1. Electrified
  2. Self-Charging Hybrid
  3. Benefits

VÝHODY

Technologie hybridního pohonu Lexus s autonomním dobíjením tolik nezatěžuje životní prostředí ani vaši peněženku. Díky velmi nízké spotřebě paliva a nižším emisím též snížíte své náklady spojené s provozem a údržbou.

EKOLOGIČTĚJŠÍ

Naše systémy hybridního pohonu s autonomním dobíjením jsou ekologické a redukují škodlivé emise na pouhou desetinu hodnoty emisní normy Euro 6 z roku 2014 pro vznětové motory.

Řada velkých měst po celé Evropské unii zavedla nízkoemisní zóny coby součást snah o budoucí klimatickou neutralitu EU.

Vozidla s vysokými emisemi nesmějí do těchto míst zajíždět buďto vůbec, nebo pouze za poplatek. Naopak automobily s nízkými emisemi jako hybridní vozy Lexus s autonomním dobíjením mají vjezd zdarma.

NIŽŠÍ NÁKLADY

Hybridní vozy s autonomním dobíjením jsou ve smyslu pořizovací ceny a nákladů na vlastnictví a provoz typicky cenově výhodnější než srovnatelné naftové automobily.


Nižší náklady na údržbu


Z dlouhodobého hlediska lze dosáhnout výrazných úspor nákladů na údržbu, neboť hybridní systém neobsahuje žádnou spojku, rozvodový řemen, startér, alternátor atd.


Rovněž jsou zde výrazně nižší náklady na náhradní díly, neboť hybridní vozy Lexus vykazují nižší opotřebení brzdového obložení a pneumatik, což znamená další úspory.


Chcete-li zajistit optimální fungování hybridního vozidla Lexus, doporučujeme každoroční kontrolu stavu hybridního systému. Kontrola stavu hybridního systému je bezplatnou součástí každé servisní prohlídky vozu Lexus. Pokud je však termín běžné servisní prohlídky ještě daleko, můžete kontrolu stavu hybridního systému absolvovat kdykoli samostatně.

SNAZŠÍ PROVOZ

Hybridní pohon Lexus s autonomním dobíjením nevyžaduje žádné zapojování do zásuvky. Žádný diesel. Žádné kompromisy. Hybridní Lexus nikdy nebudete muset zapojovat do zásuvky – vůz je vždy připraven vyrazit, bez ohledu na vzdálenost.

PRAKTIČNOST A POHODLÍ

Všechny hybridy s autonomním dobíjením Lexus mají automatické převodovky, které zaručují snadnější a plynulejší jízdu. Všechna testovaná vozidla získala 5hvězdičkové ohodnocení Euro NCAP a pro větší klid je na systém poskytována záruka na 5 let / 100 000 km *.


*Podle toho, co nastane dříve

 **Baterie HV, řídicí modul baterie HV (ECU), řídicí modul HV (ECU), inverze s převodníkem