2019 lexus takumi living hero v2

ŘEMESLNÉ ZPRACOVÁNÍ

TAKUMI

Stát se odborníkem trvá 10 000 hodin, ale stát se mistrem Takumi trvá 60 000. Tento jedinečný dokument vypráví příběh čtyř řemeslných mistrů Takumi a jejich oddanosti životu nekonečného opakování a žádných zkratek. Dokument také zkoumá, jak lidské řemeslo přežije až bude umělá inteligence vyvinuta zcela mimo naše schopnosti.

BEZ JAKÝCHKOLI ZKRATEK

Ke špičkovému řemeslu vede pouze jediná cesta, a ta si žádá mimořádný důraz na každý detail. Mistři Takumi dokonce úmyslně ukrývají chyby a různé stopy na vozidlech, aby podobných úrovní schopností dosáhli i jejich spolupracovníci. Prostřednictvím filmů o zkušebních jezdcích, kteří jsou testováni před silniční zkouškou, nebo místnosti, kde si budoucí mistři Takumi trénují své smysly, se přesvědčíte o tom, že nic není takové, jako Lexus.

        2019 lexus takumi living quote background image
        2019 lexus takumi living quote cinemagraph fallback

Metoda ‘partyzánského testování’ nebo ukrývání stop k prověřování dovedností členů týmu je pouze jedním ze způsobů, jakým si mistři řemesla neustále testují a tříbí své dovednosti.

NADLIDSKÉ SCHOPNOSTI

Na základě dlouhých hodin praktických zkušeností a školení si mistři řemesla Takumi vyvinou nadlidské smysly. Zrak, který vidí stopy pro netrénované oko prakticky neviditelné, sluch, který dokáže s chirurgickou přesností naladit motor a hmat, který odhalí drobné nedokonalosti v řádu zlomku milimetru.