1. Owners
 2. Maintenance
 3. Oil change
MAJITELÉ

VÝMĚNA MOTOROVÉHO OLEJE

VÝMĚNA OLEJE JE DŮLEŽITÁ K ZACHOVÁNÍ HLADKÉHO CHODU MOTORU VAŠEHO VOZU LEXUS. TECHNICI LEXUS ZVOLÍ SPRÁVNÝ OLEJ PRO OPTIMÁLNÍ VÝKON MOTORU I SPOTŘEBU PALIVA VAŠEHO VOZU LEXUS.

VÝMĚNA MOTOROVÉHO OLEJE VE VAŠEM VOZIDLE

Výměna motorového oleje je standardní součástí každé servisní prohlídky Lexus, nicméně frekvence výměn motorového oleje je dána najetými kilometry. Odborné poradenství a další informace vám poskytne vámi vybraný prodejce vozů Lexus.

PROČ BYCH MĚL OLEJ MĚNIT?

Výměna oleje spočívá jednoduše ve vypuštění starého oleje z motoru vozidla a jeho náhrada novým nepoužitým olejem. Tento krok údržby je klíčový k prodloužení životnosti komponent vašeho motoru, neboť zamezuje přehřívání v důsledku třecích sil a případnému vzniku koroze. Zároveň zajistíte, že olejový filtr bude i nadále bránit průniku velkých částic do motoru s rizikem jeho poškození.

JAK OLEJ VYMĚNÍM?

Chcete-li zajistit správnou výměnu oleje bez rizika poškození vašeho vozu Lexus, obraťte se na nejbližšího prodejce a objednejte se na výměnu oleje našimi vyškolenými techniky.

 • Pro vozy Lexus používající syntetický olej 0W-20 byly schváleny prodloužené intervaly výměny oleje 10 tisíc km / 12 měsíců. Měli byste nicméně i nadále kontrolovat hladinu motorového oleje a podle potřeby olej dolévat.

  U motorů, pro které je doporučen minerální olej 5W-20 nebo 5W-30, ale povoluje se i použití syntetického oleje 0W-20, platí v případě oleje 0W-20 interval výměny 15 000 km / 6 měsíců (podle toho, co nastane dříve).

  Pokud je vozidlo vystaveno tzv. „Speciálním provozním podmínkám“, jako jsou např.: jízdy v terénu, jízdy po nezpevněných cestách, tahání přívěsů, časté jízdy na krátkou vzdálenost za teplot pod 0 °C nebo dlouhodobé stání s motorem běžícím na volnoběh, je nezbytné motorový olej měnit v intervalu 15 000 km, a to bez ohledu na typ používaného oleje.

  Typ motorového oleje pro vaše vozidlo závisí na konkrétním motoru. Chcete-li při výměně zajistit použití správného oleje, doporučujeme obrátit se na místního prodejce nebo se objednat na výměnu oleje našimi kvalifikovanými techniky.

  Nechte se hýčkat mimořádnou úrovní péče a pozornými službami u našich prodejců Lexus. Kvalifikovaní technici Lexus disponují veškerým speciálním vybavením a nástroji určenými pro váš vůz Lexus a při každé výměně motorového oleje zajistí i výměnu olejového filtru.

 • Nejvyšší možnou péči vašemu vozu poskytne místní prodejce Lexus.

  V našem ceníku servisních úkonů Lexus najdete veškeré služby, které by váš vůz Lexus mohl vyžadovat v průběhu celé životnosti. Navštivte nejbližšího prodejce vozů Lexus a informujte se o možných variantách služeb.