1. Owners
 2. Maintenance
 3. Hybrid Health Check
MAJITELÉ

KONTROLA STAVU HYBRIDNÍHO SYSTÉMU

Využívejte svůj hybridní Lexus skutečně na maximum díky každoročním kontrolám stavu hybridního systému u místního prodejce vozů Lexus. Cílem každé kontroly stavu hybridního systému je zajistit optimální fungování špičkového hybridního pohonu vašeho vozu Lexus

PRŮKOPNÍCI HYBRIDNÍHO POHONU

Jako průkopníci hybridního pohonu cítíme povinnost zajistit, aby váš hybridní vůz Lexus vždy pracoval co nejefektivněji. Proto nabízíme kontroly stavu hybridního systému Lexus, aby váš vůz Lexus mohl optimálně využívat všech svých schopností.

ODBORNÍCI NA TECHNOLOGII HYBRIDNÍHO POHONU

Technologii pohonu Lexus Hybrid Drive uvedl Lexus jako první, a proto je nejlepší svěřit kontrolu hybridních technologií autorizovanému servisu vozů Lexus. Všichni naši technici absolvovali vysoce oceňovaný program certifikovaných školení Lexus a vždy se jedná o všeobecně uznávané odborníky ve svém oboru. To znamená, že naši odborníci jsou vždy specialisté s nejnovějšími znalostmi všech aspektů hybridních technologií a plně vyškoleni v používání nejmodernějšího vybavení a systémů. Vašemu vozu Lexus se tak proto vždy dostane nejvyšší možné péče, kterou si také zaslouží.

 • KONTROLA STAVU HYBRIDNÍHO SYSTÉMU LEXUS

 • Každoroční kontrola stavu hybridního systému vašeho vozidla je ideální cestou jak zajistit co nejhladší a nejefektivnější fungování tohoto pohonu. Vyhodnotíme celý systém Lexus Hybrid Drive a vypracujeme souhrnné potvrzení se všemi informacemi potřebnými k tomu, abyste si udělali obrázek o jeho provozním stavu. Veškeré podrobnosti jsou ve zprávě pečlivě zdokumentovány, a pokud by nějaká část systému vyžadovala zásah nebo vylepšení, řádně to vysvětlíme a doporučíme další kroky.

  1. KONTROLA HYBRIDNÍ BATERIE Systém analyzuje fungování hybridní baterie.
  2. KONTROLA SYSTÉMU POHONU Systém analyzuje účinnost pohonné soustavy.
  3. KONTROLA SOUSTAVY CHLAZENÍ Systém analyzuje účinnost soustavy chlazení.

 • S POCITEM BEZPEČÍ

 • Každoroční kontrola stavu hybridního systému je bezplatnou součástí každé servisní prohlídky vozu Lexus. Díky pravidelným kontrolám stavu hybridního systému vašeho vozidla mohou technici Lexus řešit případné problémy dříve, než vůbec nastanou.

 • PRODLOUŽENÁ PÉČE O HYBRIDNÍ BATERII

 • Na součásti pohonu Lexus Hybrid Drive se vztahuje standardní pětiletá tovární záruka s omezením na 100 tisíc km. Provedením kontroly stavu hybridního systému získáváte další rok (nebo 15 tisíc km) balíčku prodloužené péče o hybridní baterii vč. certifikátu do servisní dokumentace vašeho vozidla. Péči lze tímto způsobem prodlužovat opakovaně každý rok, a to po dobu až 10 let od data první registrace vozidla. To znamená celé desetiletí cestování s pocitem bezpečí a vědomím, že pokud by bylo potřeba zasáhnout, jakkoli je to nepravděpodobné, o váš vůz Lexus se vždy postarají ti nejlepší odborníci.

ODPOVĚDI NA OTÁZKY K HYBRIDNÍMU POHONU

Máte-li jakékoli dotazy ohledně údržby hybridní soustavy, věnujte prosím pozornost níže uvedeným otázkám a odpovědím, nebo se obraťte na místní Centrum Lexus.

 • Toto je častý mýtus, avšak skutečnost je taková, že není. Údržbu hybridního pohonu nemusíte provádět častěji než v případě běžného vozidla a pravidelná údržba i drobné opravy jsou obecně spíše levnější než v případě konvenčního motoru.

  Podobně jako u ostatních vozidel bez ohledu na typ a provedení platí, že k zachování optimálního stavu vozidla je klíčová pravidelná údržba. Čím intenzivněji své vozidlo využíváte, tím častěji je zapotřebí mu poskytnout servis. Obraťte se na místního prodejce vozů Lexus a informujte se o optimálních servisních intervalech a dalších úkonech, které můžete zajistit pro optimální stav hybridní baterie a dalších komponent vašeho vozidla.

  Obraťte se na místního prodejce vozů Lexus a objednejte se na kontrolu stavu hybridního systému v místě a čase, který vám vyhovuje.

  Potvrzení o kontrole stavu hybridního systému obsahuje podrobné vysvětlení stavu vašeho vozidla. Toto souhrnné potvrzení je důkazem, že vaše vozidlo absolvovalo servis, a byla tudíž prodloužena vaše záruka; kromě toho jsou zde uvedeny aspekty hybridní soustavy, které by do budoucna mohly vyžadovat vaši pozornost. Potvrzení si ponecháte k nahlédnutí do budoucna a srovnání, až se bude blížit termín příští kontroly stavu hybridního systému.

 • Při výrobě hybridních baterií Lexus se uplatňují nejvyšší standardy zaměřené na maximální možnou životnost. Životnost vaší baterie bude záviset na způsobu vašeho využívání a stylu jízdy. Opět platí, že na životnost baterie má zásadní vliv její údržba. Hybridní baterie Lexus mohou vydržet stejně dlouho jako vozidlo samotné, hybridní pohon se tak stává jednou z nejspolehlivějších voleb pro příští léta.

  Lexus věří hybridním technologiím a investuje do nich již od roku 2004. Naše odborné znalosti na poli hybridního pohonu s hrdostí postupně zdokonalujeme. Každý hybridní vůz Lexus s autonomním dobíjením, využívající nejmodernější inovace hybridní technologie, je chytrou volbou všech zájemců o nový automobil, neboť spojuje šetrný přístup k životnímu prostředí s ryzím potěšením za volantem. Díky nejširší nabídce prémiových hybridních modelů na trhu nikdy nebylo snazší sladit hybridní technologii s požadavky vašeho životního stylu.