1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Automatic high beam
OBJEVTE LEXUS

AUTOMATICKÉ OVLÁDÁNÍ DÁLKOVÝCH SVĚTEL (AHB)

Přepínání mezi dálkovými a tlumenými světly je klíčovou součástí každé jízdy po setmění, avšak s funkcí automatického ovládání dálkových světel můžete vždy jet svědomitě a bez kompromisů za všech podmínek viditelnosti. Systém AHB reaguje na světlomety ostatních vozidel a podle potřeby přepíná na tlumená světla. Po uvolnění cesty automaticky přepne zpět na světla dálková.

Systém AHB s vestavěnou kamerou reaguje na situace, které vaše oči nemusejí okamžitě rozpoznat. Přepnutím na potkávací světla v ideální okamžik zabráníte oslňování ostatních řidičů při zachování co nejlepšího osvětlení vozovky po maximální možnou dobu. Máte tak optimální výhled na vozovku před sebou s co nejlepším přehledem o chodcích i dalších překážkách.

Odpadá únavné přepínání světel ze strany řidiče a vy si můžete vychutnat uvolněnou a příjemnou jízdu i po setmění, s vědomím toho, že máte co nejlepší výhled na vozovku před sebou.

Navštivte interaktivní rozhraní s ukázkou automatického ovládání dálkových světel

Odmítnutí odpovědnosti: Bezpečnostní systém Lexus za žádných okolností nenahrazuje běžné řízení vozidla, před používáním systému si prosím přečtěte příslušné pokyny. Za bezpečnost jízdy vždy zodpovídá řidič.

MODELY VYBAVENÉ TOUTO TECHNOLOGIÍ

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/cz/cs?model=ct%2Crx%2Cnx%2Cis%2Crc%2Crxl%2Clc%2Cls%2Cux