1. New Cars
UX 300e

ELETRIFIKOVANÝ LEXUS

ČISTĚ ELEKTRICKÝ LEXUS UX 300e

SEZNAMTE SE S ČISTĚ ELEKTRICKÝM UX 300e

Když stisknete tlačítko ‘start’ a chopíte se pečlivě tvarovaného volantu, okamžitě pochopíte jedinečný charakter prvního elektromobilu značky Lexus. Vydejte se do ulic a ihned si zamilujete bleskové lineární zrychlování a sebejisté zdolávání zatáček. Model se stejně markantním městský ztvárněním jako ostatní zástupci řady UX pohání propracovaný elektromotor s maximálním výkonem 150 kW (204 k) a točivým momentem 300 Nm, dostupným již od nulových otáček.

 

SYSTÉM ELEKTRICKÉHO POHONU

 • ELEKTROMOTOR

  Disponuje nejvyšším výkonem 150 kW (204 k) a točivým momentem 300 Nm od nulových otáček.

 • DOJEZD NA BATERII

  Lithium-iontová baterie o kapacitě 54,3 kWh poskytuje dojezd přes 400 km (NEDC)* na jedno nabití.

  *Cílová hodnota v řežimu NEDC (čeká na homologaci)

 • JÍZDNÍ SCHOPNOSTI ELEKTROMOBILU

  Zrychlujte na 100 km/h za 7.5 sekund až na nejvyšší rychlost 160 km/h s nulovými výfukovými emisemi CO2.

„PO BEZMÁLA 20 LETECH V ROLI PRŮKOPNÍKA A VÝVOJÁŘE ELEKTRIFIKOVANÝCH HYBRIDNÍCH VOZŮ MÁME NESMÍRNOU RADOST Z TOHO, ŽE UVÁDÍME PRVNÍ ČISTÝ ELEKTROMOBIL LEXUS.“

TAKASHI WATANABE, MAIN CONSTRUCTOR UX

NA POMEZÍ JAPONSKÉHO DESIGNU A VYSOKONAPĚŤOVÉ AGILITY

Nové UX 300e se pyšní kabinou, která se inspirovala japonskou architektonickou koncepcí ‘engawa’, značící hladkou návaznost mezi interiérem a vnějším prostředím. Díky tomuto jedinečnému přístupu dokáže řidič přesně odhadovat vnější rozměry vozidla, což výrazně usnadňuje jízdu a manévrování s novým elektromobilem ve stísněných prostorách. Kokpit nabídne uvolněné prostředí bez zbytečností, kde vše důležité naleznete v bezprostředním okolí a všechny ovládací prvky přirozeně padnou do ruky (dokonce je zde chytře řešená opěrka pro dlaň na středovém panelu s vestavěnými ovladači audiosystému).

TYTO POCITY BUDETE ZAŽÍVAT

V ulicích měst nebo na okreskách plných zatáček: za volantem nového UX 300e si do sytosti užijete zábavný handling ostrý jako břitva, k němuž přispívá zejména nízké těžiště a extra tuhý podvozek. Podívejte se na UX 300e v akci.

SMĚLÝ DESIGN

Nový Lexus UX 300e, od smělé přední partie s markantní charakteristickou maskou Lexus až po sportovní siluetu a 17" aerodynamická kola z lehkých slitin, zhmotňuje nový smělý přístup v segmentu elektromobilů. V luxusním prostředí zaměřeném na řidiče, otevřeném a současně bezpečném, se vůz inspiroval japonskou architektonickou koncepcí ‘engawa’, která značí hladkou návaznost mezi interiérem a vnějším prostředím.

ŘEMESLNÉ ZPRACOVÁNÍ TAKUMI

V zájmu špičkové kvality se UX 300e vyrábí v našem proslulém závodu na ostrově Kjúšú po boku našich dalších elektrifikovaných vozidel a za dohledu řemeslných mistrů výroby ‘Takumi’. Při jakémkoli pohledu je zřejmý důraz na každý detail, od nádherného ručně broušeného laku přes montáž motorů ve speciálních čistých prostorách až po kožené čalounění sedadel, inspirované tradiční japonskou technikou prošívání 'sashiko'. Před expedicí je každý Lexus UX 300e znovu opakovaně zkontrolován, aby byla zaručena jeho naprostá dokonalost.

JÍZDNÍ SCHOPNOSTI ELEKTROMOBILU

Za volantem nového UX 300e si vychutnáte agilitu i velmi precizní řízení. Pocit mimořádné jistoty pramení z nízkého těžiště v kombinaci s vysokou tuhostí zesíleného podvozku a jednotky baterie. K naladění elektromobilu podle momentální nálady a odhalování jeho dynamických schopností je zde volič jízdních režimů Drive Mode Select. Nebo si upravte oblíbený jízdní styl nastavením jednoho ze čtyř režimů zpomalování

TECHNOLOGIE BATERIÍ

Lithium-iontová baterie pro UX 300e zajišťuje dojezd přes 400km (NEDC)* – staví přitom na našich bezkonkurenčních zkušenostech s výrobou více než 1,6 milionu elektrifikovaných hybridních vozů s autonomním dobíjením (od r. 2004). Toto dlouhodobé vedoucí postavení na poli elektromobility zároveň znamená, že průlomové technologie Lexus (např. jednotka řízení energie, systém energetického managementu baterie a elektromotory) již byly podrobeny praktickému testování v objemu mnoha milionů kilometrů.

* Cílová hodnota v řežimu NEDC (čeká na homologaci)

BEZPROBLÉMOVÁ KONEKTIVITA

K ozvučení v bezkonkurenční kvalitě na úrovni koncertního sálu slouží audiosystém Mark Levinson se 13 reproduktory. Prostřednictvím touchpadu v kabině UX 300e zase ovládáte navigační systém Lexus Premium Navigation s displejem 10,3" a aplikacemi online služeb Lexus Link. Intuitivní systém Lexus Link nabízí praktické funkce pro elektromobily, jako např. dálkové ovládání nabíjení vozu, dálkové ovládání klimatizace nebo hledání dobíjecích stanic v situacích, kdy bude zapotřebí vaše UX 300e zapojit do zásuvky.

PROPRACOVANÉ BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉMY

Model UX 300e je vybaven nejnovější verzí bezpečnostního paketu Lexus Safety System+, jenž zahrnuje: předkolizní bezpečnostní systém; asistent pro udržení v jízdním pruhu; adaptivní systém ovládání dálkových světel pro snazší rozpoznávání chodců a dopravních značek při jízdě v noci; systém rozpoznávání dopravních značek; a dynamický tempomat řízený radarem.

ONLINE ZÁŽITEK V REÁLNÉM ČASE

Přeneste se v reálném čase do našeho showroomu pomocí jednosměrného video-hovoru. Ctíme vaše soukromí, a proto necháme možnost být viditelní během hovoru na vás.


GALERIE MODELU UX 300e

Každý obrázek vypráví příběh. Právě zde začíná vaše cesta objevování úchvatného designu a podmanivého řemeslného zpracování vozů Lexus.