JÍZDNÍ SCHOPNOSTI

F SPORT

Všechny vozy v provedení F SPORT se inspirovaly supersportem LFA. Kupé RC F i sedan GS F okořeňují beztak markantní vzhled modelů Lexus sportovnějším charakterem. Filozofie F automobilky Lexus je do všech vozů v provedení F SPORT vetknuta prostřednictvím atletického designu exteriéru, sportovně zaměřené kabiny a exkluzivním odladěním podvozku - v důsledné snaze vyvolávat v řidiči neředěné pocity nadšení.

DESIGN EXTERIÉRU F SPORT

Ztvárnění F SPORT si dokáže získat pozornost, ať již nepřehlédnutelnou maskou chladiče ve tvaru vřetene, jejím rastrem nebo chromovými akcenty. Velké chladicí kanály brzd a aerodynamické lamely spodního spoileru na přídi vozu zlepšují přítlak a zároveň zdůrazňují rozhodný a dravý postoj. Vzhled završují jedinečná litá kola a diskrétní znaky F SPORT, odkazující na závodní kořeny na proslulém okruhu Fuji Speedway.

 •     lexus f sport section02 02

  SPECIFICKÝ DESIGN KOL A ODLADĚNÍ PODVOZKU

  Lehká litá kola jsou obuta do nízkoprofilových pneumatik pro dokonalý průjezd zatáčkami. Specifické odladění předního i zadního zavěšení zlepšuje handling a jízdní chování.

 •     lexus f sport section02 03

  EXKLUZIVNÍ PŘEDNÍ NÁRAZNÍK A MASKA CHLADIČE

  O smělém a asertivním charakteru vozu vypovídá atraktivní podoba předních partií verze F SPORT, kde zaujme jedinečný přední nárazník a nápadná vřetenovitá maska chladiče s rastrem v podobě voštinové sítě. Do nižší a hlubší části nárazníku je začleněn spoiler, jemuž sekundují dvě samostatné mřížky masky chladiče v rozích vozu.

PRVKY INTERIÉRU F SPORT

Ze sportovně pojatých prvků interiéru v modelech F SPORT jmenujme exkluzivní sedadla s výtečnou oporou, strojově obrobené hliníkové pedály nebo volant F SPORT. Ihned po usednutí do pečlivě vyvedeného kokpitu poznáte, že každý detail byl navržen s cílem zprostředkovat intuitivní spojení s vozidlem a jeho sportovním charakterem.

    lexus f sport section03 00
 •     lexus f sport section03 01

  SEDADLA PRO MIMOŘÁDNÉ VÝKONY

  Konstrukce sedadel vozů v provedení F SPORT se pyšní ještě propracovanějším profilováním, kopírujícím křivky těla - od boků až po ramena - pro dokonalou oporu v zatáčkách. Do detailu vyvedené prošívání je výsledkem ruční práce nejzručnějších mistrů výroby ‘Takumi’.

 •     lexus f sport section03 02

  DISPLEJ INSPIROVANÝ ZÁVODNÍMI OKRUHY

  Dynamicky pojatý přístrojový panel F SPORT předává všechny informace důležité pro řízení, abyste během svižné jízdy měli všechny potřebné údaje ihned po ruce. Vrstvený přístrojový panel ve spojení s voličem Drive Mode Select mění způsob zobrazování podle aktuálního jízdního režimu.

  Poznámka: k dispozici pro vybrané modely Lexus.

 •     lexus f sport section03 03

  SPORTOVNÍ VOLANT A PEDÁLY

  Ergonomicky tvarovaný sportovní volant se znakem F SPORT je obšitý perforovanou kůží a dokonale ladí s ovládacími prvky řazení. Strojově obrobené hliníkové pedály pod vašimi podrážkami, s poukazem na inspiraci řady F SPORT světem motorsportu, zaručují skvělou adhezi a lepší zpětnou vazbu.

  Poznámka: k dispozici pro vybrané modely Lexus.

VYBERTE SI VLASTNÍ MODEL V PROVEDENÍ F SPORT

Nezaměnitelný styl provedení F SPORT je k dispozici napříč celou modelovou řadou Lexus, od kompaktního CT přes kupé RC až po sportovně užitkové RX. Nadešel čas učinit výpověď: poznejte naše modely F SPORT na vlastní kůži.