1. New cars
  2. rz
  3. Přehled

RZ Comfort Plus

5dvéřové SUV

Lexus RZ
Již od
1 525 000 Kč
  • Inteligentní parkovací senzory, vpředu a vzadu
  • Asistent pro udržení jízdy v jízdním pruhu - LTA
  • Asistent rozpoznávání dopravních značek - RSA
4X2
RZ 300e - Čistě elektrický pohon (204 k)
Lexus RZ
Platinová Sonic (1L2)

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/compare-v2/cz/cs

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VLASTNOSTI

SYSTÉM ŘÍZENÍ POHONU DIRECT4

RZ 450e používá nový systém řízení pohonu DIRECT4 ve spojení se dvěma elektrickými nápravami e-Axle. Inteligentní systém pohonu DIRECT4, který je exkluzivní technologií značky Lexus, nepřetržitě vyvažuje hnací moment přiváděný na přední i zadní nápravu, a tak hladce a automaticky rozděluje hnací sílu. Výsledkem je pak suverénní a stabilní handling s intuitivní ovladatelností pro intenzivní pocit propojení řidiče s jeho vozem. Poměr mezi velikostí hnacího momentu přiváděného na přední/zadní nápravu lze v řádu milisekund měnit od 0 do 100 a naopak – rychleji než u kteréhokoli mechanického systému. DIRECT4 dále vylepšuje reakce řízení s dokonalejším přenosem zpětné vazby od vozovky k řidiči přes volant (nebo vidlicový ovladač).

BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉM LEXUS SAFETY SYSTEM + TŘETÍ GENERACE

RZ 450e využívá vyspělé prvky aktivní bezpečnosti a systémy na podporu řízení obsažené v nejnovějším paketu Lexus Safety System + třetí generace s aktualizovanými (nebo novými) funkcemi, které nabízejí širší rozsah detekce dopravních rizik. Z novinek představených v novém RZ 450e jmenujme proaktivní asistent řidiče se zásahy do řízení a nový systém monitorování řidiče k rozpoznávání známek únavy nebo nepozornosti řidiče. Proaktivní asistent řidiče kromě toho pomocí přední kamery určuje úhel zatáčky a následně upravuje řízení při nájezdu do zatáčky i vlastním zatáčení.

14" EXTRA VELKÝ DOTYKOVÝ DISPLEJ / 10" HEAD-UP DISPLEJ

14" dotykový displej o vysokém rozlišení, dokonale umístěný pro pohodlné ovládání během jízdy, dnes patří k největším jednotkám svého druhu a usnadňuje přístup k nejrůznějším informacím včetně navigace, audiosystému a klimatizace. Jízdní údaje se dále barevně promítají přímo na čelní sklo prostřednictvím velkého 10" head-up displeje, kde má řidič neustále k dispozici údaje o navigaci, bezpečnostních funkcích, vozidlu a nastavení audia bez nutnosti odklánět zrak od vozovky. K intuitivnímu ovládání zde slouží dotykové spínače na volantu.

Galerie modelu RZ

PROZKOUMAT KOLEM DOKOLA (360°)

Na celou obrazovku Zavřít