lexus LF FC hero

LF-FC

SEDAN POHÁNĚNÝ VODÍKOVÝMI PALIVOVÝMI ČLÁNKY

Nová generace luxusního koncepčního vozu LF-FC zasáhla Tokijský autosalon 2015 jako blesk z čistého nebe. Nový luxusní sedan, který byl tehdy odhalen, nešlo označit jinak než jako vskutku vizionářský.

 • KONCEPČNÍ MODEL LF-FC

  Je vzrušujícím nahlédnutím do budoucnosti. Historicky první koncepční model poháněný palivovými články. LF-FC je podmanivé a zároveň nenuceně elegantní čtyřdveřové kupé s průkopnickým pohonem všech kol. LF-FC není pouhým návrhářským cvičením, neboť vzniklo s cílem od základu změnit vaše očekávání.

    lexus lf fc quoteblock bg
    lexus lf fc quoteblock fg

KONCEPT LF-FC ZHMOTŇUJE NAŠI IDEU POKROKOVÉHO LUXUSU A NEJNOVĚJŠÍ VIZE NEPŘÍLIŠ VZDÁLENÉ BUDOUCNOSTI.

Tokuo Fukuiči, Prezident Lexus International

FILOZOFIE DESIGNU L-FINESSE

Zevnějšek konceptu LF-FC zhmotňuje filozofii designu L-finesse automobilky Lexus, tedy přímočarou jednoduchost a eleganci. Přední partii dominuje výrazná a pro značku charakteristická maska chladiče s novým typem rastru. Splývavé křivky vozidla na druhé straně akcentují zdánlivě plovoucí světla denního svícení ve tvaru L.

 •     lexus lf fc section02 01

  PODMANIVÁ JEDNODUCHOST

  Tentýž "plovoucí" motiv lze pozorovat kolem celého konceptu LF-FC, například i u nových markantních koncových svítilen s trojicí hrotů. Radikální stylistické ztvárnění tohoto jedinečného koncepčního vozu poprvé oceníte v okamžiku, kdy spatříte jeho celý boční profil. Protože tehdy odhalíte skutečný charakter LF-FC.

 •     lexus lf fc section02 02

  DESIGN S VIZÍ

  Uhlazená linie střechy ubíhající přes celý profil naznačuje, že LF-FC bylo navrženo k polykání dálničních kilometrů stejně dobře jako k bravurnímu zdolávání horských serpentin. Dynamický naturel a eleganci profilu ještě podtrhují 21" litá kola s ráfky vyrobenými z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP).

NASTUPTE DO KABINY KONCEPTU LF-FC

Vstupte do futuristického světa intuitivních technologií a luxusu. Ihned po usednutí vás uvítá nevtíravé holografické zobrazení vznášející se nad středovým panelem. Bezdotyková technologie ožívá na pokyn jednoduchých gest rukou, kterými lze ovládat funkce autonomního řízení LF-FC, systém palubního infotainmentu a soustavu klimatizace.

    lexus lf fc section03 00
 • LUXUS, KTERÝ VÁS POHLTÍ

  Kabina byla při návrhu rozdělena do dvou zón; v horní polovině se klade důraz na pocit otevřenosti, aby se řidič mohl plně soustředit na vozovku vpředu bez jakýchkoli náznaků omezení. Přední sedadla čalouněná kůží s povrchovou úpravou semi-aniline budí dojem, jako by volně plula ve vzduchu v hladké návaznosti na dveře a přístrojovou desku.

 •     lexus lf fc section03 01

  POHON PALIVOVÝMI ČLÁNKY

  Koncept s pohonem všech kol využívá jako zdroj energie vodíkové palivové články a pyšní se přesným rozdělováním hnacího momentu mezi kola přední a zadní nápravy. K optimálnímu rozložení hmotnosti LC-FC přispívá zástavba palivových článků do zadní části vozidla, řídicí jednotky vpředu a vodíkových nádrží v uspořádání do "T".

 • NÁPADITÉ TECHNOLOGIE

  Technologie autonomního řízení s vyspělými funkcemi rozpoznávání dopravního prostředí a predikčními i rozhodovacími schopnostmi zajišťují požitek z bezpečného a hospodárného cestování - již nyní začínáme budovat svět bez jakýchkoli dopravních nehod.

 • lexus lf fc section03 03