ahb

LEXUS SAFETY SYSTEM+

AUTOMATICKÉ OVLÁDÁNÍ DÁLKOVÝCH SVĚTEL (AHB)

Přepínání mezi dálkovými a tlumenými světly je klíčovou součástí každé jízdy po setmění, avšak s funkcí automatického ovládání dálkových světel můžete vždy jet svědomitě a bez kompromisů za všech podmínek viditelnosti. Systém AHB reaguje na světlomety ostatních vozidel a podle potřeby přepíná na tlumená světla. Po uvolnění cesty automaticky přepne zpět na světla dálková.
Systém AHB s vestavěnou kamerou reaguje na situace, které vaše oči nemusejí okamžitě rozpoznat. Přepnutím na potkávací světla v ideální okamžik zabráníte oslňování ostatních řidičů při zachování co nejlepšího osvětlení vozovky po maximální možnou dobu. Máte tak optimální výhled na vozovku před sebou s co nejlepším přehledem o chodcích i dalších překážkách.
Odpadá únavné přepínání světel ze strany řidiče a vy si můžete vychutnat uvolněnou a příjemnou jízdu i po setmění, s vědomím toho, že máte co nejlepší výhled na vozovku před sebou.
Odmítnutí odpovědnosti: Bezpečnostní systém Lexus za žádných okolností nenahrazuje běžné řízení vozidla, před používáním systému si prosím přečtěte příslušné pokyny. Za bezpečnost jízdy vždy zodpovídá řidič.

MODELY VYBAVENÉ TOUTO TECHNOLOGIÍ