2017 lda finalists thumb

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ DESIGNOVÉ SOUTĚŽE LEXUS DESIGN AWARDS 2017

Společnost Lexus International vyhlásila dvanáct finalistů soutěže Lexus Design Awards 2017. Mezinárodní designová soutěž, podporující nadějné návrháře a kreativce z celého světa, nyní slaví již páté výročí - poprvé se pořádala roku 2013 s cílem podnítit nápady na podporu lepší budoucnosti. Do soutěže Lexus Design Awards 2017 pod mottem "YET" bylo zasláno celkem 1152 příspěvků ze 63 zemí.
Motto YET, zhmotňující filozofii inovací Lexus, je pro pátý ročník soutěže Lexus více než příhodné. Motto “Yet” (avšak, a přesto) nás inspiruje hledat synergické účinky spojováním zdánlivě neslučitelných cílů – jako je například prostornost, avšak současně i aerodynamický design. Filozofie “Yet”, slučující protikladné prvky, bourá hranice vizí pokrokového designu a technologií s cílem zprostředkovat světu nové úžasné zážitky.
V listopadu 2016 se sešel panel světově uznávaných návrhářů a kreativních školitelů, kteří vyhodnotili přihlášené projekty. Po zevrubném hodnocení a široké diskusi zvolili porotci 12 finalistů.
Z těchto finalistů byli vybráni následující čtyři vítězové, kteří dostanou příležitost zrealizovat prototyp vlastního návrhu pod vedením světově uznávaných kreativních tvůrců.
V rámci soutěže Lexus Design Awards 2017 byli vybráni čtyři níže uvedení školitelé, kteří čtveřici finalistů poskytnou potřebné kreativní vedení: architekti a mezioboroví návrháři Neri & Hu, návrhář Max Lamb, návrhářka/architektka Elena Manferdini a výtvarník/architekt Snarkitecture. Všichni působili i jako školitelé finalistů minulého ročníku soutěže.
Čtveřice hotových prototypů se představí v rámci expozice automobilky Lexus na letošním milánském týdnu designu, společně s panelovými prezentacemi návrhů zbývajících osmi finalistů. Akce se bude pořádat od 3. dubna (dny pro novináře a předávání cen) do 9. dubna. Dne 3. dubna představí finalisté své návrhy porotcům a zástupcům mezinárodních médií. Porotci vyhodnotí čtyři prototypy a vyhlásí vítěze Grand Prix, čímž se soutěž Lexus Design Awards 2017 završí.
Další informace a snímky najdete na:
Webových stránkách soutěže Lexus Design Awards: https://www.lexus-int.com/lexus-design-award
Instagramu: @lexusdesignaward
Oficiální hashtagy: #LexusDesignAward; #MilanDesignWeek;