1. Owners
  2. Maintenance
  3. Tyres
MAJITELÉ

PNEUMATIKY

LEXUS NABÍZÍ OPTIMÁLNÍ PNEUMATIKY S OHLEDEM NA KONKRÉTNÍ JÍZDNÍ PODMÍNKY, ABY ZAJISTIL CO NEJLEPŠÍ JÍZDNÍ SCHOPNOSTI A OCHRANU CELÉ POSÁDKY VOZIDLA. DOPORUČUJEME VOLIT ORIGINÁLNÍ PNEUMATIKY LEXUS NAVRŽENÉ PRO VÁŠ VŮZ LEXUS.

MAXIMÁLNÍ JÍZDNÍ SCHOPNOSTI NA SILNICI

Dobrý stav pneumatik má zásadní vliv na bezpečnost vás samotných i celé posádky. Stav pneumatik též může ovlivnit brzdnou dráhu vašeho vozidla na mokru.

Při výběru pneumatik je nutné zvážit řadu různých parametrů: přilnavost, ovladatelnost za mokrých i suchých podmínek, stabilitu za vysokých rychlostí jízdy, jízdní pohodlí, hlučnost, úroveň zpětné vazby od vozovky a spotřebu paliva. Jeden aspekt je však zcela zřejmý- u Lexusu volíte pneumatiky speciálně navržené pro váš vůz Lexus.

Se zhoršováním stavu pneumatik se zmenšuje i požitek z jízdy. Zvýšená míra opotřebení má dopad na brzdnou dráhu vozidla za mokra a negativně ovlivňuje bezpečnost. Avšak správné pneumatiky zaručují optimální přilnavost nezbytnou pro účinné řízení, brzdění a přenos výkonu mezi pohonnou jednotkou a vozovkou.

ZIMNÍ PNEUMATIKY LEXUS

ZIMNÍ PNEUMATIKY LEXUS

Po namontování zimních pneumatik jste připraveni na všechny rozmary počasí. Zimní pneumatiky jsou vyrobeny ze směsi, která zůstává poddajná i za nízkých teplot. Zimní obutí má hlubší vzorek pro lepší odvádění vody a rozbředlého sněhu; na běhounu též najdeme spoustu drobných zářezů pro zvýšení přilnavosti při brzdění, rozjíždění nebo zatáčení. Současně se výrazně zkracuje brzdná dráha vozidla do zastavení.

Díky uvedeným vlastnostem se zimní pneumatiky lépe přizpůsobují nejrůznějším jízdním podmínkám za chladného počasí na mokrých, zasněžených či zledovatělých cestách.

VLIV ZIMNÍCH PNEUMATIK NA BRZDNOU DRÁHU VOZIDLA

Zasněžené silnice

Díky zimním pneumatikám se brzdná dráha zkrátila o 8 m. Brzdění na zasněžené silnici ze 48 km/h do zastavení.

Zledovatělé silnice

Díky zimním pneumatikám se brzdná dráha zkrátila o 11 m. Brzdění na zasněžené silnici ze 32 km/h do zastavení.

Pozn.: výše uvedená schémata nejsou nakreslena v měřítku. Brzdné testy od nezávislé Britské asociace výrobců pneumatik poskytla organizace Tyresafe. Další informace naleznete na stránkách: www.tyresafe.org

PÉČE O PNEUMATIKY

Správná péče o pneumatiky je důležitá pro ochranu vaší bezpečnosti a současně snižuje pravděpodobnost nákladných oprav v budoucnu. Pneumatiky v dobrém stavu jsou také nejhospodárnější, neboť mají dopad na optimální spotřebu paliva.

Odhalením známek opotřebení pneumatik a jejich vyřešením můžete zamezit prodlužování brzdné dráhy, akvaplaningu či dokonce prasknutí pneumatiky. Typickými známkami je nízký stav nahuštění, částečné opotřebení běhounu, vibrace přenášené do volantu, neobvyklé zvuky či sklon vozidla zatáčet k jedné straně a horší ovladatelnost na mokru.

Pokud některý z těchto příznaků zaznamenáte, navštivte nejbližšího prodejce Lexus ke kontrole obutí. Abyste zamezili problémům v souvislosti s obutím vozidla, odborníci Lexus doporučují pravidelně kontrolovat optimální stav nahuštění pneumatik, nenechat hloubku dezénu klesnout pod zákonem předepsané minimum 1,6 mm a pravidelně si u pneumatik všímat případných vrypů, známek opotřebení či zaseknutých cizích předmětů.

PÉČE O PNEUMATIKY LEXUS

Naši odborníci se maximálně snaží o to, abyste mohli co nejdříve opět vyrazit na cestu. Pokud tedy narazíte na nějaký problém s vašimi originálními pneumatikami Lexus, navštivte pro jistotu kteréhokoli prodejce Lexus ve vašem okolí. Naši specialisté problém s obutím vyhodnotí a provedou nezbytnou opravu nebo výměnu.