lda david adjaye

SOUTĚŽ LEXUS DESIGN AWARD

SIR DAVID ADJAYE SE PŘIPOJUJE K RENOMOVANÝM POROTCŮM SOUTĚŽE LEXUS DESIGN AWARD 2018

Lexus s hrdostí oznamuje, že k porotcům soutěže Lexus Design Award 2018 se připojil i vizionářský architekt Sir David Adjaye. Sbor rozhodčích světové úrovně, do kterého nedávno přibyl i pokrokový architekt Šigeru Ban, se tak rozšířil o jednoho z nejvlivnějších architektů své generace. Sir David Adjaye a další porotci prostřednictvím soutěže Lexus Design Award pomohou odhalit a ocenit novou vlnu světových tvůrců a návrhářů.
Tisíce mladých kreativních talentů z celého světa každoročně usilují o to, aby pronikli do užšího výběru soutěže Lexus Design Award, kde dostanou příležitost pracovat pod vedením renomovaných světových návrhářů, získat financování výroby prototypů a možnost prezentovat v rámci expozice Lexus Design Event během milánského týdne designu. Sir David Adjaye a další porotci vyberou 12 finalistů, kteří nejlépe uchopí letošní motto „CO-“ a odrazí přesvědčení značky, že design může pomáhat měnit svět k lepšímu. Sir David Adjaye společně s kolegy na milánském týdnu designu 2018 udělí jednomu z finalistů očekávanou hlavní cenu Grand Prix.
„Soutěž Lexus Design Award poskytuje neuvěřitelnou platformu pro mladé návrháře z celého světa, kteří mohou přispět k budování lepší budoucnosti. Jsem poctěn možností být součástí tohoto sboru rozhodčích a pomoci posílit tyto hlasy. Motto letošní soutěže u mne rezonuje obzvláště silně. Při zdolávání problémů 21. století je kolaborativní myšlení a spolupráce napříč obory důležitější než kdy dříve.“ – Sir David Adjaye.
Britský architekt původem z Ghany, v minulosti zařazený magazínem Time mezi stovku nejvlivnějších lidí světa, byl za své služby architektuře v roce 2017 povýšen do šlechtického stavu. V roce 2016 obdržel ocenění za design Panerai London Design Medal. Z nejnovějších prací Sira Adjayeho jmenujme návrh Smithsonianského národního muzea afroamerické historie a kultury na National Mall ve Washingtonu DC — s motivem koruny z plastiky Jorubů (domorodých Nigerijců).
Přihlášky do soutěže Lexus Design Award 2018 se přijímají od 24. července do 8. října. Vyhlášení 12 finalistů proběhne v lednu 2018 a vítěz Grand Prix bude oznámen v průběhu milánského týdnu designu — 16. dubna 2018. Další informace o soutěži Lexus Design Award 2018 naleznete na stránkách LexusDesignAward.com