1. Discover Lexus
  2. Safety
OBJEVTE LEXUS

BEZPEČNOST LEXUS

Vaše bezpečnost je pro nás prioritou. Bezpečnostní paket Lexus Safety System+ nastoluje novou éru předcházení dopravním nehodám, aby zabránil jakékoli újmě - vás samotných, vaší posádky, osob v dalších vozidlech a chodců. Technologie Lexus Safety System+ rozšiřují a posilují vaše řidičské schopnosti, znásobují vaše smysly a dodávají vám potřebnou jistotu na každé cestě.

SAMOTNÁ PODSTATA BEZPEČNOSTI

Na cestách se může přihodit cokoli, a to i těm nejzkušenějším řidičům. Prozkoumejte naše technologie aktivní bezpečnosti a odhalte chytrá řešení, která jsme navrhli s cílem odolat nejčastějším příčinám dopravních nehod, abychom zajistili vaši bezpečnost za jakékoli jízdní situace.

INTELIGENTNÍ SYSTÉMY NA PODPORU ŘÍZENÍ

Paket bezpečnostních technologií Lexus Safety System+ zajišťuje vaši ochranu ve prospěch dokonalého vnímání a jistoty za volantem.

01

LEXUS SAFETY SYSTEM +

Paket technologií Lexus Safety System+ je nejnovějším mezníkem na poli automobilové bezpečnosti. Bezpečnostní paket, který je postavený na desítkách let inovací a pečlivého zkoumání příčin dopravních nehod, se zaměřuje na tři klíčové oblasti předcházení nehodám: čelní srážky, neúmyslné opuštění jízdního pruhu a nehody po setmění. Využívá k tomu šest pokrokových systémů uvedených dále.
02

BEZPEČNOSTNÍ PRVKY NA PODPORU ŘÍZENÍ

Ať již se chystáte parkovat nebo přejíždět do jiného pruhu, vždy se musíte soustředit na okolní prostředí. Lexus ještě vylepšil vaše smysly o intuitivní funkce, které posouvají váš řidičský um na novou úroveň.
03

LEXUS SAFETY SYSTEM +A

Představujeme nejnovější krok na cestě ke společnosti zcela bez dopravních nehod. Paket Lexus Safety System +A, nabízený výhradně pro model Lexus LS, přináší nový formát systémů na podporu řízení. Náš nejvyspělejší bezpečnostní systém, postavený na pěti pilířích paketu Lexus Safety System+, přináší jako první na světě technologii ke zvýšení radosti z jízdy a současnému snížení rizik.

SYSTÉM UPOZORNĚNÍ PŘI OPUŠTĚNÍ JÍZDNÍHO PRUHU (LDA)

Abychom zajistili ještě hladší jízdu na rychlostních komunikacích i v hustém městském provozu, stačí zapnout dynamický tempomat a asistent semiautonomního řízení, jenž trvale zasahuje do řízení tak, aby vozidlo zůstávalo uprostřed pruhu s minimálním vybočováním, dokonce i v táhlých zatáčkách.

Automatické ovládání dálkových světel (AHB)

Systém AHB využívá senzory, které automaticky vypnou dálková světla ve chvíli, kdy zaznamenají jiné blížící se vozidlo. Po setmění tak můžete cestovat bez obav z oslňování ostatních řidičů.

Přednárazový bezpečnostní systém (PCS) s detekcí chodců

PCS rozpoznává jiná vozidla i chodce vpředu a varuje za situací, kdy existuje vysoká pravděpodobnost střetu ve směru jízdy, abyste mohli včas zareagovat. Pokud řidič nedokáže zareagovat dostatečně rychle, systém sám použije brzdy a zasáhne do řízení ve snaze zmírnit škody způsobené střetem.

Dynamický adaptivní tempomat (DRCC)

DRCC podporuje poklidnou jízdu ustálenou rychlostí s dodržováním bezpečného odstupu za vozidlem jedoucím vpředu. Pokud byste se měli přiblížit na příliš krátkou vzdálenost, systém automaticky zpomalí, aby zabránil nehodě.

Systém pro rozpoznávání dopravních značek (RSA)

RSA sleduje dopravní značky a přenáší příslušné informace přímo na palubní displej. Nikdy tak neztratíte přehled o klíčových informacích podél cesty.

SYSTÉM UPOZORNĚNÍ PŘI OPUŠTĚNÍ JÍZDNÍHO PRUHU (LDA)

Systém LDA pomáhá udržovat vozidlo v příslušném jízdním pruhu - pokud se vůz začne odchylovat, reaguje jemnými vibracemi volantu a upozorní řidiče nevtíravým zvukovým a optickým signálem na to, že by měl zkorigovat stopu.

Systém sledování slepého úhlu

Překonejte omezení svého periferního vidění. Systém sledování slepého úhlu upozorní řidiče na všechny překážky mimo záběr zpětných zrcátek, abyste měli úplný přehled o prostoru kolem vozidla, a mohli tak manévrovat s absolutní jistotou.

 

Pokročilé funkce na podporu parkování

S jistotou zaparkujete na každé místo. Prvky Lexus na podporu parkování chrání vozidlo tak, že vylepšují vaše smysly při řízení, v reálném čase vás upozorňují na případné překážky a podle potřeby automaticky použijí brzdy.

 

Adaptivní ovládaní dálkových světel (AHS)

Adaptivní dálková světla, která jsou vylepšením automatického přepínání dálkových světel, využívají kameru v horní části vozidla k rozpoznávání vozidel vpředu a automatické optimalizaci rozložení světelných paprsků. Vozovka ve směru jízdy je tak vždy kvalitně osvětlena, aniž by docházelo k oslňování automobilů před vámi nebo vozidel přijíždějících v protisměru.

Upozornění na objekty před vozidlem

Pro sebejistý průjezd každou křižovatkou. Když se blížíte do křižovatky, funkce upozorňování na křižující objekty před vozidlem vyhodnotí dopravní tok a upozorní vás na případná křižující vozidla ve směru jízdy.

 

PŘEDNÁRAZOVÝ BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉM S DETEKCÍ CHODCŮ (PCS)

Systém PCS modelu LS byl ještě vylepšen celosvětově první technologií pro předcházení nehodám. Zahrnuje upozorňování na chodce, aktivního asistenta řízení a systém zamezující boční kolizi v přední části vozidla.

 

Dvoustupňový systém adaptivních dálkových světel

Dvoustupňový systém adaptivních dálkových světel je dalším zdokonalením adaptivních dálkových světel s přesnější regulací světelných paprsků. Systém se dvěma řadami celkem 24 LED diod s nezávislým řízením umožňuje ztlumit světlo kolem vozidla vpředu a současně zachovat kvalitní osvětlení dopravního značení nad ním.

MODELOVÁ ŘADA LEXUS

Bezpečnostní prvky jsou základním kamenem celé modelové řady Lexus. Při návrhu každého modelu stavíme na precizním spojení bezpečnostních vylepšení, která doplňují hladké jízdní schopnosti a osobnost daného vozidla. Seznamte se s konkrétními bezpečnostními prvky jednotlivých modelů a najděte takový vůz, který nejlépe sladíte se svým jízdním stylem.