1. Discover Lexus
  2. LFA art car
OBJEVTE LEXUS

JEDINEČNÝ VŮZ LFA NA 24 HODIN VE SPA

Tým Emil Frey Lexus Racing při své první účasti v závodu Total 24 hodin ve Spa (28.-29. července), který byl
70. ročníkem tohoto kultovního vytrvalostního podniku, nasadil dva vozy Lexus RC F GT3.

Účast v uvedeném závodu se opírala o velmi slibné výsledky týmu Emil Frey Lexus Racing v rámci první kompletní sezóny premiérového seriálu Blancpain GT Series, včetně senzačního vítězství v pátém kole šampionátu na jihofrancouzském okruhu Paul Ricard.

Lexus rovněž navázal na slibné výstupy z testovacích jízd na okruhu ve Spa Francorchamps - dějišti závodu Total 24 hodin ve Spa - kde testoval nejrůznější nastavení pro mokré i suché podmínky.

Tým rovněž využil data ze svých úspěšných loňských jízd ve Spa Francorchamps, kde získal celosvětově svoji první pole position pro RC F GT3 a vybojoval si jasné vítězství v rámci tohoto kola seriálu International GT Open.

Šéf týmu Lorenz Frey uvedl, že k sebejistotě týmu přispělo i testování a vědomí toho, jak mistrně si vůz RC F GT3 vedl na náročném sedmikilometrovém okruhu ve Spa. "Uvážíme-li, že okruh ve Spa s rychlými zatáčkami našemu vozu Lexus RC F GT3 velmi vyhovuje, měli bychom očekávat dobré výsledky," komentoval. "Spa je jedním z nejnáročnějších podniků GT3 a pořádá se na pravděpodobně nejsenzačnějším závodním okruhu,
a tak se všichni členové našeho týmu již nemohou dočkat, až zde Lexus pojede svůj první závod na 24 hodin.

SPA JE JEDNÍM Z NEJNÁROČNĚJŠÍCH PODNIKŮ GT3 A POŘÁDÁ SE NA PRAVDĚPODOBNĚ NEJSENZAČNĚJŠÍM ZÁVODNÍM OKRUHU, A TAK SE VŠICHNI ČLENOVÉ NAŠEHO TÝMU JIŽ NEMOHOU DOČKAT, AŽ ZDE LEXUS POJEDE SVŮJ PRVNÍ ZÁVOD NA 24 HODIN.

Lorenz Frey, ŠÉF TÝMU

Za volanty dvojice vozů RC F GT3 týmu Emil Frey Lexus Racing se vystřídala sestava velmi zkušených jezdců, jako je např. Stéphane Ortelli z Monaka - někdejší vítěz závodu 24 hodin ve Spa a 24 hodin Le Mans.

 

 

LFA ART CAR

 

Lexus Europe v souvislosti s touto premiérou a současně 10. výročím označení 'F', určeného pro výkonné modely značky, odhalil během závodního víkendu ve Spa svůj jedinečný vůz LFA Art Car. Lakování tohoto speciálu od portugalského výtvarníka Pedra Henriquese spojuje okamžitě rozpoznatelné křivky nejikoničtějšího supersportu Lexus LFA s organickým vzorem vyjadřujícím pocit pohybu a nepřetržitý vývoj.

“Při návrhu tohoto zbarvení jsem se nechal inspirovat myšlenkou jakési prchavosti dnešního života, kde jsou věci v neustálém pohybu a je obtížné cokoli zastavit," vysvětluje Pedro. Křivky použité v kresbách vyjadřují tento pocit všudypřítomného pohybu bez zastavení; progresivního života. Použitím ručně vyráběných materiálů a plynulých křivek na různých částech vozu jsem chtěl vyvolat dojem organičnosti. Touto cestou jsem měl v úmyslu vyvolat zdání, že vůz nemá zcela přesně definované tvary a při pohybu se neustále mění.”

CHTĚL BYCH VYVOLAT ZDÁNÍ, ŽE VŮZ NEMÁ ZCELA PŘESNĚ DEFINOVANÉ TVARY A PŘI POHYBU SE NEUSTÁLE MĚNÍ.

Pedro Henriques

Lexus pěstuje zaujetí pro umění a design, jak ostatně každoročně dokazuje prezentacemi značky v rámci milánského týdne designu. Letos v létě Lexus dále v Lisabonu otevřel pop-up galerii UX Art Space by Lexus, kde se prezentují díla několika výtvarníků, včetně Pedra Henriquese.