1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Pre-Collision (PCS)
OBJEVTE LEXUS

PŘEDNÁRAZOVÝ BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉM (PCS)

Ochrana v případě nehody začíná snahou nehodám předcházet. Přednárazový bezpečnostní systém s funkcí detekce chodců zajistí, abyste vždy co nejlépe zareagovali na situaci před vámi. Přednárazový bezpečnostní systém sleduje vozidla i chodce ve směru jízdy, upozorňuje na nebezpečí čelní srážky a zlepšuje brzdné schopnosti vozidla v případě, že je nehoda již nevyhnutelná. 

Systém PCS prostřednictvím milimetrového radaru a kamery detailně sleduje vozovku a rozpoznává vozidla, chodce i cyklisty.

Pokud hrozí nebezpečí kolize, systém upozorní řidiče zvukovou i optickou výstrahou, aby mohl provést úhybný manévr. Pokud systém kromě toho usoudí, že je riziko střetu vysoce pravděpodobné, resp. kolize je již nevyhnutelná, brzdový asistent zvýší tlak v brzdové soustavě a automaticky použije brzdy s cílem nehodě zabránit a zmírnit případné škody.

Systém PCS zdokonaluje vaši řidičskou intuici a pomáhá vnímat vzdálenost od všech překážek před vozidlem pro lepší pocit bezpečí. Jízda po neznámých silnicích je automaticky příjemnější, neboť díky systému PCS, jenž zlepšuje vnímání ostatních účastníků silničního provozu, se můžete uvolnit a jízdu si lépe vychutnat.

Odmítnutí odpovědnosti: Bezpečnostní systém Lexus za žádných okolností nenahrazuje běžné řízení vozidla, před používáním systému si prosím přečtěte příslušné pokyny. Za bezpečnost jízdy vždy zodpovídá řidič.

MODELY VYBAVENÉ TOUTO TECHNOLOGIÍ

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/cz/cs?model=nx%2Clc%2Cls%2Cux