1. Discover Lexus
  2. Performance
  3. Born on the track
OBJEVTE LEXUS

VŮZ ZROZENÝ NA OKRUHU

Jak navrhovat vozy, které ctí jedinečný a fascinující požitek z jízdy? Jedině tak, že je stvoříme je a vypipláme přímo na závodní trati. Naše vozy testujeme přesně tam, kde ikony motorsportu zvyšují tep fanouškům, lámou rekordy a bojují o vítězství.

ZÁVODNÍ OKRUHY FUJI SPEEDWAY A NÜRBURGRING

Převážná část našeho testování se odehrává na proslulém japonském okruhu Fuji Speedway. Právě na jedné z nejnáročnějších závodních tratí světa má původ označení ‚F‘ z naší Filozofie F.

Testování však probíhá i v Evropě na proslulém německém okruhu Nürburgring. Hold tomuto okruhu vzdává i speciální edice Nürburgring našeho modelu LFA. Tento vůz je zcela mimořádný a velmi vzácný. Vyrobeno bylo pouhých 50 kusů.

V rámci každoročně pořádaného vytrvalostního závodu 24 hodin Nürburgring proběhla i atraktivní premiéra nového luxusního kupé Lexus LC. To bylo odhaleno během spanilé jízdy před samotným závodem.

JEZDECKÝ MISTR

Lexus považuje testování automobilů za mimořádně oceňovanou dovednost a určitou formu umění. Z našeho pohledu jde o klíčovou součást jízdních schopností. Nad testováním, nedílně spojeným s řemeslným zpracováním, dohlížejí naši mistři výroby Takumi.

O klíčovém významu testování svědčí i to, že jedním z našich jezdeckých mistrů je Akio Toyoda, prezident automobilky Lexus. Usedá za volant každého modelu a vynáší konečné hodnocení jízdních schopností. Zaměřuje se zejména na to, jaké emoce v něm příslušný vůz vyvolal. Mimořádně na něj zapůsobil – udělá dojem i na vás?

OBJEVTE LEXUS LFA

Lexus LFA je supersport v každém ohledu. Navazuje na naše tradiční inovace inspirované motorsportem a posouvá je ještě o kus dále. Příkladem realizace naší vize je to, jak odráží lehce ‘bláznivý’ charakter našeho zapálení pro věc, které nás nutí hledat stále nové hranice.

Právě za volantem LFA plně pochopíte naši touhu po vrcholném propojení řidiče s jeho vozem. Revoluční charakter a vlastnosti modelu LFA významně ovlivnily i další vozy z naší nabídky, včetně těch s označením F. Co začalo u LFA se brzy objevuje i jinde. Implementujeme ty nejlepší a nejopojnější jízdní schopnosti napříč celou modelovou řadou Lexus. A za tímto účelem jsme ze závodních okruhů udělali naši laboratoř inovací modelů s označením ‚F‘.

SAMOTNÁ ESENCE JÍZDNÍCH SCHOPNOSTÍ

 

Implementujeme ty nejlepší a nejopojnější jízdní schopnosti napříč celou modelovou řadou Lexus. A za tímto účelem jsme ze závodních okruhů udělali naši laboratoř inovací modelů s označením ‚F‘.