ŘEMESLNÉ ZPRACOVÁNÍ

DOKONALOST PROVEDENÍ VLAJKOVÉ LODĚ

Když roku 1989 představil Lexus svůj model LS, náš přístup ke špičkovému řemeslnému zpracování a nadstandardní kvalitě radikálně změnil očekávání zákazníků od prémiových vozů.

STANDARD LS

Lexus LS je ikonou špičkového řemeslného zpracování, péče a zasazení, jak ostatně dokládá každičký detail tohoto vozu. Model spojující opojné jízdní schopnosti s vizionářskými inovacemi a nadčasovým stylem byl navržen a postaven s cílem zprostředkovat jedinečný a fascinující požitek z jízdy.

Lexus LS je dokonalým vozem po všech stránkách, a může tak určovat měřítka toho nejlepšího řemeslného zpracování a špičkové kvality napříč celou modelovou řadou Lexus.

    takumi flagship craft the ls standard

MIMOŘÁDNÉ ZPRACOVÁNÍ

 •     takumi flagship craft exceptional finish 01

  MIMOŘÁDNÉ ZPRACOVÁNÍ

  INSPIROVÁNO JAPONSKEM

  Při zdobení modelu LS jsme se obrátili ke kořenům. Během studia japonské kultury jsme nalezli inspiraci pro zbrusu nový přístup k dekorům. Tradiční vlivy ve spojení s propracovanými výrobními metodami přinášejí úžasný výsledek.

  Ambientní osvětlení se inspiruje japonskými svítilnami, zatímco loketní opěrky vedle výplní dveří zdánlivě plují vzduchem.

 •     takumi flagship craft exceptional finish 02

  MIMOŘÁDNÉ ZPRACOVÁNÍ

  DŘEVĚNÉ PRVKY TAKUMI

  Lexus LS je výkladní skříní těch nejprogresivnějších technologií automobilové výroby, ale současně je i místem, kde se s úctou a vkusem využívají přírodní materiály – s cílem vytvořit v interiéru poklidné a současně stylové prostředí.

  Použitím rafinovaných plátků dřeva a technologie řezání laserovým paprskem vznikly pozoruhodné vzory a povrchové úpravy. Vybírat je možné ze tří jedinečných dekorů, ve všech případech originálních návrhů našich nejzkušenějších mistrů výroby Takumi.

SKLO KIRIKO

Každodenní nadpozemská hra světel a stínů inspirovala naši partnerskou spolupráci s proslulým dodavatelem ručně vyráběného skla Kiriko.

A výsledek naší spolupráce? Znamenitě zpracovaný dekorativní panel, který uvítá řidiče a cestující v prostředí, které je od prvního okamžiku zdvořile vlídné a zároveň úchvatně působivé.

RUČNĚ SKLÁDANÉ VÝPLNĚ DVEŘÍ

 • RUČNĚ SKLÁDANÉ VÝPLNĚ DVEŘÍ

  ELEGANCE ORIGAMI

  Ručně skládané výplně dveří v modelu LS jsou uměleckým dílem z rukou mistrů výroby Takumi, inspirované japonskou tradicí Origami.

  Podmanivý prostorový vzor ve svých přehybech zachycuje tradiční motiv "L" značky Lexus. Optický účinek se po setmění pozoruhodně mění s tím, jak pečlivě vyvedené plošky tkaniny odlišně reagují na dopadající paprsky.

 •     takumi flagship craft hand pleated trims 03
      takumi flagship craft hand pleated trims 02

  KDYŽ SLUNCE ZAPADÁ, TKANINA MĚNÍ SVŮJ VZHLED. VE DNE SI PŘIROZENÉ SVĚTLO DECENTNĚ HRAJE S JEJÍ GEOMETRIÍ. V NOCI JSOU ZÁHYBY TKANINY NASVÍCENY ZDROJI SVĚTLA V INTERIÉRU LS

STVOŘENO PRO POHODLÍ

Určování nových standardů luxusu nespočívá v pouhém doplňování stále vytříbenějších vlastností a funkcí. Klíčový je zde celostní přístup. V případě nového modelu LS jsme se inspirovali japonskými zásadami 'Omotenashi' – etikou pohostinnosti.

Zaměřili jsme se na celkové působení a vytvořili kabinu, která posádku vítá a obklopuje pohodlím, ale současně okamžitě a intuitivně reaguje na potřeby řidiče.

    takumi flagship craft crafted for comfort 02

STVOŘENO PRO POHODLÍ

LUXUS V KAŽDÉM DETAILU

Lexus LS vás jako správný hostitel uvítá na zadních sedadlech, která přímo lákají k odpočinku a relaxaci. Samozřejmostí jsou funkce vyhřívání, chlazení, a dokonce i masáže Shiatsu. Vychutnáte si i nevídaný prostor pro nohy – více než v jakémkoli dosavadním modelu LS.

Na přání je k dispozici i sedadlo s možností úpravy sklonu. Sklopte jej až o 48° směrem vzad a oddejte se odpočinku, nebo jej naopak zvedněte až o 24° pro snazší vystupování z vozu.