1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Pre collision system with pedestrian detection
OBJEVTE LEXUS

PŘEDNÁRAZOVÝ BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉM S DETEKCÍ CHODCŮ

Lexus LS používá přednárazový bezpečnostní systém s celosvětově první technologií, která zamezuje boční kolizi v přední části vozidla, chrání před střetem v příčném směru, a obsahuje aktivní asistent řízení pro změnu směru v situacích, kdy samotným brzděním již nelze kolizi zabránit. K ještě lepší ochraně ostatních účastníků silničního provozu pomáhá vyspělý systém upozorňování na chodce, schopný detekovat i cyklisty za denního světla, dokonce i chodce po setmění.

Detekční systém PCS kombinuje milimetrový radar, boční radary v přední i zadní části vozidla a stereo kameru, aby byl řidič vždy co nejlépe informován o okolní situaci. Pokud je detekováno jiné vozidlo v místě pravděpodobného střetu, řidič je upozorněn optickou i zvukovou výstrahou a poté se podle potřeby použijí brzdy.

Pokud systém PCS vyhodnotí, že samotné brzdění střetu s jiným vozidlem, chodcem či překážkou nezabrání, zasáhne aktivní asistent řízení s úhybným manévrem společně s automatickým brzděním. Uvedený systém rozpoznává nepohybující se objekty na vozovce, např. svodidla, abyste dokázali co nejbezpečněji zastavit.

Pokud je ve směru jízdy rozpoznán chodec, systém PCS použije celosvětově první technologii zprostředkující informaci o poloze chodce pomocí animace na projekčním displeji před řidičem. V této animaci se zobrazuje trajektorie jízdy vozidla vzhledem k chodci a stupeň rizika střetu. Díky této inovaci je řidič upozorněn na situaci ve směru jízdy, aby mohl provést úhybný manévr.

Odmítnutí odpovědnosti: Bezpečnostní systém Lexus za žádných okolností nenahrazuje běžné řízení vozidla, před používáním systému si prosím přečtěte příslušné pokyny. Za bezpečnost jízdy vždy zodpovídá řidič.

MODELY VYBAVENÉ TOUTO TECHNOLOGIÍ

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/cz/cs?model=ls