1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Dynamic radar cruise control
OBJEVTE LEXUS

DYNAMICKÝ ADAPTIVNÍ TEMPOMAT (DRCC)

S ohledem na bezpečnost jízdy ustálenou rychlostí musí být vozidlo schopné reagovat na okolní prostředí. Úkolem dynamického adaptivního tempomatu je zajistit, abyste si vždy zachovali dostatečný odstup od vozidla vpředu a zpomalili dříve, než nastane riziko nehody.

Systém DRCC pomocí milimetrového radaru v masce chladiče a palubní kamery rozpoznává pomalejší vozidla vpředu. Když systém detekuje překážku, vaše vozidlo automaticky zpomalí bez nutnosti vypínat tempomat. Pokud samotné zpomalení k zabránění střetu nestačí, systém DRCC automaticky použije brzdy; když pomalejší vozidlo předjedete, systém opět akceleruje na původní rychlost.

DRCC podporuje pohodlné cestování za nejrůznějších jízdních situací. Vysokorychlostní dynamický adaptivní tempomat je dokonale uzpůsoben potřebám cestování v rychlém tempu, například na dálnicích, zatímco dynamický adaptivní tempomat s podporou celého rozsahu rychlostí je k dispozici i pod 40 km/h pro váš pocit bezpečí v husté městské dopravě.

Při jízdě se systémem DRCC odpadá stres spojený s udržováním odstupu od vozidla jedoucího vpředu, zejména v městské zástavbě nebo pokud by vaši cestu mohla zdržet nečekaně hustá doprava.

Navštivte interaktivní rozhraní s ukázkou systému dynamického adaptivního tempomatu

Odmítnutí odpovědnosti: Bezpečnostní systém Lexus za žádných okolností nenahrazuje běžné řízení vozidla, před používáním systému si prosím přečtěte příslušné pokyny. Za bezpečnost jízdy vždy zodpovídá řidič.

MODELY VYBAVENÉ TOUTO TECHNOLOGIÍ

ES
ES Eleganace
Od 1 366 000 Kč
LS
LS Elegance 4dveřový sedan
Od 2 900 000 Kč
UX
UX Elegance
Od 970 000 Kč
RX
RX Comfort
Od 1 790 000 Kč
NX
NX Comfort
Od 1 340 000 Kč
LC
LC Luxury 2dvěřové kupé
Od 2 988 000 Kč
RZ
RZ Comfort
Od 1 715 000 Kč
LM
LM Luxury
Od 3 290 000 Kč
RCF
RCF LUXURY Kupé, 2 dvéřové
Od 2 599 000 Kč

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/cz/cs?model=ct%2Crxl%2Cnx%2Cis%2Crc%2Clc%2Cls%2Cux