2018 lexus lda hero

SOUTĚŽ LEXUS DESIGN AWARD

VYHLÁŠENÍ FINALISTŮ PRESTIŽNÍ SOUTĚŽE LEXUS DESIGN AWARD 2018

Společnost Lexus International vyhlásila dvanáct finalistů prestižní soutěže Lexus Design Award 2018. Renomované mezinárodní klání v oblasti designu, pořádané již šestým rokem, zve mladé návrháře k předkládání nápadů vycházejících z motta letošního ročníku, kterým je „CO-“, latinská předpona s významem ‘s’ či ‘spolu v harmonii’. „CO-“ zkoumá možnosti toho, jak může design přispět k řešení a překonávat bariéry mnoha celosvětových problémů harmonickým začleňováním přírody a společnosti.
Do letošního ročníku soutěže Lexus Design Award bylo přihlášeno rekordních 1300 projektů ze 68 zemí. Člen porotního sboru Sir David Adjaye poznamenává: „Bylo vzrušující odhalovat, jak nová generace návrhářů převádí nové koncepce a filozofie do pokrokových řešení zásadních problémů současnosti.“ Finalisté a vítězové dřívějších ročníků soutěže Lexus Design Award dosáhli dalších úspěchů, jako např. projekt „Iris“ z roku 2014 od Sebastiana Scherera, jenž vyhrál cenu německé Rady pro design za rok 2016, resp. návrh „Sense-Wear“ z roku 2015 od Caravanu, který v roce 2016 zvítězil v soutěži nositelných technologií na benátském týdnu designu.
Dvanáct finalistů bylo zvoleno na základě velmi pečlivého rokování několika renomovaných porotců, který v letošním roce posílili světově proslulí architekti David Adjaye a Šigeru Ban. Z 12 finalistů byla vybrána níže uvedená čtveřice, která zhotoví prototypy svých návrhů s využitím odborných rad a praktického vedení elitního týmu renomovaných tvůrců, kterými jsou: Lindsey Adelmanová, Jessica Walshová, Sou Fudžimoto a Formafantasma.
Čtveřice hotových prototypů a panelové prezentace návrhů zbývajících osmi finalistů se představí v dubnu v rámci expozice automobilky Lexus na milánském týdnu designu*. 12 finalistů představí svoji práci panelu porotců a mezinárodním médiím. V návaznosti na prezentaci bude zvolen vítěz Grand Prix.

Další informace a snímky najdete na:
Webových stránkách soutěže Lexus Design Award: https://www.lexus-int.com/lexus-design-award
Instagramu: @lexusdesignaward
Oficiální hashtagy: #LexusDesignAward; #MilanDesignWeek;

Další podrobnosti o prezentaci Lexus na milánském týdnu designu 2019* budou oznámeny v polovině února na webových stránkách Lexus Design Event.

*Celosvětově největší výstava designu, známá též pod označením Salone Del Mobile, prezentuje akce a exponáty různých značek a návrhářů v mnoha kategoriích, jako je např. nábytek, móda nebo textilní zboží.

Lexus Design Award website: https://www.lexus-int.com/lexus-design-award
Instagram: @lexusdesignaward
Official hashtags: #LexusDesignAward; #MilanDesignWeek;

Further details on the Lexus presence at 2018 Milan Design Week* will be announced in mid-February on the Lexus Design Event website.

*The world’s largest design exhibition, also known as Salone Del Mobile, presents events and exhibits by brands and designers in many categories including furniture, fashion and textiles.