1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Adaptive high beam system
OBJEVTE LEXUS

SYSTÉM ADAPTIVNÍCH DÁLKOVÝCH SVĚTEL (AHS)

Adaptivní dálková světla, vycházející z konceptu automatického ovládání dálkových světel, sledují situaci na vozovce a vhodně na ni reagují. Dokonale vyvažují potřebu dobré viditelnosti s ohleduplností vůči ostatním řidičům, a přinášejí tak novou úroveň pohodlí za jízdy po setmění.

Adaptivní dálková světla

Adaptivní dálková světla inteligentně rozsvěcují a zhasínají jednotlivé LED diody v každém ze světlometů v zájmu přesného rozdělování světelných paprsků. Systém používá nahoře umístěnou kameru k detekci světel jiných automobilů vpředu a hladce osvětluje vozovku ve směru jízdy, kdy současně s mimořádnou přesností zamezuje oslňování vpředu jedoucích vozů nebo vozidel přijíždějících v protisměru.

Můžete si tak vychutnat noční jízdy s nejlepším možným osvětlením vozovky a mimořádnou viditelností, bez zbytečného stresu spojeného s opakovaným přepínáním mezi dálkovými a tlumenými světly.

Dvoustupňový systém adaptivních dálkových světel

Dvoustupňový systém adaptivních dálkových světel je dalším zdokonalením adaptivních dálkových světel s přesnější regulací světelných paprsků. Ve světlometech se nachází ve dvou řadách 24 nezávisle řízených LED diod, které se zapínají a vypínají v zájmu precizního vymezení osvětlených a neosvětlených míst tak, aby bylo světlo ztlumeno kolem vozidla vpředu a současně zachováno kvalitní osvětlení dopravního značení nad vozidlem.

Odmítnutí odpovědnosti: Bezpečnostní systém Lexus za žádných okolností nenahrazuje běžné řízení vozidla, před používáním systému si prosím přečtěte příslušné pokyny. Za bezpečnost jízdy vždy zodpovídá řidič.

MODELY VYBAVENÉ SYSTÉMEM ADAPTIVNÍCH DÁLKOVÝCH SVĚTEL

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/cz/cs?model=ux%2Cnx%2Crx%2Ces%2C

MODELY VYBAVENÉ DVOUSTUPŇOVÝM SYSTÉMEM ADAPTIVNÍCH DÁLKOVÝCH SVĚTEL

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/cz/cs?model=ls