVÍ BAREV

Zmiňovaná atmosféra dobrodružství se odráží i v barevné kombinaci tohoto konceptu; lakování karoserie v hvězdně stříbrném odstínu odkazuje na vesmírný výzkum, zatímco interiér se inspiroval pohledem na úchvatné zatmění slunce.

 

 

 

 

 

 

NASTUPTE DO KABINY KONCEPTU LF-SA

I přes své kompaktní vnější rozměry se může koncept LF-SA pochlubit překvapivě velkou kabinou. Od prvního okamžiku zaujme prosvětlená a vzdušná atmosféra, kterou zdůrazňuje rozmáchlá přístrojová deska nebo jedinečný pohyb volantu a pedálů.

ŘIDIČSKY ZAMĚŘENÝ DESIGN

Jelikož typický vůz do města je zpravidla obsazen samotným řidičem, v kabině s uspořádáním 2+2 je pohodlí řidiče prioritou. Sedadlo řidiče je pevné a nastavuje se volant a pedály - čímž se vůz přizpůsobuje svému majiteli.

PROSTOR K PROZKOUMÁNÍ

Sedadlo předního spolujezdce je posuvné kvůli snadnému přístupu na zadní sedadla. Design interiéru pracuje s prostorem, materiály a objemem s cílem vytvořit v kabině dvě jasně rozlišitelné a vzájemně se překrývající zóny ve tvaru elipsy.

SNADNÝ A INTUITIVNÍ

Součástí systému palubního infotainmentu v podmanivém konceptu LF-SA je holografický displej, hladce začleněný do ostře řezaného přístrojového panelu vedle širokoúhlého průhledového displeje HUD a touchpadu ve středovém panelu.