lexus limitless co existence milan hero

AKCE ‘SOUŽITÍ BEZ HRANIC’ AUTOMOBILKY LEXUS NA MILÁNSKÉM TÝDNU DESIGNU – PODMANIVÁ OSLAVA HARMONIE A JEDINEČNOSTI

Poslání automobilky Lexus měnit svět k lepšímu prostřednictvím designu a podporovat představivost a kreativitu dnes dospělo k dalšímu milníku, když značka zveřejnila realizaci své nové akce „SOUŽITÍ BEZ HRANIC: LIMITLESS CO-EXISTENCE“. Výrobce prémiových vozů se tak na prestižním milánském týdnu designu objeví již po jedenácté.

LIMITLESS CO-EXISTENCE (SOUŽITÍ BEZ HRANIC)

Návštěvníci uvedené akce budou moci nahlédnout do tajů nápaditého designu schopného vyvolávat nové představy o budoucnosti lidstva. Lexus vnímá design jako katalyzátor neustálých změn v duchu podpory a komplexního přístupu. Design dokáže přeměňovat všední věci v mimořádné a sdělovat lidstvu myšlenku, že díky konceptu „CO-“ (předpona pro „spolu“) – jako např. kooperaci nebo koexistenci – jsou naše možnosti prakticky bez hranic.
Na uvedené akci mohou návštěvníci obdivovat úchvatnou hlavní instalaci od japonského architekta Soty Ičikawy ze společnosti doubleNegatives Architecture, která návštěvníkům otevřeně prezentuje koncept „CO-“ v podobě dynamického uměleckého díla ve čtyřech dimenzích. Sota Ičikawa, proslulý svými schopnostmi spojovat informační technologie s designem k přetváření fyzického prostoru, navrhl instalaci na pomezí digitálního a analogového světa. Z nápadité vize, že každý může být středem světa, vychází zdánlivě nekonečný počet svislých vláken, které zde mají představovat jednotlivce celého světa. Každé visící vlákno současně disponuje vlastním světelným zdrojem, aby nikdo nezůstal ve stínu. Autor tímto zdůrazňuje myšlenku, že pohled každého jednotlivce tvoří vlastní střed. Pomocí technologií a pokrokových návrhářských nápadů můžeme dosáhnout zdánlivě nemožného.
Zapálení automobilky Lexus pro design přispělo v posledních letech ke zvýšení atraktivity celé značky. V Milánu pak Lexus představí svůj nejnovější koncept – pokrokový Lexus LF-1 Limitless, poukazující na budoucí designový směr vozů Lexus.
Expozici Lexus Design Event je možné zhlédnout v nově zrekonstruovaném Cavallerizze – Národním muzeu vědy a techniky Leonarda da Vinciho. Někdejší klášter s koňskými stájemi z 19. století nedávno prodělal rekonstrukci v rámci projektu architektonické obnovy a městského rozvoje.
K dalšímu zvýšení atraktivity z pohledu návštěvníků bude připraven jedinečný kulinářský zážitek od tria mladých mistryň kuchařského umění z milánské cateringové služby ALTATTO. Smysly návštěvníků podráždí prostřednictvím chutě i zraku, a přenesou tak SOUŽITÍ BEZ HRANIC (LIMITLESS CO-EXISTENCE) do další dimenze. Návštěvníci krom toho dostanou příležitost zhlédnout výtvory 12 finalistů soutěže Lexus Design Award 2018, která je oslavou nových a nadějných kreativců z celého světa. Celosvětově renomovaní porotci pak před zraky novinářů z nejrůznějších zemí zvolí 16. dubna (během dne pro média) vítěze Grand Prix.

LEXUS DESIGN EVENT MILAN 2018