2018 lexus safety adaptive high beam system

LEXUS SAFETY SYSTEM

SYSTÉM ADAPTIVNÍCH DÁLKOVÝCH SVĚTEL (AHS)

 • Adaptivní dálková světla, vycházející z konceptu automatického ovládání dálkových světel, sledují situaci na vozovce a vhodně na ni reagují. Dokonale vyvažují potřebu dobré viditelnosti s ohleduplností vůči ostatním řidičům, a přinášejí tak novou úroveň pohodlí za jízdy po setmění.
 • 2018 lexus safety adaptive high beam 1

  BEZPEČNOST LEXUS

  ADAPTIVNÍ DÁLKOVÁ SVĚTLA

  Adaptivní dálková světla inteligentně rozsvěcují a zhasínají jednotlivé LED diody v každém ze světlometů v zájmu přesného rozdělování světelných paprsků. Systém používá nahoře umístěnou kameru k detekci světel jiných automobilů vpředu a hladce osvětluje vozovku ve směru jízdy, kdy současně s mimořádnou přesností zamezuje oslňování vpředu jedoucích vozů nebo vozidel přijíždějících v protisměru.

  Můžete si tak vychutnat noční jízdy s nejlepším možným osvětlením vozovky a mimořádnou viditelností, bez zbytečného stresu spojeného s opakovaným přepínáním mezi dálkovými a tlumenými světly.

 • 2018 lexus safety adaptive high beam 2

  BEZPEČNOST LEXUS

  DVOUSTUPŇOVÝ SYSTÉM ADAPTIVNÍCH DÁLKOVÝCH SVĚTEL

  Dvoustupňový systém adaptivních dálkových světel je dalším zdokonalením adaptivních dálkových světel s přesnější regulací světelných paprsků. Ve světlometech se nachází ve dvou řadách 24 nezávisle řízených LED diod, které se zapínají a vypínají v zájmu precizního vymezení osvětlených a neosvětlených míst tak, aby bylo světlo ztlumeno kolem vozidla vpředu a současně zachováno kvalitní osvětlení dopravního značení nad vozidlem.

Odmítnutí odpovědnosti: Bezpečnostní systém Lexus za žádných okolností nenahrazuje běžné řízení vozidla, před používáním systému si prosím přečtěte příslušné pokyny. Za bezpečnost jízdy vždy zodpovídá řidič.