1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Automatic high beam
OBJEVTE LEXUS

AUTOMATICKÉ OVLÁDÁNÍ DÁLKOVÝCH SVĚTEL (AHB)

Přepínání mezi dálkovými a tlumenými světly je klíčovou součástí každé jízdy po setmění, avšak s funkcí automatického ovládání dálkových světel můžete vždy jet svědomitě a bez kompromisů za všech podmínek viditelnosti. Systém AHB reaguje na světlomety ostatních vozidel a podle potřeby přepíná na tlumená světla. Po uvolnění cesty automaticky přepne zpět na světla dálková.

Systém AHB s vestavěnou kamerou reaguje na situace, které vaše oči nemusejí okamžitě rozpoznat. Přepnutím na potkávací světla v ideální okamžik zabráníte oslňování ostatních řidičů při zachování co nejlepšího osvětlení vozovky po maximální možnou dobu. Máte tak optimální výhled na vozovku před sebou s co nejlepším přehledem o chodcích i dalších překážkách.

Odpadá únavné přepínání světel ze strany řidiče a vy si můžete vychutnat uvolněnou a příjemnou jízdu i po setmění, s vědomím toho, že máte co nejlepší výhled na vozovku před sebou.

Navštivte interaktivní rozhraní s ukázkou automatického ovládání dálkových světel

Odmítnutí odpovědnosti: Bezpečnostní systém Lexus za žádných okolností nenahrazuje běžné řízení vozidla, před používáním systému si prosím přečtěte příslušné pokyny. Za bezpečnost jízdy vždy zodpovídá řidič.

MODELY VYBAVENÉ TOUTO TECHNOLOGIÍ

ES
ES Eleganace
Od 1 366 000 Kč
LS
LS Elegance 4dveřový sedan
Od 2 900 000 Kč
UX
UX Elegance
Od 970 000 Kč
RX
RX Comfort
Od 1 790 000 Kč
NX
NX Comfort
Od 1 340 000 Kč
RZ
RZ Comfort
Od 1 715 000 Kč
RCF
RCF LUXURY Kupé, 2 dvéřové
Od 2 599 000 Kč

https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/cz/cs?model=ct%2Crx%2Cnx%2Cis%2Crc%2Crxl%2Clc%2Cls%2Cux