Lexus logo
NA DALŠÍ KAPITOLU PŘEJDETE POSUNUTÍM MYŠI

LEXUS SAFETY

SPOLEHNĚTE SE NA AKTIVNÍ BEZPEČNOST NA KAŽDÉ CESTĚ

Lidské vidění je pozoruhodné. Avšak má i svá omezení a lze jej občas oklamat různými triky s úpravou perspektivy. Zjistěte, jak Lexus Safety System Plus podporuje vaše smysly za volantem. Inteligentní podpora pro jasné vnímání a sebejistou jízdu.

NAČÍTÁ SE, ČEKEJTE PROSÍM

Vnímání může být zkresleno
optickou iluzí

souběžné čáry se mohou jevit jako zahnuté,

ale na silnici vás

Lexus vždy udrží ve správném pruhu

SYSTÉM PRO HLÍDÁNÍ JÍZDNÍCH PRUHŮ A SYSTÉM PRO UDRŽOVÁNÍ VOZIDLA V JÍZDNÍM PRUHU

ABYSTE NESJELI Z CESTY

I ten nejsoustředěnější řidič může na chvilku polevit v pozornosti. Začnete-li nechtěně vybočovat z jízdního pruhu, zasáhne systém pro hlídání jízdních pruhů. Volant lehce zavibruje a nevtíravý akustický a světelný signál vás upozorní na to, že byste měli zkorigovat stopu. Poklidná jistota je ve vašich rukou, zejména na dálnicích a dlouhých trasách.

DALŠÍ INFORMACE

ŘÍZENÝ SMĚR

Chytrá kamera rozpoznává bílé a žluté vodorovné pruhy na vozovce. Pokud vybočíte z dané stopy, automaticky se aktivuje zvuková a optická výstraha. A pokud to povolíte, systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu sám zasáhne do řízení, abyste se hladce vrátili do svého pruhu.

Bezpečnostní funkce, které jsou vždy ve střehu, společně napomáhají ke koncentrovanému řízení na dlouhých trasách. Řízení je snazší. Systém pro hlídání jízdních pruhů (LDA) a systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu (LKA) vždy funguje jako spolehlivá záložní podpora vašich očí.

ZPĚT NA ÚVODNÍ STRÁNKU

V noci

mohou účinná dálková světla

podobně jako tančící skvrny na této grafice

oslňovat ostatní řidiče.

Lexus automaticky zamezuje nežádoucímu oslňování

AUTOMATICKÁ DÁLKOVÁ SVĚTLA A SYSTÉM ADAPTIVNÍCH DÁLKOVÝCH SVĚTEL

INTELIGENTNÍ
OSVĚTLENÍ

Jízda po setmění může být pro lidské smysly potěšením, avšak noční cestování nemusí být vždy snadné. Výbava vozů Lexus napomáhá k lepšímu vidění, a tedy i k vyšší bezpečnosti vás samotných i ostatních řidičů. Automatická dálková světla se podle potřeby automaticky zapínají a vypínají. Na ještě vyšší úrovni pracuje systém adaptivních dálkových světel, který inteligentně odstiňuje některé paprsky z pohledu blížících se vozidel, zatímco okolní místa zůstávají plně osvětlená.

DALŠÍ INFORMACE

JISTOTA ZA VOLANTEM I V NOCI

Automatická dálková světla jsou díky chytrým senzorům o několik kroků napřed, neboť nepřetržitě vyhledávají a zaznamenávají věci, které vaše oči bezprostředně neodhalí. Kamery za čelním sklem rychle detekují světlomety vozů blížících se v protisměru i koncová světla vozidel jedoucích před vámi, a podle toho správně přepínají mezi režimem dálkových a potkávacích světel.

Systém adaptivních dálkových světel zajišťuje osvětlení vozovky, zatímco na jiná vozidla světelné paprsky nemíří. Přesné odstiňování paprsků zajišťuje kamera sledující pohyby vozidla. Oba systémy přispívají k lepšímu vidění v noci, ale zároveň zamezují oslňování jiných řidičů. Snižuje se riziko případné kolize. Po západu slunce získávají vaše oči užitečného pomocníka.

ZPĚT NA ÚVODNÍ STRÁNKU

Dokonalý výhled není vždy reálný.

Váš úhel pohledu se může posunout,

a odhalit tak skrytá nebezpečí.

Lexus proto tato místa sleduje za vás.

SYSTÉM PRO SLEDOVÁNÍ MRTVÝCH ÚHLŮ

LEPŠÍ
VÝHLED

Lidské periferní vidění je nedokonalé, a může se proto hodit systém pro sledování mrtvých úhlů. Systém navržený k odhalování vozidel blížících se zezadu ve vedlejších jízdních pruzích vás varuje před rizikem kolize. Zůstaňte bez obav a přejíždějte mezi pruhy s naprostou jistotou.

DALŠÍ INFORMACE

PŘEDVÍDEJTE JINÁ VOZIDLA

Systém pro sledování mrtvých úhlů za vás pomocí chytrých senzorů neustále sleduje vozovku a prohledává místa, na která byste jen těžko viděli. Uplatní se zejména při přejíždění z pruhu do pruhu, kdy nepřehlédnete jiná vozidla jedoucí v mrtvém úhlu výhledu.

