1. New cars
 2. UX 300e
ČISTÝ ELEKTROMOBIL

Čistě elektrický Lexus UX 300e, spojující prvotřídní kultivovanost značky Lexus s novým atraktivním požitkem z jízdy „Lexus Electrified“, byl navržen tak, aby zajistil originální a zábavný charakter městského cestování.

 • PRVNÍ ČISTĚ ELEKTRICKÝ LEXUS

  Nové UX 300e otevírá novou kapitolu elektrifikace značky Lexus.  

                      

 • 10 LET BEZ OBAV

  O naší důvěře v bateriovou technologii UX 300e svědčí desetiletý program prodloužené péče o baterii elektromobilu (s omezením na 1 milion km).

 • NEJNOVĚJŠÍ UX 300e S DOJEZDEM O 40 % DELŠÍM

  Modernizace systému baterie pro nejnovější Lexus UX 300e se promítla do prodloužení dojezdu o více než 40 % na 450 km – což odpovídá např. cestě z Bruselu do Frankfurtu nebo z Nice do Florencie bez zastávky pro nabíjení.  

  Údaje o dojezdu na elektřinu jsou pouze odhadem a mohou se lišit v závislosti na různých aspektech, jako je vybraný stupeň výbavy, teplota baterie, způsob jízdy, cestovní rychlost, stav vozovky, hustota dopravy, stav vozidla, typ pneumatik (letní/zimní) a tlak vzduchu v pneumatikách, zatížení vozidla, počet cestujících a prvky příslušenství (dodatečně namontované).  

JÍZDNÍ SCHOPNOSTI

 • AERODYNAMICKÉ STABILIZAČNÍ ZADNÍ SVĚTLO

  Zadní skupinové světlo nového UX 300e využívá propracovaný design, který je nejen poutavý, ale i mimořádně aerodynamický. Do světla jsou zabudovány lamely, které cca o 16 procent potlačují změny tlaku vzduchu, a tím přispívají k vynikající stabilitě zádě při zatáčení a za jízdy v příčném větru.

 • NÍZKÉ TĚŽIŠTĚ / TUHÁ PLATFORMA

                                                                                        Nové UX 300e zprostředkuje agilní jízdní chování a ničím neředěné lineární zrychlování, dodávající řidiči silnější pocit jistoty a precizní kontroly. Nízké těžiště a uložení všech těžších komponent do středu vozidla znásobuje potěšení za volantem při zdolávání zatáček. K dosažení špičkové přesnosti řízení a kultivovanosti jízdy byla beztak vysoká tuhost podvozkové platformy GA-C pro řadu UX ještě posílena zástavbou baterie UX 300e do prostoru pod podlahou, zajištěnou na místě pomocí příčných vzpěr.

   

 • JEDNOTKA ŘÍZENÍ ENERGIE (PCU)

                                                                                          UX 300e je vybaveno novou jednotkou řízení energie (PCU), jejíž komponenty byly uzpůsobeny větším proudům bateriového elektromobilu ve prospěch vyššího výkonu a co největšího dojezdu. Jednotka PCU, podporující kultivovaný charakter jízdy za všech provozních podmínek, zprostředkuje hladké zrychlování i v případě lehce nevyzpytatelného ovládání akceleračního pedálu.

Nový kompaktní 150kW elektromotor / generátor energie pro UX 300e pohání přední kola a navíc díky technologii rekuperačního brzdění vyrábí elektřinu při brzdění nebo dojíždění na volnoběh. Jeden z nejsofistikovanějších a nejmenších elektromotorů daného typu je nejen výkonný, ale i neuvěřitelně hospodárný.

Charakter zpomalování UX 300e lze upravovat ve čtyřech úrovních pomocí páček pod volantem; možnost měnit nastavení zvyšuje potěšení z jízdy například při častém zastavování a rozjíždění se v kolonách nebo zdolávání úseků plných zatáček. Dalším centrálním ovládacím bodem je propracovaný volič režimu jízdy. Prvek nahrazující konvenční volič převodovky ihned padne do ruky; využívá přitom naši nejmodernější technologii elektronického řazení ‘shift-by-wire’ s komfortní zpětnou vazbou při řazení zpětného chodu, neutrálu nebo režimu jízdy.

BEZPEČNOST

 • LEXUS SAFETY SYSTEM + / 5 hvězdiček v bezpečnostních testech NCAP

  UX 300e, vybavené naším průkopnickým systémem Lexus Safety System +, jehož součástí je předkolizní bezpečnostní systém s funkcí rozpoznávání chodců za denního světla i po setmění a rozpoznávání cyklistů ve dne, přináší nejvyšší možné pětihvězdičkové hodnocení v bezpečnostních testech organizace NCAP. Systém Lexus Safety System + zahrnuje: předkolizní bezpečnostní systém s funkcí rozpoznávání chodců; dynamický tempomat řízený radarem; systém rozpoznávání dopravních značek; asistent pro udržení v jízdním pruhu; automatické přepínání dálkových světel; nouzový asistent řízení; asistent pro odbočování na křižovatkách.

