TECHNOLOGIE

INOVACE S NÁPADITOSTÍ

V otázce technologií nikdy neustáváme ve vývoji. Nejnovější technologie spíše vnímáme jako nikdy nekončící inspiraci pro další inovace.

NOVÉ TECHNOLOGIE, NEČEKANÉ ZPŮSOBY VYUŽITÍ

Na rozdíl od ostatních se nespokojíme s jednoduchým uplatňováním technologií v jejich základní podobě. Využíváme je na podporu naší představivosti a k vytváření zbrusu nových iniciativ z líhně Lexus. Nejnovější funkce jsou pro nás odrazovým můstkem k novým aplikacím, inovacím a vývoji. Jistá je jedna věc – nejnovější technologie využíváme neočekávaným a průkopnickým způsobem.

    brandpillars tech engine

CHYTŘEJŠÍ KONTROLA

Jelikož přemýšlíme neotřelým způsobem, vypůjčili jsme si od lékařů nejnovější skenovací metody CT. Proč? Protože nás napadl překvapivý a užitečný způsob využití pro vozy Lexus.

Tradiční postupy kontroly spalovacích motorů spoléhají na mechanické zkoušky a prohlídky zvenčí. Ale Lexus chce zaručit, aby každý z jeho motorů byl uvnitř v dokonalém pořádku.

Díky technologii počítačové axiální tomografie (CAT) jsme schopni zkoumat vnitřek každého motoru ve 3D. Každou nedokonalost odhalíme s absolutní přesností. Naše netradiční metoda také přináší nekompromisní výsledky.

INTELIGENTNÍ PODPORA

Když sedíte za volantem, vaše smysly jsou kvůli bezpečnosti neustále ve střehu. Ale co kdybychom je vylepšili o ‘smysly’ vašeho vozidla? Naše vyspělé bezpečnostní systémy překračují možnosti lidského vnímání, a dokáží tak intuitivně a inteligentně chránit vás i zbytek posádky.

AKTIVNÍ BEZPEČNOST

Bezpečnost je jednou z klíčových oblastí, kde uplatňujeme technologie a inovace. Nikdy nepolevujeme ve vývoji stávajících funkcí a nových podpůrných systémů.

A výsledek? Naše vozidla jsou den ode dne chytřejší a bezpečnější. Bezpečnostní paket Lexus Safety System+ zajišťuje např. nepřetržitou podporu při cestování a podle potřeby inteligentně pomáhá s řízením vozidla.

NETRADIČNÍ MATERIÁLY

Spojováním přírody s technologiemi dokážeme pokrokovým způsobem využívat ekologicky šetrné materiály a odhalovat řešení vlídnější k naší planetě. Vychutnejte si výrazné interiérové prvky, z nichž čiší krása světa přírody. Odhalte stylové a současně funkční zpracování i zbrusu nové prvky a vlastnosti.

    technology innovation with imagination unconventional materials 01
    technology innovation with imagination unconventional materials 02

ŠPIČKOVÁ AKUSTIKA DÍKY BAMBUSU

Příroda ve spojení s technologiemi přináší podmanivou akustiku výkonných reproduktorů CT. Našli jsme zbrusu nový způsob jak využít bambus k dosažení neuvěřitelné akustiky.

Reproduktorové membrány jsou vyrobeny z materiálu, který je směsicí bambusových vláken – mikroskopické struktury připomínající jehlice, vyskytující se na hranách bambusových listů – s dřevěným uhlím. Lehká a současně výkonná membrána je dostatečně tuhá k přesné reprodukci vysokých tónů, avšak současně i pružná k utlumení vlastních vibrací.

TESTOVÁNÍ VE VIRTUÁLNÍ REALITĚ

Díky virtuální realitě posouváme testování na ještě vyšší úroveň. Nyní dokážeme simulovat jízdní podmínky a reakce řidiče jako nikdy v minulosti. V prostředí, které řidiče svojí reálností zcela pohltí, dokážeme získávat zpětnou vazbu skutečných řidičů napříč širokou škálou bezpečnostních prvků. Tyto informace využíváme ke zlepšování a zdokonalování našich technologií pro ještě vyšší jistotu za volantem a pocit bezpečí.

    technology innovation with imagination driving simulator process

SIMULACE ŘÍZENÍ

Uvnitř elegantní kopule stojí Lexus LS. Obrazovky obklopující řidiče zobrazují vysoce realistické scény, simulující jízdu ve městě či na dálnicích. Pomocí válců zajišťujeme pohyb, naklápění a otáčení, abychom simulovali zatáčení vozidla, jízdu do svahu, zrychlování a zpomalování. Výsledný účinek završuje audiozáznam se zvuky motoru, vibracemi a svistem větru.

Možnosti simulace jsou prakticky neomezené. Například napodobováním monotónního řízení dokážeme zkoumat účinky únavy, což nám pomáhá při vývoji inteligentních systémů varování. "Právě toto je typ zkoušky, kterou bychom v reálném prostředí provádět nemohli," vysvětluje Takahiko Murano, odpovědný za návrh simulačních testů.