TECHNOLOGIE

HYBRIDNÍ TECHNOLOGIE

Seznamte se s nejlepšími hybridními technologiemi, které Lexus uvedl jako první a neustále je zdokonaluje. Můžete mít vše: nízkou spotřebu paliva, nízké emise, agilní výkon a přepychově hladkou jízdu.

VEDOUCÍ POSTAVENÍ MEZI HYBRIDY

Hybridní technologie Lexus si po celém světě stále drží prim. Byli jsme prvním, kdo jako průkopník uvedl plně hybridní pohon, a od té doby naši technologii neustále zdokonalujeme. Náš špičkový systém po celém světě vyzkoušelo již přes milion řidičů, kteří absolvovali miliony kilometrů.

    technology hybrid engineering long standing hybrid leadership 01
 •     technology hybrid engineering long standing hybrid leadership 02

  DLOUHODOBÝ PRIMÁT V HYBRIDNÍCH TECHNOLOGIÍCH

  VÍCESTUPŇOVÝ HYBRIDNÍ POHON

  Neustále posouváme hranice možného ve světě hybridního pohonu, daleko nad vaše očekávání. Nyní si můžete vyzkoušet nový revoluční systém od Lexusu: vícestupňový hybridní pohon pro LC 500h a LS 500h.

  Převodovka CVT s plynule měnitelným převodem byla doplněna o čtyřstupňové automatické ústrojí. Systém řazení se chová jako desetistupňové převodové ústrojí, zde ve spolupráci se zážehovým motorem LC 500. Řidič může bleskově a bez prodlevy řadit pomocí pádel pod volantem.

  A výsledek? Ještě vyšší požitek z agilní jízdy. Dynamický, rychlý a se skvělou zpětnou vazbou: toto je historicky nejagilnější hybridní systém, nejlépe připravený podávat sportovní výkony. Nezkrotný výkon pocítíte okamžitě po sešlápnutí akceleračního pedálu. Při uvolněném tempu si zase můžete vychutnávat inteligentní pohon s minimální spotřebou. Vícestupňový hybridní pohon udává tón podle potřeby. S dalším vývojem hybridních technologií se bude prosazovat i v jiných modelech Lexus.

 •     technology hybrid engineering long standing hybrid leadership 03

  DLOUHODOBÝ PRIMÁT V HYBRIDNÍCH TECHNOLOGIÍCH

  SYSTÉM DRIVE MODE SELECT

  Hybridní pohon Lexus průběžně sleduje jízdní podmínky a hladce rozhoduje o zdroji hnací síly, aby volba byla vždy optimální. Pokud však chcete, způsob jízdy si můžete zvolit sami: na elektřinu, v kombinovaném režimu, nebo čistě na benzín.

  Můžete být tím, kdo rozhoduje: od rozjezdu přes zrychlování a jízdu ustálenou rychlostí až po zpomalování. Po celou cestu nebo jen její část. Společně se svým vozidlem můžete dosáhnout nižších emisí nebo agilnějšího výkonu.

  V režimu Normal je zajištěna optimální rovnováha mezi spotřebou paliva a výkonem motoru. Režim Sport přináší rychlejší a dynamičtější odezvu škrticí klapky pro výraznější zpětnou vazbu. A v režimu ECO se utlumí reakce škrticí klapky, výkon motoru a nastavení klimatizace ve prospěch spotřeby paliva.