Lexus Design awards entries open

SOUTĚŽ LEXUS DESIGN AWARDS 2018 – JIŽ PŘIJÍMÁME PŘIHLÁŠKY

Lexus nepolevuje ve svém zasazení tvořit lepší svět prostřednictvím designu, a zve proto k zasílání přihlášek do soutěže Lexus Design Awards 2018. Uměleckým mottem tohoto ročníku je "CO-," latinská předpona s významem ‘s’ či ‘spolu v harmonii’.

VYCHOVÁVÁME TALENTOVANÉ DESIGNÉRY

Soutěž spuštěná v roce 2013 je mezinárodní platformou, jejímž cílem je odhalit a ocenit novou generaci světových tvůrců a návrhářů. O účast ve finále soutěže každoročně usiluje tisíce mladých kreativních talentů z celého světa. Dvanáct vybraných finalistů s jejich díly bude uvedeno do komunity návrhářů v rámci milánského týdne designu 2018 (Salone Del Mobile), který je největší designovou výstavou světa. Čtyři z nich budou poté pracovat pod vedením renomovaných světových návrhářů a současně získají příspěvek na výrobu prototypu dle předloženého návrhu ve výši tří milionů japonských jenů (přes 25 tis. USD).

PRINCIPY “CO-“

Uměleckým mottem soutěže Lexus Design Awards 2018 je "CO-," latinská předpona s významem ‘s’ či ‘spolu v harmonii’. Jsme přesvědčeni, že skvělý design dokáže zajistit harmonické soužití přírody a společnosti, takže v tomto smyslu je “CO-" přístupem umožňujícím značce Lexus zkoumat její skutečný potenciál v kontextu prostředí hledáním nových možností na bázi spolupráce, slaďování a propojování. Mladým návrhářům se tímto otevírá příležitost zkoumat principy "CO-" a hledat inspiraci k lepšímu světu.

POROTCI & MENTOŘI

Hodnocením návrhů jsou pověřeni světově uznávaní kreativní tvůrci, aktivně působící v nejrůznějších odvětvích designu. Dále je zajištěna pomoc mentorů, kterými jsou uznávaní návrháři, ochotní podělit se o své know-how i praktickou podporu. Vybraní kandidáti pod vedením mentorů tak mohou naplno přetavit svůj potenciál do podoby funkčních prototypů, vycházejících z předložených novátorských myšlenek. Porotci i mentoři jsou stejně jako Lexus přesvědčeni, že design může pomáhat měnit svět k lepšímu.
Seznam porotců a mentorů soutěže Lexus Design Awards 2018 bude zveřejněn v srpnu.

VÝSTAVA

Během milánského týdne designu budou v tzv. experimentálním prostoru Lexus vystavena díla všech finalistů. Porotci poté vyhodnotí čtveřici prototypů a zvolí vítěze hlavní ceny Grand Prix soutěžního ročníku 2018. Vítězové předchozích ročníků se již mohou pochlubit úspěchy a přetvořením nápadů do podoby životaschopných produktů.

INFORMACE K PODÁVÁNÍ PŘIHLÁŠEK

Přihlášky do soutěže Lexus Design Awards 2018 se přijímají od 24. července do 8. října. Další informace o postupu podávání přihlášek naleznete na stránkách LexusDesignAward.com. Dvanáct finalistů bude vyhlášeno počátkem roku 2018.

KRÁTKÉ FILMY LEXUS: SEZÓNA 4 – VÝZVA K ZASÍLÁNÍ PŘIHLÁŠEK