1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Lane tracing alert
OBJEVTE LEXUS

SYSTÉM PRO UDRŽENÍ VOZIDLA V JÍZDNÍM PRUHU (LDA)

Dlouhé cesty a nové trasy vyžadují ze strany řidiče nejvyšší soustředění, a právě zde přichází ke slovu systém pro udržení vozidla v jízdním pruhu. Součástí tohoto pokrokového paketu je asistent řízení, funkce monitorující bdělost řidiče a znovu zdokonalená technologie asistenta pro sledování stopy, abyste vždy snadno udržovali vozidlo uprostřed jízdního pruhu a nikdy neztráceli pozornost (funguje v součinnosti s dynamickým adaptivním tempomatem).

Systém LDA pomocí kamery sleduje polohu vašeho vozidla vůči vodorovnému dopravnímu značení. Řidič má tak vždy přehled o aktuální situaci a podle potřeby může hned správně zareagovat.

LDA je dalším pomocníkem v náročných jízdních situacích. Pokud na vás padne únava nebo začnete ztrácet koncentraci, prvním ukazatelem je většinou nečekané vybočování vozidla z jízdního pruhu. Modely Lexus vybavené funkcí monitorování bdělosti řidiče ve snaze zabránit nehodě varují o vybočování z pruhu prostřednictvím akustického a optického signálu. U funkce monitorování bdělosti řidiče je možné nastavit konkrétní úroveň citlivosti, aby přesně odpovídala vašemu stylu jízdy.

Pro ještě vyšší jistotu za volantem jsou modely Lexus vybaveny asistentem řízení, který při hrozícím vybočení z jízdního pruhu jemně zasahuje do řízení. Systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu prošel modernizací a vylepšením o novou generaci asistenta pro sledování stopy, který neustále pomáhá udržovat vozidlo uprostřed jízdního pruhu s minimálním vybočováním, a to i v táhlých zatáčkách (v součinnosti s dynamickým adaptivním tempomatem).

Uvedené funkce systému LDA pomáhají předcházet nehodám v důsledku únavy řidiče nebo ztráty pozornosti, neboť i chvilkový pokles koncentrace může vést k nebezpečným situacím. Díky varováním systému LDA řidič lépe znovu nabyde soustředění a sebejistoty před další cestou.

Navštivte interaktivní rozhraní s ukázkou systému pro udržení vozidla v jízdním pruhu

Odmítnutí odpovědnosti: Bezpečnostní systém Lexus za žádných okolností nenahrazuje běžné řízení vozidla, před používáním systému si prosím přečtěte příslušné pokyny. Za bezpečnost jízdy vždy zodpovídá řidič.

MODELY VYBAVENÉ TOUTO TECHNOLOGIÍ

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/cz/cs?model=ux%2Cls%2Ces%2Crx%2C