1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Lane Departure (LDA)
OBJEVTE LEXUS

SYSTÉM PRO UDRŽENÍ VOZIDLA V JÍZDNÍM PRUHU (LDA)

Dlouhé cesty a nové trasy vyžadují ze strany řidiče nejvyšší soustředění, a právě zde přichází ke slovu systém pro udržení vozidla v jízdním pruhu. Tato sada pokrokových technologií zahrnuje asistent řízení, systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu a funkci monitorující bdělost řidiče, abyste nikdy nevyjeli z jízdního pruhu a dokázali si udržet pozornost.

Systém LDA pomocí kamery sleduje polohu vašeho vozidla vůči vodorovnému dopravnímu značení. Řidič má tak vždy přehled o aktuální situaci a podle potřeby může ihned správně zareagovat.

Systém pro udržení vozidla v jízdním pruhu je dalším pomocníkem v náročných jízdních situacích. Pokud na vás padne únava nebo začnete ztrácet koncentraci, prvním ukazatelem je většinou nečekané vybočování vozidla z jízdního pruhu. Modely Lexus vybavené funkcí monitorující bdělost řidiče ve snaze zabránit nehodě varují řidiče na vybočování z pruhu prostřednictvím akustického a optického signálu. U funkce upozorňování na únavu řidiče je možné nastavit konkrétní úroveň citlivosti, aby přesně odpovídala vašemu stylu jízdy.

Pro ještě vyšší jistotu za volantem jsou modely Lexus vybaveny asistentem řízení, který při hrozícím vybočení z jízdního pruhu jemně zasahuje do řízení, zatímco systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu pomáhá udržovat správnou trajektorii v součinnosti s dynamickým adaptivním tempomatem.

Uvedené funkce systému LDA pomáhají předcházet nehodám v důsledku únavy řidiče nebo ztráty pozornosti, neboť i chvilkový pokles koncentrace může vést k nebezpečným situacím. Díky varováním systému LDA řidič lépe znovu nabyde soustředění a sebejistoty před další cestou.

Navštivte interaktivní rozhraní s ukázkou systému pro hlídání jízdních pruhů

Odmítnutí odpovědnosti: Bezpečnostní systém Lexus za žádných okolností nenahrazuje běžné řízení vozidla, před používáním systému si prosím přečtěte příslušné pokyny. Za bezpečnost jízdy vždy zodpovídá řidič.

MODELY VYBAVENÉ TOUTO TECHNOLOGIÍ

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/cz/cs?model=ux%2Cnx%2Cll%2Crf%2Crx%2Ces