2018 lexus lda hero

VYHLÁŠENÍ FINALISTŮ PRESTIŽNÍ SOUTĚŽE LEXUS DESIGN AWARD 2018

Společnost Lexus International vyhlásila dvanáct finalistů prestižní soutěže Lexus Design Award 2018. Renomované mezinárodní klání v oblasti designu, pořádané již šestým rokem, zve mladé návrháře k předkládání nápadů vycházejících z motta letošního ročníku, kterým je „CO-“, latinská předpona s významem ‘s’ či ‘spolu v harmonii’. „CO-“ zkoumá možnosti toho, jak může design přispět k řešení a překonávat bariéry mnoha celosvětových problémů harmonickým začleňováním přírody a společnosti.
Do letošního ročníku soutěže Lexus Design Award bylo přihlášeno rekordních 1300 projektů ze 68 zemí. Člen porotního sboru Sir David Adjaye poznamenává: „Bylo vzrušující odhalovat, jak nová generace návrhářů převádí nové koncepce a filozofie do pokrokových řešení zásadních problémů současnosti.“ Finalisté a vítězové dřívějších ročníků soutěže Lexus Design Award dosáhli dalších úspěchů, jako např. projekt „Iris“ z roku 2014 od Sebastiana Scherera, jenž vyhrál cenu německé Rady pro design za rok 2016, resp. návrh „Sense-Wear“ z roku 2015 od Caravanu, který v roce 2016 zvítězil v soutěži nositelných technologií na benátském týdnu designu.
Dvanáct finalistů bylo zvoleno na základě velmi pečlivého rokování několika renomovaných porotců, který v letošním roce posílili světově proslulí architekti David Adjaye a Šigeru Ban. Z 12 finalistů byla vybrána níže uvedená čtveřice, která zhotoví prototypy svých návrhů s využitím odborných rad a praktického vedení elitního týmu renomovaných tvůrců, kterými jsou: Lindsey Adelmanová, Jessica Walshová, Sou Fudžimoto a Formafantasma.
Čtveřice hotových prototypů a panelové prezentace návrhů zbývajících osmi finalistů se představí v dubnu v rámci expozice automobilky Lexus na milánském týdnu designu*. 12 finalistů představí svoji práci panelu porotců a mezinárodním médiím. V návaznosti na prezentaci bude zvolen vítěz Grand Prix.

Další informace a snímky najdete na:
Webových stránkách soutěže Lexus Design Award: https://www.lexus-int.com/lexus-design-award
Instagramu: @lexusdesignaward
Oficiální hashtagy: #LexusDesignAward; #MilanDesignWeek;

Další podrobnosti o prezentaci Lexus na milánském týdnu designu 2019* budou oznámeny v polovině února na webových stránkách Lexus Design Event.

*Celosvětově největší výstava designu, známá též pod označením Salone Del Mobile, prezentuje akce a exponáty různých značek a návrhářů v mnoha kategoriích, jako je např. nábytek, móda nebo textilní zboží.

Lexus Design Award website: https://www.lexus-int.com/lexus-design-award
Instagram: @lexusdesignaward
Official hashtags: #LexusDesignAward; #MilanDesignWeek;

Further details on the Lexus presence at 2018 Milan Design Week* will be announced in mid-February on the Lexus Design Event website.

*The world’s largest design exhibition, also known as Salone Del Mobile, presents events and exhibits by brands and designers in many categories including furniture, fashion and textiles.