v11 2018 lexus ux hero

LEXUS UX

SVĚTOVÁ PREMIÉRA KOMPAKTNÍHO CROSSOVERU

Seznamte se s naším novým kompaktním SUV.

SMĚREM K NOVÝM OBZORŮM

Na Ženevském autosalonu 2018 byl představen kompaktní crossover Lexus UX. Vůz pyšnící se smělým designem v duchu SUV a agilním jízdním chováním hatchbacku nabízí svěží pohled na luxusní prostředek do města.

FILM O ODHALENÍ UX

2018 lexus ux key features
 • STYLISTICKÉ ZTVÁRNĚNÍ SUV

  Svým stylovým a markantním designem karoserie je UX v dané třídě jedinečné, včetně schopnosti spojit pocity bezpečí a prostornosti s masivními vnějšími tvary.

 • ŠIROKÝ ROZHLED

  Kabina kombinuje kokpit s přesným zaměřením na řidiče a výtečný výhled z vozidla v širokém rozsahu, k němuž přispívá i zvýšená poloha za volantem.

 • JÍZDNÍ VLASTNOSTI HATCHBACKU

  UX se jako první model Lexus postavený na nové globální architektuře podvozku GA-C chlubí nejnižším těžištěm v dané třídě a mimořádnou tuhostí karoserie, přinášející požitek z agilní jízdy jako v hatchbacku.

 • LUXUSNÍ INTERIÉR

  Kabinu charakterizuje prvotřídní řemeslné zpracování a kvalita vozů Lexus. Interiér UX zahrnuje nová provedení dekorů, inspirované texturou japonského papíru a tradiční technikou prošívání sashiko u koženého čalounění.

 • HYBRID S AUTONOMNÍM DOBÍJENÍM

  Srdcem provedení UX 250h je nová, čtvrtá generace hybridního systému s autonomním dobíjením, přinášející nižší spotřebu a výkonnější elektromotor. Připravte se změnit své představy o jízdě s hybridním automobilem.

 • BENZÍNOVÝ MOTOR 2,0 LITRU

  UX 200 pohání nový benzínový motor 2,0 litru s vyšší termodynamickou účinností v kombinaci s novou variátorovou převodovkou Direct Shift-CVT.

 • HYBRID NEBO BENZÍN

  Pro UX jsou k dispozici dvě nová hnací ústrojí: UX 250h používá novou, čtvrtou generaci hybridního systému s autonomním dobíjením, zatímco UX 200 pohání nový benzínový motor 2,0 litru.

 • 2018 lexus ux portrait go beyond

  LEXUS UX

  ZA HRANICEMI PŘEDSTAV O CROSSOVERECH

  Zbrusu nový crossover Lexus UX jde proti proudu dosavadních konvencí, svojí schopností kombinovat smělý design do města s nezaměnitelnou robustností. Plastické tvary karoserie při pohledu z boku zaujmou čistými a dynamickými křivkami.

  Nápadná typická maska chladiče ve tvaru vřetene používá poutavý vzor rastru, který se směrem od centrálního znaku Lexus postupně mění. Přední LED světlomety s trojicí zdrojů připomínají tvarem hrot šípu.

  Tým návrhářů modelu UX vyvinul řadu průlomových a novátorských řešení k vylepšení aerodynamiky. Patří sem žebra na zadních skupinových svítilnách ke zvýšení jízdní stability za silného bočního větru, nebo např. odstupňované lemování kolem podběhů kol pro lepší ovladatelnost v zatáčkách.

 • 2018 lexus ux portrait embrace japanese

  LEXUS UX

  UKÁZKA JAPONSKÉHO ŘEMESLNÉHO ZPRACOVÁNÍ A DESIGNU

  Náš kreativní tým se v případě zbrusu nového crossoveru Lexus UX rozhodl potlačit tradiční hranice mezi návrhem exteriéru a interiéru.

  Přístrojový panel z pohledu řidiče zdánlivě pokračuje skrz čelní sklo až do kapoty. Díky tomuto chytrému řešení je řidič lépe schopen odhadovat rozměry vozidla, což ve spojení s výborným výhledem směrem vpřed usnadňuje manévrování ve městě.

  Motiv pokračuje koženým čalouněním s prošíváním technikou sashiko od mistrů výroby Takumi. Stejná technika prošívání se používá i k zesílení úborů pro bojové umění Judo a Kendo. Jedna z variant obkladových panelů na dveřích UX navíc zaujme jemným vzorem papíru posuvných dveří ‘shoji’, často vídaných v japonských domácnostech.

 • 2018 lexus ux portrait seek new

  LEXUS UX

  NOVÉ ZPŮSOBY POHONU A OCHRANY

  UX bylo od počátku navrženo na zbrusu novém podvozku s novou soustavou zavěšení kol. Crossover díky své tuhé karoserii a nízkému těžišti přináší vysokou míru agility i mimořádné potěšení za volantem. Volit lze mezi dvěma variantami vyspělých hnacích ústrojí: hybrid s autonomním dobíjením v UX 250h, přinášející nízké emise a možnost pohonu všech kol AWD, nebo živý benzínový motor pro variantu UX 200.

  Všechny modely UX, přinášející řadu pokrokových technologií jako např. panoramatické zobrazení okolí vozu nebo špičkový prémiový systém prostorového ozvučení Mark Levinson®, jsou již ve standardu vybaveny bezpečnostním paketem Lexus Safety System+. Ten zahrnuje předkolizní bezpečnostní systém s funkcí rozpoznávání chodců; systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu a asistenta pro sledování stopy; adaptivní systém ovládání dálkových světel pro lepší viditelnost v noci a dynamický tempomat řízený radarem, který reguluje rychlost jízdy podle vozidla vpředu.

TISKOVÁ KONFERENCE V ŽENEVĚ

Next steps