1. Discover Lexus
  2. Design
OBJEVTE LEXUS

DESIGN

Smělý. Odlišný. Zaměřený. Náš design je okamžitě rozpoznatelný a nikdy nezapomíná vyvolávat emoce a inspirovat k novým nápadům, překračujícím dosavadní hranice.

OD SMĚLÝCH NÁPADŮ K NEPŘEHLÉDNUTELNÉMU DESIGNU

Vše, co vytváříme, kdysi začalo nějakým smělým nápadem. Při hledání inspirace se neřídíme místem ani časem - čímž rozvíjíme své neotřelé myšlení a svěží kreativitu. Právě díky tomuto postupu je stylistické ztvárnění našich vozů tak jedinečné.

VYZÝVAVÁ HLEDISKA

Cílem našeho designu je provokovat, s odvahou, kuráží a sebejistotou. Záměrně ignorujeme davový způsob myšlení, a naopak vždy zkoumáme nové koncepce, nové výsledky a nové způsoby sebevyjádření.

VIZE BUDOUCNOSTI

Naše designová filozofie nás posouvá daleko do budoucnosti. Je zdrojem inspirace průkopnických koncepčních vozů. Dokonce i jacht, levitujících prken a vesmírného plavidla.

CHARAKTERISTICKÝ STYL

Celou modelovou řadu Lexus sjednocují zásady designové filozofie L-Finesse. Progresivně zaměřený design a technologie se stylovým provedením.

PRVNÍ AUTO S TETOVÁNÍM JE LEXUS UX

Lexus představil celosvětově první vůz s tetováním. Navrhla jej a vytvořila přední umělecká tatérka Claudia De Sabe z Londýna a využila k tomu kompaktní model Lexus UX v čistě bílém provedení.

ATRAKTIVNÍ DESIGN

Design Lexus je záměrně odvážný a vyzývavý. Svoboda myšlení a vyjádření má pro nás tu nejvyšší důležitost. Neúnavně zkoumáme a rozvíjíme nové nápady. Začínáme u smělých návrhů – navýsost originálních, smělých a mimořádně koncepčních – které následně přetavujeme ve vizionářský a po všech stránkách nápaditý design vozidel.

CHARAKTERISTICKÝ STYL 

Náš přístup k návrhu je definován designovým jazykem L-Finesse. Co to znamená? Přinášíme nejmodernější design i technologie a usilujeme o precizní provedení všech našich produktů.

01

HLADKÁ INTUICE

Přesně podle zásad Omotenashi – nejlepších tradic japonské pohostinnosti – vždy chceme nabídnout více než jen pouhé naplnění potřeb a tužeb řidičů. Intuitivně je očekáváme, abyste se mohli těšit z úžasných zážitků.
02

PŘEKVAPIVÁ JEDNODUCHOST

Každý náš produkt musí být maximálně intuitivní, co do použití i vnějšího provedení. Všechny zbytečné složitosti je nutné ořezat, abychom dokázali vyvolat ryzí a ničím neředěné emoce spojené s požitkem z jízdy.
03

RAFINOVANÁ ELEGANCE

Všechna naše vozidla dokáží přitahovat pohledy a někdy i poplést hlavu. Ale také si získat pozornost a udržet ji. Čím déle se na produkt díváte, tím více jste přitahováni. Není divu, že naši návrháři hovoří o ‚putování zraku‘.

MASKA CHLADIČE VE TVARU VŘETENE

Maska chladiče ve tvaru vřetene je okamžitě rozpoznatelným designovým prvkem značky Lexus. Jde o smělé a nepřehlédnutelné vyjádření. Její obrazová funkce je stále stejná, přestože napříč modelovou řadou i v průběhu času prodělává jemné úpravy.

SVĚTLOMETY S MOTIVEM L

Světla ve tvaru písmene „L“ harmonicky ladí s vřetenovitou maskou chladiče, a dosahují tak podmanivého účinku. Název Lexus připomínají přední i zadní partie každého z našich vozů. Světlomety procházejí neustálým vývojem a jsou produktem nejmodernějších technologií i stylistického ztvárnění.

CHARAKTERISTICKÝ BOČNÍ PROFIL

Každý z modelů Lexus zaujme markantním bočním profilem. Všechny vozy Lexus díky svému optimalizovanému profilu vykazují příkladnou aerodynamiku, zatímco hluboké prolisy nápadně odkazují na první písmeno z názvu značky. Design, umění, konstrukční provedení a jízdní schopnosti kráčejí vždy ruku v ruce.

VIZE BUDOUCNOSTI

Design Lexus je postaven na smělém a odvážném koncepčním myšlení. Seznamte se s některými projekty, které nás posouvají do budoucnosti; každý z nich vás přitom překvapí svojí vlastní nepředvídatelnou energií. Zdánlivě nemožné přetváříme v realitu.

SPORTOVNÍ JACHTA

Akio Toyoda se coby vášnivý jezdecký mistr nespokojí s řízením automobilů. Tento neúnavný badatel má na zřeteli všechna vozidla. A jachty nejsou výjimkou. Již delší dobu jej inspiruje výkon a mimořádně hladké ovládání těch nejlepších modelů.

Věděl, že odborně navržená sportovní jachta by byla atraktivním a mimořádně luxusním doplňkem produktů životního stylu Lexus. Tuto myšlenku jsme dotáhli až do fáze realizace v podobě sportovní jachty Lexus. Všichni na palubu.

KONCEPČNÍ VOZY

Naše výrazné a smělé koncepční modely jsou tím, co žene značku Lexus kupředu. Pohání nás na cestě k budoucnosti, s nepředvídatelnou energií, která z nich vyzařuje. A díky nim se i zdánlivě nemožné stává realitou.

SOUTĚŽ LEXUS NA POLI DESIGNU

Kreativita má potenciál měnit svět. Soutěž Lexus Design Awards vítá nové nápady tím, že podporuje mladé návrháře a tvůrce, jejichž díla mají potenciál utvářet novým a zajímavým způsobem naši budoucnost.

FINALISTÉ SOUTĚŽE LEXUS DESIGN AWARD 2020

TOKIO, Japonsko (29. ledna 2020) – Lexus dnes oznámil šestici finalistů soutěžního klání Lexus Design Awards 2020, jejichž odměnou bude mentorská podpora renomovaných designérů a současně finanční dotace až 3 miliony jenů (přes 25 tisíc USD) k vytvoření prototypu navrhovaného projektu.