1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Front cross traffic alert
OBJEVTE LEXUS

UPOZORŇOVÁNÍ NA KŘIŽUJÍCÍ OBJEKTY PŘED VOZIDLEM

Ochraňte své vozidlo před jinými křižujícími objekty na všech rušných křižovatkách. Systém upozorňování na křižující objekty před vozidlem rozpoznává vozidla a jízdní kola přejíždějící vpředu a upozorňuje řidiče prostřednictvím projekčního displeje. Pokud hrozí nebezpečí střetu, aktivuje se zvuková výstraha.

Systém upozorňování na křižující objekty před vozidlem pomocí bočního radaru v přední části vozidla rozpoznává křižující vozidla a jízdní kola ve vzdálenosti až 50 m. Technologie, která je první svého druhu na světě, předává varování na projekční displej s uvedením polohy dalších vozidel, a to 2 až 4 sekundy před okamžikem očekávaného střetu.

Pokud řidič nereaguje a jede vstříc křižujícím vozidlům, aktivuje se zvuková výstraha ve snaze pomoci řidiči včas zastavit. U systému upozorňování na křižující objekty před vozidlem je možné nastavit tři úrovně citlivosti (Daleko, Středně daleko a Blízko) v souladu s vaším stylem jízdy.

Díky lepšímu povědomí o okolní situaci můžete rychle a s jistotou projíždět rušnými křižovatkami. V rychlé dopravě, za jízdy v noci či za jiných ztížených podmínek viditelnosti vás pak systém upozorňování na křižující objekty před vozidlem bezpečně informuje o jedoucích cyklistech či vozidlech.

Odmítnutí odpovědnosti: Bezpečnostní systém Lexus za žádných okolností nenahrazuje běžné řízení vozidla, před používáním systému si prosím přečtěte příslušné pokyny. Za bezpečnost jízdy vždy zodpovídá řidič.

MODELY VYBAVENÉ TOUTO TECHNOLOGIÍ

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/cz/cs?model=ls