2019 lexus lda banner

SOUTĚŽ LEXUS DESIGN AWARD 2019 – JIŽ PŘIJÍMÁME PŘIHLÁŠKY

Společnost Lexus International zveřejnila výzvu k podávání přihlášek do prestižní soutěže Lexus Design Award 2019 (LDA). Celosvětová soutěž návrhářů již od svého prvního ročníku 2013 slouží coby platforma pro nadějné návrháře a kreativce, jejichž díla mají potenciál přispět k lepší budoucnosti pro všechny. Každoročně pořádaná soutěž přitahuje tisíce budoucích kreativních tvůrců z celého světa, jejichž ambicí je získat vytouženou cenu excelence v oblasti pokrokového designu.
Cílem tohoto programu byla od samotného počátku snaha měnit svět k lepšímu prostřednictvím designu. Soutěž LDA 2019, pořádaná letos již posedmé,vyzdvihuje tento cíl ještě zřetelněji svým tématem „Design pro lepší budoucnost“.
Příští generace návrhářů bude mít za úkol zauvažovat nad tím, jak kreativní nápady vystihují tři klíčové zásady značky Lexus: „Předvídat“, „Inovovat“ a „Fascinovat“ – a také to, jak jejich návrhy jdou naproti potřebám budoucí společnosti. Úkolem mladých tvůrců bude připravit pokrokové návrhy v podobě neotřelých a nápaditých řešení. Jejich myšlenky a návrhy by současně měly být fascinující a podmanivé, nejen pro veřejnost, ale především pro panel uznávaných porotců.
Šestice finalistů bude vyhlášena počátkem roku 2019. Jména zúčastněných porotců a mentorů budou zveřejněna na podzim roku 2018. Mezi dřívějšími porotci soutěže Lexus Design Award figurovaly takové významné osobnosti, jako např. Sir David Adjaye z uskupení Snarkitecture nebo zástupci studia Formafantasma.
Porotci vyberou šest nejlepších návrhů, které budou ve spolupráci se světově proslulými mentory přeměněny ve funkční prototypy, dotované rozpočtem až 3 miliony jenů (přes 25 tis. USD) na každý projekt. Tyto prototypy se budou prezentovat na prestižní výstavě milánský týden designu 2019*, kde se utkají o hlavní cenu (Grand Prix).
V rámci příprav finalistů před Milánem nabídne Lexus i životní příležitost využívat odborné rady a praktické vedení uznávaných odborníků, kteří se podělí o své neocenitelné zkušenosti při tvorbě prototypů i v dalších fázích.
Webové stránky soutěže Lexus Design Award: LexusDesignAward.com
Oficiální hashtagy: #LexusDesignAward; #MilanDesignWeek
* Celosvětově největší výstava designu, známá též pod označením Salone Del Mobile, prezentuje akce a exponáty různých značek a návrhářů v mnoha kategoriích, jako je např. nábytek, móda nebo textilní zboží.