UX 300e Hero Image

ČISTĚ ELEKTRICKÝ LEXUS UX 300e

ELETRIFIKOVANÝ LEXUS

Čistě elektrický Lexus UX 300e je nejnovějším přírůstkem do naší řady UX, zahrnující benzínová a hybridní vozidla; byl navržen tak, aby poskytl originální a zábavný charakter pro městské cestování.

SEZNAMTE SE S ČISTĚ ELEKTRICKÝM UX 300e

Když stisknete tlačítko ‘start’ a chopíte se pečlivě tvarovaného volantu, okamžitě pochopíte jedinečný charakter prvního elektromobilu značky Lexus. Vydejte se do ulic a ihned si zamilujete bleskové lineární zrychlování a sebejisté zdolávání zatáček. Model se stejně markantním městský ztvárněním jako ostatní zástupci řady UX pohání propracovaný elektromotor s maximálním výkonem 150 kW (204 k) a točivým momentem 300 Nm, dostupným již od nulových otáček.

SYSTÉM ELEKTRICKÉHO POHONU

ELEKTROMOTOR

Disponuje nejvyšším výkonem 150 kW (204 k) a točivým momentem 300 Nm od nulových otáček.

DOJEZD NA BATERII

Lithium-iontová baterie o kapacitě 54,3 kWh poskytuje dojezd přes 400 km (NEDC)* na jedno nabití.

*Cílová hodnota v řežimu NEDC (čeká na homologaci)

JÍZDNÍ SCHOPNOSTI ELEKTROMOBILU

Zrychlujte na 100 km/h za 7.5 sekund až na nejvyšší rychlost 160 km/h s nulovými výfukovými emisemi CO2.

    UX EX placeholder asset
    UX EX quote image

„PO BEZMÁLA 20 LETECH V ROLI PRŮKOPNÍKA A VÝVOJÁŘE ELEKTRIFIKOVANÝCH HYBRIDNÍCH VOZŮ MÁME NESMÍRNOU RADOST Z TOHO, ŽE UVÁDÍME PRVNÍ ČISTÝ ELEKTROMOBIL LEXUS.“

TAKAŠI WATANABE, HLAVNÍ KONSTRUKTÉR UX
 •     image text placeholder asset 810 X 1080

  ČISTĚ ELEKTRICKÝ LEXUS UX 300e

  SMĚLÝ DESIGN

  Nový Lexus UX 300e, od smělé přední partie s markantní charakteristickou maskou Lexus až po sportovní siluetu a 17" aerodynamická kola z lehkých slitin, zhmotňuje nový smělý přístup v segmentu elektromobilů. V luxusním prostředí zaměřeném na řidiče, otevřeném a současně bezpečném, se vůz inspiroval japonskou architektonickou koncepcí ‘engawa’, která značí hladkou návaznost mezi interiérem a vnějším prostředím.

      Takumi craftsmanship asset 810 X 1080

  ČISTĚ ELEKTRICKÝ LEXUS UX 300e

  ŘEMESLNÉ ZPRACOVÁNÍ TAKUMI

  V zájmu špičkové kvality se UX 300e vyrábí v našem proslulém závodu na ostrově Kjúšú po boku našich dalších elektrifikovaných vozidel a za dohledu řemeslných mistrů výroby ‘Takumi’. Při jakémkoli pohledu je zřejmý důraz na každý detail, od nádherného ručně broušeného laku přes montáž motorů ve speciálních čistých prostorách až po kožené čalounění sedadel, inspirované tradiční japonskou technikou prošívání 'sashiko'. Před expedicí je každý Lexus UX 300e znovu opakovaně zkontrolován, aby byla zaručena jeho naprostá dokonalost.

      EV performance asset 810 X 1080

  ČISTĚ ELEKTRICKÝ LEXUS UX 300e

  JÍZDNÍ SCHOPNOSTI ELEKTROMOBILU

  Za volantem nového UX 300e si vychutnáte agilitu i velmi precizní řízení. Pocit mimořádné jistoty pramení z nízkého těžiště v kombinaci s vysokou tuhostí zesíleného podvozku a jednotky baterie. K naladění elektromobilu podle momentální nálady a odhalování jeho dynamických schopností je zde volič jízdních režimů Drive Mode Select. Nebo si upravte oblíbený jízdní styl nastavením jednoho ze čtyř režimů zpomalování.

      Image Text Battery asset 810 X 1080

  ČISTĚ ELEKTRICKÝ LEXUS UX 300e

  TECHNOLOGIE BATERIÍ

  Lithium-iontová baterie pro UX 300e zajišťuje dojezd přes 400km (NEDC)* – staví přitom na našich bezkonkurenčních zkušenostech s výrobou více než 1,6 milionu elektrifikovaných hybridních vozů s autonomním dobíjením (od r. 2004). Toto dlouhodobé vedoucí postavení na poli elektromobility zároveň znamená, že průlomové technologie Lexus (např. jednotka řízení energie, systém energetického managementu baterie a elektromotory) již byly podrobeny praktickému testování v objemu mnoha milionů kilometrů.

  * Cílová hodnota v řežimu NEDC (čeká na homologaci)

      Image Text Seamless connectivity asset 810 X 1080

  ČISTĚ ELEKTRICKÝ LEXUS UX 300e

  BEZPROBLÉMOVÁ KONEKTIVITA

  K ozvučení v bezkonkurenční kvalitě na úrovni koncertního sálu slouží audiosystém Mark Levinson se 13 reproduktory. Prostřednictvím touchpadu v kabině UX 300e zase ovládáte navigační systém Lexus Premium Navigation s displejem 10,3" a aplikacemi online služeb Lexus Link. Intuitivní systém Lexus Link nabízí praktické funkce pro elektromobily, jako např. dálkové ovládání nabíjení vozu, dálkové ovládání klimatizace nebo hledání dobíjecích stanic v situacích, kdy bude zapotřebí vaše UX 300e zapojit do zásuvky.

      Image Text Advanced safety asset 810 X 1080

  ČISTĚ ELEKTRICKÝ LEXUS UX 300e

  PROPRACOVANÉ BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉMY

  Model UX 300e je vybaven nejnovější verzí bezpečnostního paketu Lexus Safety System+, jenž zahrnuje: předkolizní bezpečnostní systém; asistent pro udržení v jízdním pruhu; adaptivní systém ovládání dálkových světel pro snazší rozpoznávání chodců a dopravních značek při jízdě v noci; systém rozpoznávání dopravních značek; a dynamický tempomat řízený radarem.