lexus LF SA hero

LF-SA

ULTRA-KOMPAKTNÍ KONCEPT

Odvážný koncept, poprvé představený na mezinárodním ženevském autosalonu 2015, je připraven zkoumat zatím neprobádaná území.

 • KONCEPČNÍ VŮZ LF-SA

  Naše evropské návrhářské centrum jsme pověřili úkolem stvořit koncept ultra-kompaktního vozu do města s uspořádáním 2+2. Výsledkem je koncepční vůz zaměřený na řidiče, odrážející atmosféru víkendových dobrodružství i každodenního cestování po městě. SA je zkratkou pro "Small Adventurer", tedy malý dobrodruh.

  Koncepční model LF-SA Concept je smělou interpretací filozofie designu L-finesse značky Lexus, aniž by odsouval stranou potěšení z jízdy.

  LF-SA Concept zkoumá budoucnost, v níž si majitelé vozů Lexus budou moci vychutnávat 'luxus' reálných řidičských zkušeností a současně si užívat tu nejvyšší formu palubní konektivity, zábavy a bezpečnosti.

      lexus LF SA section01 fullBleed

SMĚLÉ TVARY KOMPAKTNÍ KAROSERIE

Přestože je ze stylistického ztvárnění více než zřejmá robustnost a sebejistota, návrháři konceptu usilovali o to, aby LF-SA zůstal prvoplánově kompaktní kvůli příkladné manévrovatelnosti a agilitě - což je nezbytná výbava každého vozu do města.

 • POKROKOVÝ DESIGN

  Kontrast mezi konvexními a konkávními povrchy karoserie je akcentován efektním podseknutím nad podběhy kol. To celkovému ztvárnění propůjčuje jedinečné proporce a evokuje intenzivní pocit dynamiky a dopředného pohybu.

 •     lexus LF SA section02 02

  DOBRODRUŽSTVÍ BAREV

  Zmiňovaná atmosféra dobrodružství se odráží i v barevné kombinaci tohoto konceptu; lakování karoserie v hvězdně stříbrném odstínu odkazuje na vesmírný výzkum, zatímco interiér se inspiroval pohledem na úchvatné zatmění slunce.

NASTUPTE DO KABINY KONCEPTU LF-SA

I přes své kompaktní vnější rozměry se může koncept LF-SA pochlubit překvapivě velkou kabinou. Od prvního okamžiku zaujme prosvětlená a vzdušná atmosféra, kterou zdůrazňuje rozmáchlá přístrojová deska nebo jedinečný pohyb volantu a pedálů.

    lexus LF SA section03 00
 • lexus LF SA section03 01

  ŘIDIČSKY ZAMĚŘENÝ DESIGN

  Jelikož typický vůz do města je zpravidla obsazen samotným řidičem, v kabině s uspořádáním 2+2 je pohodlí řidiče prioritou. Sedadlo řidiče je pevné a nastavuje se volant a pedály - čímž se vůz přizpůsobuje svému majiteli.

 •     lexus LF SA section03 02

  PROSTOR K PROZKOUMÁNÍ

  Sedadlo předního spolujezdce je posuvné kvůli snadnému přístupu na zadní sedadla. Design interiéru pracuje s prostorem, materiály a objemem s cílem vytvořit v kabině dvě jasně rozlišitelné a vzájemně se překrývající zóny ve tvaru elipsy.

 • SNADNÝ A INTUITIVNÍ

  Součástí systému palubního infotainmentu v podmanivém konceptu LF-SA je holografický displej, hladce začleněný do ostře řezaného přístrojového panelu vedle širokoúhlého průhledového displeje HUD a touchpadu ve středovém panelu.

 •     lexus LF SA section03 04