 • PŘEDKOLIZNÍ BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉM

                                                                                        Předkolizní bezpečnostní systém nyní dokáže rozpoznávat chodce dokonce i po setmění, resp. cyklisty za denního světla. Za tímto účelem se zvýšila citlivost a dynamický rozsah kamery, což je důležité např. v situacích, kdy by bylo obtížné detekovat chodce v prostoru před světlomety vozidla přijíždějícího v protisměru. Dále se rozšířil úhel detekce milimetrového radaru, což umožnilo rozpoznávání cyklistů. Hrozí-li vysoké riziko střetu, automaticky se aktivují brzdy.

 • DYNAMICKÝ TEMPOMAT ŘÍZENÝ RADAREM

  Systém využívá radar v pásmu milimetrových vln společně s kamerou k rozpoznávání vozidel jedoucích vpředu a udržování odpovídajícího odstupu. Pokud vozidlo vpředu zcela zastaví, systém zastaví i UX 300e. Když se vozidlo vpředu rozjede, UX 300e se rovněž rozjede a pokračuje v jeho sledování. Systém snižuje únavu řidiče za situací vyžadujících časté rozjíždění a zastavování.

Asistent pro udržení v jízdním pruhu usnadňuje jízdu s UX 300e uprostřed zvoleného pruhu. Dále dokáže pomáhat řidiči při projíždění utaženějších zatáček. Pokud asistent usoudí, že by UX 300e mohlo z jízdního pruhu začít vyjíždět, přepne do režimu prevence neplánovaného vyjetí z pruhu, aby pomohl vozidlo vrátit doprostřed daného jízdního pruhu.

Nové UX 300e posouvá bezpečnostní parametry prostřednictvím ucelené sestavy osmi airbagů již ve standardu. Jedná se o čelní a kolenní airbagy pro řidiče a předního spolujezdce, přední boční airbagy a hlavové airbagy pro všechna boční okna.

VÝRAZNÝ DESIGN

 • VÝRAZNÝ DESIGN / LED SVĚTLOMETY S TROJICÍ ZDROJŮ

                                                                                        Největší výzvou pro návrháře UX 300e bylo vytvořit čistě elektrické luxusní SUV kompaktní třídy se zábavným jízdním charakterem, aniž by se vytratil podmanivý charakter původního UX. Již letmým pohledem se můžeme přesvědčit o tom, že i nové provedení je UX každým coulem. Výrazná typická maska chladiče, LED projektory s trojicí zdrojů a světla denního svícení ve tvaru písmene „L“, znázorňující charakteristický šíp značky Lexus, vymodelované křivky, vnitřní prostor a aerodynamické podběhy kol. Krátce řečeno, tak vypadá elektromobil bez kompromisů.

 • HLINÍKOVÉ STŘEŠNÍ LIŽINY / STŘEŠNÍ OKNO

                                                                                 Střešní ližiny z robustního hliníku zaujmou atraktivní linkou hladce ubíhající až k zádi  UX 300e. Skleněné střešní okno s funkcí elektrického posuvu a vyklápění znásobuje pocit svobody, prostornosti a lehkosti v interiéru UX 300e.

 • ŘIDIČSKY ZAMĚŘENÝ KOKPIT / HEAD-UP DISPLEJ                                                                 

                                                                                      Návrháři nového UX 300e se ve snaze evokovat pocity hladké návaznosti inspirovali přístupem založeným na rozostřování tradičních hranic mezi exteriérem a interiérem. UX 300e dále staví na koncepci „seat-in-control“, soustřeďující klíčové ovládací prvky do prostoru kolem řidiče. Údaje vozidla se promítají v barvě přímo na head-up displej (260 x 97,5 mm) v prostoru čelního skla. Pro první čistě elektrický model Lexus jsme dále připravili sportovně vyhlížející digitální rychloměr, jakož i ukazatele dojezdu a čtyřstupňového zpomalování.

Vyhřívání předních i zadních sedadel, které je standardem pro výbavové linie Premium a Luxury, přispívá k maximálnímu pohodlí a uvolněnému cestování za chladného počasí. Volant se třemi paprsky pro nové UX 300e, představující nebývalou úroveň luxusu v rámci vozidel této třídy, byl převzat přímo z vlajkového sedanu Lexus LS. Profil věnce byl s ohledem na co největší jízdní pohodlí odladěn na základě měření tlaku dlaní našeho jezdeckého mistra 'Takumi’.

UX je vůbec prvním modelem Lexus, který v kabině nabízí novou povrchovou úpravu obkladů inspirovanou texturou japonského papíru washi, používaného k výrobě tradičních posuvných dveří v japonských domácnostech. Čalounění hladkou kůží v modelu UX 300e se inspirovalo tradiční japonskou technikou prošívání sashiko, která se uplatňuje i při výrobě úborů pro vyznavače bojových umění. Prošívání kůže má podobu dokonale odstupňovaných a zarovnaných matematických křivek, které posouvají vzhled sedadel na novou úroveň.

