1. Discover Lexus
  2. Performance
  3. LC 500 sports coupe
OBJEVTE LEXUS

SPORTOVNÍ KUPÉ LC

Lexus LC představuje v mnoha ohledech zásadní obrat. Symbolizuje počátek nové éry vozů Lexus a jejich řidičů. Vůz navržený v našem světově proslulém výzkumném centru aerodynamiky v Japonsku přináší bezkonkurenční jízdní zážitky, ať již se chystáte kamkoli.

NAVRŽEN PRO NOVOU EPOCHU

Lexus LC, odhalený na mezinárodním autosalonu NAIAS 2016 v Detroitu, okamžitě vyvolal pozornost a uznání napříč celým odvětvím. Výsledkem spolupráce různorodých týmů Lexus je vůz, který bravurně spojuje vznosný design s bezkonkurenčními jízdními schopnostmi. Zázračně se řídí, ale současně je také smělým náznakem budoucího směřování značky Lexus.

OD KONCEPTU AŽ PO REALITU

Způsob, jakým se podařilo přetavit původní koncept v sériovou výrobu LC, je naprosto nevídaný. Expresivní design se snoubí s vrcholným konstrukčním umem a přináší ničím neředěný požitek z jízdy, který je skrz naskrz luxusní.

MIMOŘÁDNÝ ÚSPĚCH SÁM O SOBĚ

Toto je mimořádná vize, realizovaná až do posledního detailu. Lexus LC, inspirovaný oceňovaným konceptem LF-LC z roku 2012, přepisuje zažitá pravidla i očekávání celého odvětví.

Konstruktéři a návrháři Lexus vynaložili nezměrnou snahu, aby původní úchvatný koncept přetvořili v reálný vůz. Podobně jako náš světově proslulý supersport LFA i model LC vzniká pod dohledem mistrů výroby Takumi. Výroba automobilů je jejich posláním, díky desítkám let zkušeností znají do posledního detailu taje přesnosti i krásy, a tak pozvedají standardy na zcela novou úroveň.

BEZKONKURENČNÍ JÍZDNÍ SCHOPNOSTI

Vklouzněte za volant LC a odhalte bohatou nabídku nových pokrokových funkcí, navržených pro jedinečný požitek z jízdy. A nechte se okouzlit i sportovně pojatým luxusem tohoto modelu. To je navýsost elegantní, působivá a přímá interpretace naší filozofie designu L-finesse.

Lexus LC, vznikající za bezkonkurenční péče mistrů výroby Takumi, je jedním z prvních vozů, který kompletně vyvinulo naše světově proslulé výzkumné centrum aerodynamiky v Japonsku. Symbolizuje počátek nové éry.

VÍCESTUPŇOVÝ HYBRIDNÍ POHON

Lexus LC 500h jako první využívá novou hybridní technologii automobilky Lexus. Pohání jej revoluční vícestupňový hybridní pohon, přinášející hospodárný provoz s nízkými emisemi, ale současně i nekompromisní a navýsost podmanivý požitek ze sportovní jízdy.

VÝKON NOVÉ GENERACE

Seznamte se s novou generací hybridního pohonu. Vícestupňový hybridní pohon modelu LC využívá inteligentní souhry dvou zdrojů energie. Vůz může pohánět samotný elektromotor, čerpající energii z akumulátoru, nebo samotný benzínový motor. Ale když na to přijde, oba se mohou zapojit jako jeden tým.

A výsledek? Neuvěřitelně hospodárný provoz, nízké emise, opojný požitek z jízdy a pozoruhodná akcelerace. Systém Lexus průběžně sleduje jízdní podmínky a hladce rozhoduje o zdroji hnací síly, aby volba byla vždy optimální. Chcete-li však, můžete převzít kontrolu pomocí voliče jízdních režimů Drive Mode Select.

S vícestupňovým hybridním pohonem může být i hybridní model velmi sportovní. Do hry se zapojila čtyřstupňová automatická převodovka. Díky ní lze simulovat 10 virtuálních převodových stupňů, mezi nimiž může řidič bleskově přepínat. Dupněte na akcelerační pedál a užijte si agilní zátah s bleskovou odezvou, anebo se těšte z inteligentního a hospodárného chodu za nižších rychlostí.

 

JÍZDNÍ DYNAMIKA

Konstrukce LC je dotažena k dokonalosti ve snaze zprostředkovat bezkonkurenční požitek z jízdy. Dobře víme, že i ta nejmenší komponenta může mít ohromný dopad.

JÍZDA, KTEROU NIKDE JINDE NENAJDETE.

Agregát LC 500 používá duální soustavu sání. Přispívá k lepšímu plnění vzduchem a zároveň vylepšuje fantastický zvuk motoru – který je rajskou hudbou pro uši nadšenců. Motor s atmosférickým plněním skvěle ladí s celkovým charakterem sportovního kupé. Přispívá k lineárnímu nárůstu výkonu a stojí i za intuitivním ovládáním a mimořádným požitkem za volantem.

Na cestě k budoucímu směřování značky Lexus jsme dosáhli zcela nového požitku z jízdy. Charakter a atmosféru LC nelze připodobnit k žádnému z předchozích vozů Lexus.

STVOŘEN K AGILITĚ

Když jsme uváděli LC do života, představovali jsme si kýžený výsledek v každé zatáčce: požitek z ostřejší a ještě kultivovanější jízdy. Agilní, hbitý, výkonný.

Chtěli jsme nabídnout špičkové jízdní kvality, příslušející luxusnímu sportovnímu kupé, které však také dokáže překvapit a probudit v řidiči to pravé nadšení. A když si s LC vyrazíte jen tak pro radost, ihned poznáte, že jsme našemu ctižádostivému cíli dostáli.