DESIGN

CHARAKTERISTICKÝ STYL

Náš přístup k návrhu je definován designovým jazykem L-Finesse. Co to znamená? Přinášíme nejmodernější design i technologie a usilujeme o precizní provedení všech našich produktů.

L-FINESSE

Tuto zásadu podtrhují tři základní charakteristiky, které inspirují a řídí každé rozhodnutí v otázkách estetiky.

 • Hladká intuice

  Přesně podle zásad Omotenashi – nejlepších tradic japonské pohostinnosti – chceme vždy nabídnout více než jen pouhé naplnění potřeb a tužeb řidičů. Intuitivně je očekáváme, abyste se mohli těšit z úžasných zážitků.

  Překvapivá jednoduchost

  Každý náš produkt musí být maximálně intuitivní, co do použití i vnějšího provedení. Všechny zbytečné složitosti je nutné ořezat, abychom dokázali vyvolat ryzí a ničím neředěné emoce spojené s požitkem z jízdy.

  Rafinovaná elegance

  Všechna naše vozidla dokáží přitahovat pohledy a někdy i poplést hlavu. Ale také si získat pozornost a udržet ji. Čím více se na ně díváte, tím více vás přitahují. Není divu, že naši návrháři hovoří o 'putování zraku’.

MASKA CHLADIČE VE TVARU VŘETENE

Naše maska chladiče ve tvaru vřetene je okamžitě rozpoznatelným designovým znakem Lexus. Jde o smělé a nepřehlédnutelné vyjádření. Její obrazová funkce je stále stejná, přestože napříč modelovou řadou i v průběhu času prodělává jemné úpravy.

SVĚTLOMETY S MOTIVEM L

Světla ve tvaru písmene "L" harmonicky ladí s vřetenovitou maskou chladiče, a dosahují tak podmanivého účinku. Název Lexus připomínají přední i zadní partie každého z našich vozů. Světlomety, procházející neustálým vývojem, jsou produktem nejmodernějších technologií i stylistického ztvárnění.

CHARAKTERISTICKÝ BOČNÍ PROFIL

Každý z modelů Lexus zaujme markantním bočním profilem. Všechny vozy Lexus díky svému optimalizovanému profilu vykazují příkladnou aerodynamiku, zatímco hluboké prolisy nápadně odkazují na první písmeno z našeho názvu. Design, umění, konstrukční provedení a jízdní schopnosti kráčejí vždy ruku v ruce.