1. Discover Lexus
  2. Technology
  3. Pioneering technology
OBJEVTE LEXUS

PRŮKOPNICKÉ TECHNOLOGIE

Technologie radikálně mění požitek z jízdy. Do evoluce jsme se pustili s vervou, v každé zatáčce. Nové prvky, vlastnosti a inovace: naším posláním je nabídnout vám mobilitu na doposud nevídané úrovni.

POŽITEK Z JÍZDY V NOVÉ PODOBĚ

Nejnovější technologie mění definici toho, co znamená být řidičem a co spolujezdcem. Jelikož inovace zásadně mění požitek z jízdy – a stále rychlejším tempem – zkoumáme potenciál všech nových technologií. Zhmotněním budoucích vizí jsou naše koncepční vozidla.

POSOUVÁME HRANICE VYNALÉZAVOSTI

Naše koncepty nastiňují budoucí technologie a jsou současně zdrojem nové inspirace. Koncepční modely LF-FC, UX Concept nebo koncepce sedadel Kinetic Seat představují výhledy do budoucna, ale současně jsou i jakousi průkopnickou laboratoří, v nichž testujeme nové neotřelé nápady a povolujeme uzdu fantazii na cestě k technologickému skoku.

SEDADLA Z NOVÉ PERSPEKTIVY

Na autosalonu v Paříži byla v roce 2016 odhalena revoluční koncepce sedadel Lexus Kinetic Seat. Na sedadla jsme se podívali ze zcela odlišného úhlu a vyvinuli pokrokovou síťovou konstrukci, nabízející vyšší úroveň pohodlí.

Radiálně vedená vlákna stabilizují pohyb pasažéra ve prospěch uklidňujícího pocitu bezpečí a opory. A tak když se posadíte, můžete nechat odpočinout nejen svoji hlavu, ale i tělo.

INTELIGENTNÍ ROZHRANÍ

Koncepční modely UX Concept a LF-FC ukazují na ještě snazší, přirozenější a lidštější způsoby interakce s vaším vozidlem. Tato vozidla budou zanedlouho schopna interpretovat vaše gesta i dotyky a reagovat na ně. A na obzoru jsou i hologramy.

PRŮKOPNICKÉ VLASTNOSTI MODELU LS

Nový Lexus LS posouvá bezpečnostní technologie o notný kus kupředu. Staví na našem bezpečnostním paketu Lexus Safety System+, který doplňuje o nové vyspělé prvky, zprostředkující ještě vyšší úroveň podpory při řízení. K vylepšením došlo u předkolizního bezpečnostního systému (PCS), systému pro hlídání jízdních pruhů (LDA) a dynamického tempomatu řízeného radarem. LS díky svým pokrokovým funkcím pomáhá předcházet nehodám, kdy intuitivně a inteligentně uplatňuje např. systém upozorňování na chodce a aktivní asistent řízení, coby vylepšení a rozšíření řidičových smyslů.