MODERNÍ TECHNOLOGIE

 • HANDS-FREE OVLÁDÁNÍ VÝKLOPNÉ ZÁDĚ / PRAKTICKÝ ZAVAZADELNÍK

  Pro pohodlné nakládání a vykládání zavazadel nabízí UX 300e výklopnou záď s bezdotykovým elektrickým ovládáním. K otevření nebo zavření stačí pohyb nohou před senzorem pod zadním nárazníkem (je třeba mít u sebe inteligentní klíč).Objem zavazadelníku UX 300e činí 367 litrů (po kryt). Praktičnost crossoveru zvyšuje dělení zadních sedadel v poměru 60:40.

 • AUDIOSYSTÉM MARK LEVINSON®

                                                                                    Špičkovou kvalitu zvuku na palubě UX 300e má na starosti systém prostorového ozvučení Mark Levinson® Premium Surround Sound s 13 reproduktory a celkovým výkonem 915 W. Jednotlivé elektronické komponenty uvedeného systému prodělaly optimalizaci, jejímž výsledkem je celkové harmonické zkreslení (THD, ukazatel zkreslení signálu) pod 0,1 %. Součástí tohoto systému je i 12kanálový zesilovač třídy D o výkonu 150 W / 4 Ω (využito 8 kanálů). Velkorysý výkon této jednotky zaručuje spolehlivé fungování velkých reproduktorů ve prospěch čistého a hutného zvuku.

 • SYSTÉM LEXUS LINK MULTIMEDIA / KONEKTIVITA PRO SMARTPHONY

  Rychlejší a intuitivnější systém Lexus Link Multimedia s vylepšeným rozlišením ve verzi s dotykovým displejem 8" (Lexus Link Connect s navigací na bázi cloudu) i větším 12,3" displejem (Lexus Link s vestavěnou navigací) využívá navigaci na bázi cloudu k pravidelným aktualizacím mapových podkladů a dopravních informací. K hladkému cestování přispívá mj. služba dopravních informací v reálném čase, hledání volných parkovacích míst, vyhledávání nabíjecích stanic, předpovědi počasí nebo vyhledávání Google. Konektivitu na palubě UX 300e zajišťuje bezdrátová technologie Apple CarPlay® nebo kabelový systém Android Auto®, umožňující snadno používat oblíbené aplikace chytrého telefonu přímo na palubním displeji.

Aplikace Lexus Link nabízí nový svět konektivity, navržený jako doplněk k našim jedinečným službám v souladu s filozofií 'omotenaši'. Chytré funkce navržené přesně pro váš vůz pomáhají s plánováním tras, hledáním parkovacích míst, objednáváním servisních prohlídek vozidla, či dokonce zlepšováním způsobu jízdy. Proměňte čas trávený s UX 300e prostřednictvím služeb, jako jsou například:

 • Analýza jízd: Sleduje vaše trasy nebo způsob jízdy a umožňuje zaznamenávat služební cesty.
 • Najdi moje vozidlo: Zjistí polohu vozidla a navede vás zpět k vašemu vozu Lexus.
 • eCare: Umožňuje spravovat servisní úkony a údržbu vašeho UX 300e.
 • Varovné kontrolky: Vysvětluje význam všech varovných kontrolek a případných kroků, které je třeba udělat.
 • tav vozidla: Dá vám vědět v případě, že jste nechali otevřená okna vozidla nebo zapomněli vypnout světlomety. Též můžete zkontrolovat, zda jste vozidlo nezapomněli zamknout.
 • Ochrana baterie: Sleduje úroveň nabití 12V baterie vašeho vozidla.
 • Rychlý a intuitivní systém Lexus Link nabízí pokrokové služby elektromobilu, jako je například:
 • Dálkové ovládání funkce nabíjení.
 • Dálkové ovládání klimatizace.
 • Přístup k rozsáhlé evropské síti veřejných nabíjecích stanic. Umožňuje ověřit si dostupnost nabíjecích stanic, rychlost nabíjení a sazbu za kWh.

Systém Climate Concierge, sladěný se systémem chlazení baterie, inteligentně reguluje klima v kabině vašeho UX 300e podle okolního prostředí, a zajišťuje tak příkladný komfort se zohledněním co nejnižší spotřeby paliva. Systém S-Flow dokáže například rozpoznat neobsazená sedadla, a podle toho upravit nastavení klimatizace. Systém rovněž vypouští mírně acidické ionty nanoe®, a pomáhá tak naplnit kabinu svěžím vzduchem a vytvořit atmosféru, která jemně zvlhčuje pokožku i vlasy.
DALŠÍ INFORMACE O NAŠICH PŘEDVÁDĚCÍCH JÍZDÁCH

NÁŠ PŘÍSLIB PŘEDVÁDĚCÍ JÍZDY

Vyjděte vstříc úžasným zážitkům při předváděcí jízdě Lexus, vyberte si vozidlo, místo i délku jízdy podle vlastního přání.