1. Discover Lexus
  2. Takumi masters
OBJEVTE LEXUS

MISTŘI VÝROBY TAKUMI

Prastará japonská koncepce 'Takumi' je nedílnou součástí všech našich aktivit. Nad naší filozofií špičkového řemeslného zpracování bdí mistři výroby Takumi, kteří uplatňují jemný lidský dotek ve všech aspektech návrhu a vývoje vozů Lexus.

PROVĚŘENÁ KVALITA

Mistři výroby Lexus Takumi – nebo zkráceně ‘Takumi’ – disponují vzácným spojením dovedností a přístupu. Jsou dokonale vyškoleni s mimořádným důrazem na každý detail. A také upřímně věří v naprostou dokonalost a k jejímu dosažení vždy učiní maximum. Každý z nich se zaměřuje na konkrétní aspekt v rámci celého procesu automobilové výroby. Stává se jejich vášní a posedlostí. Ze 7700 pracovníků závodu Lexus Miyata na ostrově Kjúšú je pouze 19 mistrů Takumi. Vyšší pocty se našim technickým pracovníkům nemůže dostat.

BEZKONKURENČNÍ DOVEDNOSTI

Každý pracovník Takumi má za sebou nejméně čtvrt století praktických zkušeností v dané oblasti. Důkazy dlouhých roků oddaného studia i hloubky a šíře znalostí mistrů Takumi jsou zkrátka ohromující – stejně pozoruhodné jako jejich kultivovaná intuice.

Své odborné znalosti nejen průběžně zdokonalují, ale také jsou schopni se o ně podělit. V roli vedoucích týmů uchovávají tradice automobilky Lexus a podporují nadšení u nových talentů, jimž předávají své cenné dovednosti a postupy s cílem zaručit bezchybnost každičkého aspektu všech vozů Lexus.

ZRUČNOST PODROBENÁ ZKOUŠCE

JEMNOST LIDSKÉHO DOTEKU

Mistři výroby Takumi disponují neobyčejnými zkušenostmi s většinou nejmodernějších technologií a rovněž sehrávají klíčovou roli v jejich vytváření. Mnoho z jejich proslulých dovedností však s rezervou překonává i digitální věk.

Mimořádně jemné ruce mistrů Takumi jsou již legendární. Ruce jsou pro ně tím nejcennějším nástrojem. V zářivě bílých rukavičkách jsou schopni odhalit tu nejdrobnější nedokonalost či vadu, i kdyby byla menší než milimetr. Špičková kvalita je tak zaručena.

RYCHLOST A PŘESNOST

Předtím, než se kandidát stane mistrem Takumi, musí projít přísným a všestranným hodnocením. Jeden z těchto testů nese výraznou japonskou stopu a zaměřuje se především na moc lidského doteku. Jeho předmětem je umění Origami, spočívající ve skládání papírových modelů.

Kandidáti na Takumi mají za úkol složit poměrně jednoduchou kočku Origami. Avšak musí to zvládnout jednou rukou – tou nedominantní – a svůj výtvor dokončit maximálně za 90 sekund.

TECHNOLOGIE VÝROBY

Odborné zkušenosti Takumi jsou zárukou bezkonkurenčních standardů řemeslného zpracování a provedení. Náš přístup zaměřený na člověka a víra v dokonalost jsou žádoucí a uznávanou vlastností napříč celým automobilovým průmyslem. Mnoho funkcí automatických robotů Lexus bylo naprogramováno právě s využitím dovedností Takumi. To však není důkazem toho, že by stroje překonaly dovednosti člověka nebo dokonalé ruční zpracování. Technologie se naopak učí od nejlepších mistrů výroby, kteří je dále rozvíjejí. A výsledek? Poctivá automatizace s řemeslným umem.

SPOLUPRÁCE S MISTRY ŘEMESLA

Mistři výroby Takumi jsou hnací silou stojící za dovednostmi, špičkovou kvalitou Lexus a péčí o detail, nicméně naše zasazení o špičkové výsledky neodmyslitelně staví i na partnerské spolupráci s dalšími mistry řemesla. Vyhledáváme tvůrce, kteří nás inspirují svými vizemi a dovednostmi a kteří sdílí naše hodnoty.

Díky této spolupráci jsme schopni nabídnout ve vozech Lexus zcela jedinečný aspekt – pozoruhodné estetické provedení, které nikde jinde neuvidíte. Příkladem tohoto zasazení je i luxusně provedený interiér ikonického modelu LS.

TECHNOLOGICKÉ INOVACE

O důležitosti doteku lidské ruky nelze nikdy pochybovat. Řemeslné umění Lexus posouvají na novou úroveň i technologické inovace. Stojí u zrodu celé řady originálních metod a umožňují využívání netradičních materiálů.

Při návrhu nového modelu Lexus RX jsme se spojili s proslulým výrobcem hudebních nástrojů Yamaha s cílem pozdvihnout interiér vozidla na dosud nevídanou úroveň. Díky technologii laserového řezání, která se využívá při výrobě nejexkluzivnějších hudebních nástrojů světa, jsme byli schopni vytvořit úchvatně přesné dekory z dřevěné dýhy.

ŘEMESLNÉ ZPRACOVÁNÍ

ŠPIČKOVÁ KVALITA