NOVÉ RC

OSTRÝ, PŘITOM JEMNÝ

Přepracované kupé RC se chlubí svým ostrým a přitom jemným charakterem. Dánský šéfkuchař Andreas Møller měl možnost jako první absolvovat zkušební jízdu, po které navrhl jedinečný pokrm zachycující všechny kvality uvedeného modelu.

EMOCE ZA VOLANTEM


 

 
  2018 lexus new rc driving emotion
 • NOVÉ RC

  NOVĚ NALEZENÁ ELEGANCE

  Design nového RC se inspiroval vlajkovým kupé Lexus LC. Boky nového předního nárazníku hladce ubíhají dolů od světlometů. V masce chladiče je dále použit rastr, který se shora dolů postupně mění. Provedení F SPORT zaujme exkluzivním černým lemováním kolem masky chladiče a oken.

  K přísnějšímu a elegantnějšímu vzhledu vozidla přispívá i vertikální uspořádání mimořádně malých LED světlometů s trojicí zdrojů nebo nová LED obrysová světla ve tvaru písmene „L“. Součástí zadních skupinových svítilen jsou nyní výraznější kryty ve tvaru písmene „L“, které jsou typickým designovým prvkem vozů kupé značky Lexus.

 • 
 

 
  2018 lexus new rc driving emotion quote background
  
 

 
  2018 lexus new rc driving emotion quote foreground

  ŠÉFKUCHAŘ ANDREAS NAVRHL JEDINEČNÝ POKRM ODRÁŽEJÍCÍ OSTRÉ KŘIVKY RC A JEHO LUXUSNÍ INTERIÉR, PLNÝ PŘEKVAPIVÝCH KOMBINACÍ CHUTÍ A VŮNÍ, JAKO JE NAPŘ. LEHCE OSOLENÁ VZDUŠNÁ CUKROVÁ VATA POSYPANÁ CITRONOVÝM PRÁŠKEM.

PRECIZNÍ JÍZDNÍ CHOVÁNÍ


 

 
  2018 lexus new rc razor sharp
2018 lexus new rc quality abd space

NOVÉ RC

KULTIVOVANOST

Nové RC, chlubící se menšími náklony, stabilnější jízdou a ostřejším handlingem (odvozeným od modelu LC), je nyní preciznější a kultivovanější než kdykoliv předtím.

Ke stabilnějšímu jízdnímu chování a dokonalejší aerodynamice přispívají např. nové postranní okenní lišty ve tvaru lamely nebo vzduchové kanály v zadním nárazníku.

KVALITA NEJVYŠŠÍ ÚROVNĚ

Maximální požitek z jízdy dotváří kabina, ať už se jedná o vysoce kvalitní materiály nebo precizní uspořádání ovládacích prvků a ukazatelů.


 

 
  2018 lexus new rc quality abd space
 • Znamenité hliníkové dekory ve stylu Naguri v kabině RC F SPORT se inspirovaly vířivými vzory na čepelích tradičních japonských mečů. Uklidňujíci ambientní osvětlení interiéru je nasměrováno nahoru, a kabina je tak ponořena do měkkého světla. Osvětlení ve výplních dveří se automaticky přizpůsobuje jízdním podmínkám. Dalším typickým znakem kupé značky Lexus jsou nové analogové hodiny posazené vysoko na přístrojovém panelu, totožné s hodinami z modelu LC.

 • 
 

 
  2018 lexus new rc razor sharp quote background
  
 

 
  2018 lexus new rc razor sharp quote foreground 810x1080 v2

  OSTRÉ A PŘITOM JEMNÉ POJETÍ SE VZTAHUJE NA RŮZNÉ JÍZDNÍ REŽIMY, OD VELMI SPORTOVNÍ ATMOSFÉRY AŽ PO ATMOSFÉRU MIMOŘÁDNÉHO POHODLÍ.

  Andreas Møller, šéfkuchař

EXKLUZIVNÍ PŘEDPREMIÉRA V PAŘÍŽI

Exkluzivní pop-up výstava s prezentací kupé Lexus RC se uskutečnila měsíc před světovou premiérou na autosalonu v Paříži 2018. Šéfkuchař Møller z restaurace Copenhague na Champs-Elysées, jehož kuchařské schopnosti byly v letošním roce oceněny první michelinskou hvězdou, navrhl pokrm, který zhmotňuje podstatu přepracovaného kupé RC a zprostředkuje něco vskutku pozoruhodného.