1. Discover Lexus
  2. Technology
  3. Innovation with imagination
OBJEVTE LEXUS

INOVACE S NÁPADITOSTÍ

V otázce technologií nikdy neustáváme ve vývoji. Nejnovější technologie spíše vnímáme jako nikdy nekončící inspiraci pro další inovace.

NOVÉ TECHNOLOGIE, NEČEKANÉ ZPŮSOBY VYUŽITÍ

Na rozdíl od ostatních se nespokojíme s jednoduchým uplatňováním technologií v jejich základní podobě. Využíváme je na podporu naší představivosti a k vytváření zbrusu nových iniciativ z líhně Lexus. Nejnovější funkce jsou pro nás odrazovým můstkem k novým aplikacím, inovacím a vývoji. Jistá je jedna věc – nejnovější technologie využíváme neočekávaným a průkopnickým způsobem.

Chytřejší kontrola

Jelikož přemýšlíme neotřelým způsobem, vypůjčili jsme si od lékařů nejnovější skenovací metody CT. Proč? Protože nás napadl překvapivý a užitečný způsob využití pro vozy Lexus.

Tradiční postupy kontroly spalovacích motorů spoléhají na mechanické zkoušky a prohlídky zvenčí. Ale Lexus chce zaručit, aby každý z jeho motorů byl uvnitř v dokonalém pořádku.

Díky technologii počítačové axiální tomografie (CAT) jsme schopni zkoumat vnitřek každého motoru ve 3D. Každou nedokonalost odhalíme s absolutní přesností. Naše netradiční metoda také přináší nekompromisní výsledky.

INTELIGENTNÍ PODPORA

Když sedíte za volantem, vaše smysly jsou kvůli bezpečnosti neustále ve střehu. Ale co kdybychom je vylepšili o ‘smysly’ vašeho vozidla? Naše vyspělé bezpečnostní systémy překračují možnosti lidského vnímání, a dokáží tak intuitivně a inteligentně chránit vás i zbytek posádky.

Aktivní bezpečnost

Bezpečnost je jednou z klíčových oblastí, kde uplatňujeme technologie a inovace. Nikdy nepolevujeme ve vývoji stávajících funkcí a nových podpůrných systémů.

A výsledek? Naše vozidla jsou den ode dne chytřejší a bezpečnější. Bezpečnostní paket Lexus Safety System+ zajišťuje např. nepřetržitou podporu při cestování a podle potřeby inteligentně pomáhá s řízením vozidla.

NETRADIČNÍ MATERIÁLY

Spojováním přírody s technologiemi dokážeme pokrokovým způsobem využívat ekologicky šetrné materiály a odhalovat řešení vlídnější k naší planetě. Vychutnejte si výrazné interiérové prvky, z nichž čiší krása světa přírody. Odhalte stylové a současně funkční zpracování i zbrusu nové prvky a vlastnosti.

Špičková akustika díky bambusu

Příroda ve spojení s technologiemi přináší podmanivou akustiku výkonných reproduktorů CT. Našli jsme zbrusu nový způsob jak využít bambus k dosažení neuvěřitelné akustiky.

Reproduktorové membrány jsou vyrobeny z materiálu, který je směsicí bambusových vláken – mikroskopické struktury připomínající jehlice, vyskytující se na hranách bambusových listů – s dřevěným uhlím. Lehká a současně výkonná membrána je dostatečně tuhá k přesné reprodukci vysokých tónů, avšak současně i pružná k utlumení vlastních vibrací.

TESTOVÁNÍ VE VIRTUÁLNÍ REALITĚ

Díky virtuální realitě posouváme testování na ještě vyšší úroveň. Nyní dokážeme simulovat jízdní podmínky a reakce řidiče jako nikdy v minulosti. V prostředí, které řidiče svojí reálností zcela pohltí, dokážeme získávat zpětnou vazbu skutečných řidičů napříč širokou škálou bezpečnostních prvků. Tyto informace využíváme ke zlepšování a zdokonalování našich technologií pro ještě vyšší jistotu za volantem a pocit bezpečí.

Simulace řízení

Uvnitř elegantní kopule stojí Lexus LS. Obrazovky obklopující řidiče zobrazují vysoce realistické scény, simulující jízdu ve městě či na dálnicích. Pomocí válců zajišťujeme pohyb, naklápění a otáčení, abychom simulovali zatáčení vozidla, jízdu do svahu, zrychlování a zpomalování. Výsledný účinek završuje audiozáznam se zvuky motoru, vibracemi a svistem větru.

Možnosti simulace jsou prakticky neomezené. Například napodobováním monotónního řízení dokážeme zkoumat účinky únavy, což nám pomáhá při vývoji inteligentních systémů varování. "Právě toto je typ zkoušky, kterou bychom v reálném prostředí provádět nemohli," vysvětluje Takahiko Murano, odpovědný za návrh simulačních testů.