Užitečný je také při parkování. Systém RCTA s podporou brzdění upozorňuje během couvání na jiná vozidla blížící se z jedné či druhé strany. Pokud zaznamená nebezpečí střetu, pomůže vám automatickým zabrzděním. Díky lepšímu a širšímu výhledu se nikdy nespletete.

ZPĚT NA ÚVODNÍ STRÁNKU

Díky vývoji lidského zraku dokážeme odhadovat vzdálenosti,

nicméně můžeme se také snadno zmýlit.

Obě vodorovné čáry

jsou stejně dlouhé.

Lexus nám pomáhá odhadovat vzdálenost tím,

že intuitivně přizpůsobuje rychlost jízdy podle vozidel před námi.

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT A PŘEDKOLIZNÍ BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉM

JISTOTA
ZA VOLANTEM

Lidský úsudek je mnohem lepší, když se spojí s chytrými systémy na podporu řízení. Adaptivní tempomat určuje vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu a podle situace přizpůsobuje rychlost jízdy; předkolizní bezpečnostní systém zase rozpoznává vozidla a překážky ve směru cesty. V případě hrozící kolize aktivuje varování, a pokud řidič nijak nereaguje, systém automaticky zabrzdí. Díky vyšší jistotě za volantem si cestu lépe vychutnáte.

DALŠÍ INFORMACE

ODPOČIŇTE SI NA DLOUHÝCH CESTÁCH

Adaptivní tempomat s předkolizním bezpečnostním systémem pozorně sleduje vozovku pomocí milimetrového radaru. Vaše jízda je kultivovaná — rychlost se upravuje v přednastaveném rozsahu, aby odpovídala tempu ostatních řidičů. Pokud hrozí kolize, systém vás upozorní — a pokud usoudí, že je střet již nevyhnutelný, automaticky použije brzdy.

S adaptivním tempomatem a předkolizním bezpečnostním systémem na svojí straně se můžete spolehnout, že máte cestu vždy dokonale zmapovanou. Dlouhé jízdy již nejsou tak únavné a náhlé brzdění není zdaleka tak často zapotřebí. Méně obav a vyšší pocit bezpečí na každé trase.

ZPĚT NA ÚVODNÍ STRÁNKU

NAŠE PŘEDSTAVY O BEZPEČNOSTI V BUDOUCNU

CESTA PŘED NÁMI

První vůz Lexus LS se představil před 28 lety. Definoval nová měřítka luxusu a získal si příznivý ohlas u kritiků pro své jízdní schopnosti, hladký a tichý chod, kvalitu dílenského zpracování a spolehlivost.

Zbrusu nový LS v modelovém provedení 2018 je již připraven zahájit další revoluci. Kromě nových vyspělých technologií se představuje bezpečnostní paket Lexus Safety System+, včetně celosvětově prvního systému pro intuitivní rozpoznávání chodců. Náš vlajkový sedan předznamenává novou epochu inteligentních systémů na podporu řízení.

BUDOUCNOST BEZPEČNOSTNÍCH TECHNOLOGIÍ

NOVÝ LEXUS LS

INTELIGENTNÍ UPOZORŇOVÁNÍ

Lexus LS je díky vyspělým systémům aktivní bezpečnosti lépe informován o okolním prostředí, a dokáže tak řidiči nabídnout chytrou podporu. Situaci nepřetržitě sledují všesměrové senzory a stereo kamery kolem vozidla, které pomáhají při parkovacích manévrech a zamezují případným nehodám.

K bezpečnosti přispívá i intuitivní funkce rozpoznávání chodců, která spolupracuje s celosvětově prvním systémem aktivního řízení. Pokud vůz rozpozná chodce ve směru jízdy a hrozí bezprostřední nebezpečí kolize, systém začne automaticky brzdit a zatočí tak, aby vůz chodce objel, avšak zůstal v daném jízdním pruhu. Řidič je upozorněn prostřednictvím projekčního displeje (s úhlopříčkou 24" je největší na světě), abyste byli vždy plně v obraze.

NOVÝ LEXUS LS

SYSTÉM LEXUS CODRIVE

Systém Lexus CoDrive v modelu LS rovněž nabízí vysokou úroveň podpory řízení, jako jsou aktivní zásahy do řízení díky inteligentnímu odhadu záměrů řidiče. Můžete se tak spolehnout na nepřetržitou výpomoc při cestování po dálnicích a neocenitelný pocit bezpečí za volantem.

LS v rámci značky Lexus zhmotňuje výsledky pokroku na poli inteligentních technologií řízení, navržených tak, abyste vždy měli situaci pod kontrolou a nikdy neztráceli pocit bezpečí.

OBJEVTE VÍCE O NOVÉM LS

VÁŠ LEXUS, VAŠE VÝBAVA

BEZPEČNOST V NABÍDCE LEXUS

DALŠÍ INFORMACE

PLEASE INCREASE THE SIZE OF YOUR BROWSER WINDOW