2018 lexus safety overlays drcc

LEXUS SAFETY SYSTEM+

DYNAMICKÝ ADAPTIVNÍ TEMPOMAT (DRCC)

S ohledem na bezpečnost jízdy ustálenou rychlostí musí být vozidlo schopné reagovat na okolní prostředí. Úkolem dynamického adaptivního tempomatu je zajistit, abyste si vždy zachovali dostatečný odstup od vozidla vpředu a zpomalili dříve, než nastane riziko nehody.
Systém DRCC pomocí milimetrového radaru v masce chladiče a palubní kamery rozpoznává pomalejší vozidla vpředu. Když systém detekuje překážku, vaše vozidlo automaticky zpomalí bez nutnosti vypínat tempomat. Pokud samotné zpomalení k zabránění střetu nestačí, systém DRCC automaticky použije brzdy; když pomalejší vozidlo předjedete, systém opět akceleruje na původní rychlost.
DRCC podporuje pohodlné cestování za nejrůznějších jízdních situací. Vysokorychlostní dynamický adaptivní tempomat je dokonale uzpůsoben potřebám cestování v rychlém tempu, například na dálnicích, zatímco dynamický adaptivní tempomat s podporou celého rozsahu rychlostí je k dispozici i pod 40 km/h pro váš pocit bezpečí v husté městské dopravě.
Při jízdě se systémem DRCC odpadá stres spojený s udržováním odstupu od vozidla jedoucího vpředu, zejména v městské zástavbě nebo pokud by vaši cestu mohla zdržet nečekaně hustá doprava.
Odmítnutí odpovědnosti: Bezpečnostní systém Lexus za žádných okolností nenahrazuje běžné řízení vozidla, před používáním systému si prosím přečtěte příslušné pokyny. Za bezpečnost jízdy vždy zodpovídá řidič.

MODELY VYBAVENÉ TOUTO TECHNOLOGIÍ