2017 lda mentor hero

MENTOŘI SOUTĚŽE LEXUS DESIGN AWARDS

NERI & HU - Architekti a mezioboroví návrháři

Lyndon Neri a Rossana Hu, spoluzakladatelé společnosti Neri & Hu Design and Research sídlem v Šanghaji, pracují po celém světě na různých projektech stojících na pomezí různých oborů návrhu, čímž utvářejí nové paradigma ve světě architektury. Magazín Wallpaper* v roce 2014 jmenoval Neri & Hu za návrháře roku (cena Designer of The Year). V roce 2013 byli uvedeni do Americké síně slávy interiérového designu. Neri & Hu jsou pevně přesvědčeni, že klíčovým nástrojem designu je výzkum, neboť každý projekt přináší jedinečnou skladbu kontextových otázek. Neri & Hu upozorňují, že dnešní problematika staveb přesahuje hranice tradiční architektury, a poskytují proto služby na poli architektury, interiérového návrhu, generálního plánování, grafického návrhu a konstrukčního návrhu výrobků. Práce Neri & Hu spíše než na formulkovitém návrhu staví na vzájemném dynamickém působení zkušeností, detailů, materiálů, forem a světla.

    2017 lda mentor neri hu

MAX LAMB - Návrhář

Práce Maxe Lamba staví na tradicích pracující venkovské krajiny — pláž jako slévárna, kamenolom jako dílna, pokácené tisy na zámku Chatsworth jako motiv i zdrojový materiál. Neméně je fascinován městem; jeho schopnosti přizpůsobovat se a reagovat na nejrůznější prostředí jsou zdrojem návrhů, které lze v daném čase a místě považovat za jedinečné. Max se neomezuje na jediný materiál či postup, ani jej neláká design coby prostředek k řešení konkrétních problémů. Spíše zkoumá kvality ukryté v materiálu s cílem poukázat na jeho typické přednosti a krásu. Ve své práci uplatňuje vysoce moderní, ale i zcela tradiční metody; je současně návrhářem i výrobcem, který spolupracuje se slévárnami nebo výrobními závody, v závislosti na měřítku či složitosti daného projektu. Jím uplatňované zásady jsou nicméně jednotné — poctivý přístup k materiálu, zohledňující postupy a lidské schopnosti, včetně omezení.

    2017 lda mentor max lamb

ELENA MANFERDINI - Návrhářka a architektka

Elena Manferdini, zakladatelka a majitelka studia Atelier Manferdini s prostorami v kalifornském Venice, pracovala na návrhářských, uměleckých a architektonických projektech ve Spojených státech, Evropě a Asii, vč. pavilonu Muzea moderního umění v Los Angeles. Její firma spolupracovala s mezinárodně uznávaným společnostmi jako Swarovski nebo Sephora a její práce byly prezentovány v nejrůznějších specializovaných časopisech a publikacích, jako např. Elle, Vogue a the New York Times. V současnosti jako vedoucí postgraduálního studia na institutu SCI-Arc (Southern California Institute of Architecture) vystavuje a přednáší v mezinárodním měřítku (např. MIT, Princeton, Tsinghua University a Bauhaus). Nedávno jí bylo uděleno speciální stipendium 2013 COLA Fellowship na podporu tvorby originálních výtvarných děl. V roce 2011 obdržela prestižní roční grant od nevládní organizace United States Artists (USA) a její návrh Blossom pro společnost Alessi získal prestižní ocenění Good Design Award.

    2017 lda mentor elena manferdini

SNARKITECTURE - Výtvarníci a architekti

Daniel Arsham a Alex Mustonen v roce 2008 založili Snarkitecture, uskupení postavené na spolupráci a experimentování na pomezí umění a architektury. Již od časů studia v Cooper Union v New Yorku sdíleli společný zájem o protínající se svět umění a architektury; jejich prvním projektem byla práce pro Dior Homme. Snarkitecture (název je odvozen od fantazijní básně “The Hunting of the Snark” Lewise Carrolla) navrhuje trvalé architektonické projekty a funkční objekty s novým a fantazii podněcujícím účelem, ve snaze vyvolávat údiv a podpořit interakci, umožňující lidem přímo komunikovat s okolním prostředím. Snarkitecture přeměňuje všední věci v mimořádné, čímž architekturu staví do neočekávané role.

    2017 lda mentor snarkitecture